Gizle

Çiftçi Özyiğit isyan etti: 15 sene AKP’ye oy verdim, kendim ettim kendim buldum

Ankara’da satamadığı sütlerini dökerek borçlarını ödeyemediği için Ziraat Bankası’nın hayvanlarını haczettiğini söyleyen çiftçi Zafer Özyiğit, “15 sene AKP’ye oy verdim, kimse derdimizi dinlemedi. Kendim ettim kendim buldum” ifadelerini kullandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Ankara’da Ziraat Bankası önünde ‘satamadım’ dediği sütlerini dökerek bankayı protesto eden ve ödeyemediği borçları yüzünden bankanın araçlarına ve hayvanlarına haciz koyduğunu söyleyen çiftçi Zafer Özyiğit açıklamalarda bulundu.

Yeniçağ'da yer alan habere göre Çiftçi Özyiğit, “15 sene biz AKP’ye oy verdik. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın önünde iki gün yattım ben” diyerek AKP üyesi olduğunu ve dertlerini dinleyecek hiçbir muhatap bulamadıklarını belirtti.

“Kendim ettim kendim buldum” ifadelerini kullanan Özyiğit, Ankara Süt Birliği’nin battığını ve sütlerini satamadığı için borçlarını ödeyemediğini söyledi.

Özyiğit’in açıklamaları şöyle:

“Ankara’da Süt Birliği’ne üyeydim. Ben sütümü oraya götürüyordum sen sonu borçlarımızdan düşülüyordu. Birlik battı biz de sütümüzü satamaz olduk. Sütü satamayınca Ziraat Bankası’na olan borcumuzu ödeyemedik. Hayvancılık yaptığımıza ilişkin ve kuraklıktan dolayı çok defa bankaya başvurdum. Dilekçelerim de var ama beni dinlemediler. Bütün borçlarımı toplayıp hepsini birden icraya verdiler.Cumhurbaşkanı'na kadar bütün devlet büyüklerine sorunumu anlatmaya çalıştım. Dilekçelerimin hepsini saklıyorum hiçbir sonuç alamadım.Aile düzenimiz bozuldu, tadımız tuzumuz kalmadı. Ben 15 senedir köydeyim çocuklarımız var. Köye dönecek kişilere destek vereceğiz diyordu hükümet işte buradayız desteğiniz nerede?15 sene biz AKP’ye oy verdik. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın önünde iki gün yattım ben. Kendim ettim kendim buldum.Bizi dinleyen yok" 

16 Nisan 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

10

Nurettin - Daha bu iyi günlerimiz. Bu hükümetin artık bu ülkeye hizmet üretemediği aşikar. Bunu herkes anladı da bundan sonra kimi getirecez orda sorun var.....

Yanıtla . 0Beğen 18 Nisan 18:10
09

Emmi̇ - ben emekliyim ya ben ne yapayım

Yanıtla . 0Beğen 17 Nisan 21:42
08

Emmi̇ - 15 yıldır bu hükümetin sana ve çiftçiye verdiklerin bu yaşına kadar hangi hükümette hangi partide gördün sürekli teşvik vergi indirimi mazot parası boş tarlanız bile para iadesi aldınız gözünüze dizinize dursun borcun varsa ödeyeceksin o kadar çiftçi komşum var adamın kaç tane evi var gece gündüz bu hükümete dua eder

Yanıtla . 1Beğen 17 Nisan 21:41
11

Emre - @Emmi̇ 08 nolu yoruma cevabı: Sen hangi ülkede yaşıyon Emmi.Bu ülkede tarım ve hayvancılık bitirildi 15 yılda.Saman ithal ettik daha ötesi varmı.Et ithal ettik daha ötesi varmı.Yalandan belirli dönemlerde kısmen yapılan kolaylıkların çiftçiyi rahatlattığını mı söylüyorsun.Memleketi dolaş bak domatescinin,fındıkçının halini bir gör.Senin babadan dededen zengin olan birkaç tane çiftçi yakınının olması bütün Türkiye'dekilerin zengin olması anlamına gelmiyor.

Yanıtla . 0Beğen 19 Nisan 13:12
07

Anti parti - Biz burda süte hasretiz adam sütten bıkmış sütü döküyor. Herkes hakkettiğini Yaşar

Yanıtla . 0Beğen 17 Nisan 14:51
06

Ankaralı - Su çiftçi amcamız Ankara Haymana Ziraat Bankası önünde bütün sütlerini bankanın önüne döktü. Ama Haymana adı haberde geçmiyor. Haymanalılar en büyük desteği Ak Partiye verdiler ama her yönden eziliyorlar.Haymana'ya yatırım yok, bürokratları belediyelerde ve diğer kurumlarda eziliyorlar.İstihdam konusunda bildiğim 2 engelli çocuk 15 senedir işe giremediler. Ak parti aklını başına alsın, biz ak partiyi terkedersek sonu hüsran ol ur.

Yanıtla . 5Beğen 17 Nisan 13:07
05

Gurel Asik - Bu amcamız uyanmış, sosyal yapının darmadagın olmasından istifade ile devlet eliyle tefecilik yapilip milletin soyulup kole yapıldığını anlamış, millet, avutma aldatma işi siyasetcide.

Yanıtla . 7Beğen 17 Nisan 04:11
04

Ts-61 - Yakında topluca o şarkıyı söyleyeceksiniz!! Kendim ettim kendim buldum, gül gibi sarardim soldum, Eyvah Eyvah Eyvah!!!

Yanıtla . 10Beğen 17 Nisan 02:11
03

Ali - Anca kendinize zarar dokununca konuşmaya başlıyorsunuz

Yanıtla . 24Beğen 16 Nisan 22:19
02

Mustafa Yılmaz - Köylü milletin efendisidir.

Az kaldı.

Üretim saadetle başlar, saadetle devam eder.

Yanıtla . 18Beğen 16 Nisan 22:09
01

Kalbikırık - siz de kimsiniz demirören e ziraat bankası peşkeş çekilmek varken çiftcide kimmiş... bekleyin bu günleriniz daha iyi günler daha çooookkk arayacaksınız geçmiş günlerinizi.....

Yanıtla . 18Beğen 16 Nisan 19:02

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?