Reklamı Kapat

Bir bu eksikti! 2. el araba sıfır arabadan pahalı! Fiyatı şoke etti

Türkiye’de bu kadarı da fazla dedilen her şey oluyor. 2. el araba sıfır arabadan artık daha pahalı hale aldı. Araba piyasasında stokçuluğu kanıtlayan yeni kriz…

Bir bu eksikti! 2. el araba sıfır arabadan pahalı! Fiyatı şoke etti
Bir bu eksikti! 2. el araba sıfır arabadan pahalı! Fiyatı şoke etti
Video için play'e tıklayın

Şu günlerde Türkiye’de bu da oldu dedirten bir olay daha yaşanıyor. 2. el araba sıfır arabadan daha pahalı… Sıfır araba piyasasında taleplerin karşılanması neredeyse imkansız hale geldi. Bu durum 2. el araba piyasasında ‘fiyat krizi’ni beraberinde getirdi.  Öyle ki 2. el araba fiyatları sıfır araba fiyatlarını solladı. Bu dengesizlik resmen bir vatandaş tarafından kanıtlandı. 

Türkiye’de sıfır araba fiyatları bir yandan zam üstüne zam yerken diğer yandan araç bulmak, talepleri karşılamak zorlaştı. 2. el araba piyasası da bu durumdan nasibini aldı. Bazı galeriler ve otomobil bayileri ise vatandaşın alamadığı otomobilleri kendileri ayırarak galerilere satıyorlar, galeriler ise sıfır araba fiyatlarını daha karlı yolla satıyor. Bu durum, 2. el araç fiyatlarını artırarak, bayilerin sıfır araç fiyatlarını geçmesine neden oluyor. Araba piyasasında bu durumu herkes dilden dile konuşup, bilirken olan yine vatandaşa oluyor… 

Sosyal medya platformu TikTok’ta bir genç vatandaş, 2. el araba fiyatının sıfır araba fiyatından daha pahalı olmasını Sahibinden sitesinde bir araba ilanı üzerinden kanıtladı. Söz konusu video sosyal medyada gündem oldu. 

Vatandaş çektiği videoda, incelediği aracın 2. el araç araba satan Sahibinden’de fiyatının 1 milyon 250 bin TL olduğunu, aynı aracın 6 bin km’de ve 5 bin TL kaza kaydının olduğunu gösterdi. Arabayı bu sefer markanın sitesine girip kontrol ettiğinde ise sıfır km araba fiyatının 1 milyon 76 bin TL olduğunu görülüyor ve 2. el fiyatının, sıfır arabaya karşın daha pahalı olmasına tepki gösterdi.

Video sosyal medyada 500 bin’e yakın bir izlenme alırken, birçok sosyal medya kullanıcısı bu duruma tepki göstererek yetkililer göreve çağırdı.

13 Haz 2023 - 13:23 - EkonomiŞehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi