Gizle

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu: Hükümet 28 Şubat'ın meyvesi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bu akşam vereceği "Türkiye’nin Meseleleri ve Çözüm Yolları" konulu konferans öncesi düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Karamollaoğlu, 28 Şubat davasında verilen cezalara ilişkin konuştu. Karamollaoğlu, "Bugünkü iktidar 28 Şubat'ın meyvesidir. İster hoşumuza gitsin, ister gitmesin. O dönemdeki baskılar olmasaydı, millette bugünkü iktidarı, bugünkü AK Parti'yi iktidara getirme gayreti olmazdı" şeklinde konuştu.

Video için play'e tıklayın

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında, hükümetin yanlış giden ve ülkeye zarar veren politikalarını eleştirerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye yönelik düzenlediği saldırıyı eleştiren Karamollaoğlu, sırada Türkiye ve İran'ın olduğunu söyledi.

MÜSLÜMANLARDAN ÖÇ ALMAK İÇİN YAPILAN BİR SALDIRI

"Son zamanların en önemli hadisesi, Amerika'nın, İngiltere ve Fransa ile Suriye'yi vurması oldu. Biz bunu hakikaten Müslümanlar için önemli bir gecenin sabahında, sanki sadece Suriye'de, Esad rejiminden değil bütün Müslümanlardan öç almak için yapılan bir saldırı olarak gördük ve lanetledik" diye konuşan Temel Karamollaoğlu, "Bizi üzen hükümetin yaklaşımı oldu. Yani onlar bunu olumlu karşıladıklarını ifade ettiler, bu kanaate nasıl gelir, idrak etmek, anlamak mümkün değil" dedi.

"ALLAH KORUSUN SIRA İRAN VE TÜRKİYE'YE GELİYOR"

Suriye saldrıısnda asıl hedefin Türkiye olduğuna dikkat çeken Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Fransız Devlet Başkanı Macron'un 'Biz bu saldırıyla Ruslarla Türklerin arasını açtık' diye bir ifade kullanması, bunların sinsi ve haince davrandıklarının bir işareti. Ortadoğu'da bu hadiseler aniden meydana gelmiyor, bir geçmişi var. Bu hadiselerin ulaşmak istediği bir hedef var. Münferit olarak değerlendirmeye kalkarsak çok hata yaparız. Konu ne Esad, ne IŞİD, PYD; bunların hepsi bahane. Esas hedef Irak'tan sonra Suriye'nin parçalanıp bölünmesiydi. Onun arkasından da sıra hiç kimsenin de tereddüdü olmasın, Allah muhafaza etsin, bize geliyor. Türkiye ve İran'a geliyor."

"ÖÇ ALMA MANTIĞIYLA İKTİDARA GELMEK İSTEMİYORUZ"

28 Şubat dönemine ilişkin 103 sanığın yargılandığı davada verilen cezalara değinen Karamollaoğlu, AK Parti iktidarının 28 Şubat'ın meyvesi olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Elbette böyle bir kararın çıkması bir bakıma o dönem sıkıntı çekenlerin kalbine su serpti. Ancak biz bir öç alma mantığı ile meselelere yaklaşmayı da doğru bulmuyoruz. Bazıları bu sözümü tenkit edebilirler. Onun için bugünden şunu ifade edelim: İktidar için de söylüyorum, biz geçmiş suçların üzerinde ısrarla duracağımız kanaatinde, insanlardan öç alacağımız mantığıyla iktidara gelmek istemiyoruz. Kimseden öç almak için değil, yanlışları düzeltmek, ülkeyi huzura kavuşturmak, kalkındırmak için varız. Etrafımızdaki ülkelerde de barışının tesisi bizim yönümüzden büyük önem taşıyor. Bu alınan kararlar o gün yapılan yanlışların tescili manasına geldi. Mahkemeler de çok enteresan tavır sergiliyorlar. Yani cezayı veriyor, hapse atmıyor."

28 ŞUBAT MAĞDURLARI HÂLÂ HAPİS

28 Şubat sürecinde cezaevine atılan insanların hâlâ özgürlüğüne kavuşamadığını vurgulayan Karamollaoğlu, "Bir kısım insanlar, en garibi 28 Şubat dönemi birtakım ifadelerden dolayı bugün hapishanede olan, yaklaşık 20 küsur yıldır hapis cezasıyla cezalandırılmış bulunan insanlar hâlâ hapishanede. Ya hükümetin ya da Adalet Bakanlığı'nın ya da birilerinin bir karar alıp bu yanlışı düzeltmeleri icap eder. Siz 28 Şubat'ın suçlularını cezalandıracaksınız ama 28 Şubat sebebiyle hapse giren mağdurları hapishanede tutmaya devam edeceksiniz. Bu adalet değil. Alınmış olan karar yüreklere bir bakıma su serpmiştir. Ancak bunun öç alma mantığıyla yapılmaması doğrudur. Fakat mağdurların da mağduriyetlerinin de giderilmesi icap eder." diye konuştu.

"AK PARTİ HÜKÜMETİ, 28 ŞUBAT SÜRECİNİN MEYVESİDİR"

"Bugünkü iktidar 28 Şubat'ın meyvesidir" diyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

"İster hoşumuza gitsin, ister gitmesin. O dönemdeki baskılar olmasaydı, millette bugünkü iktidarı, bugünkü AK Parti'yi iktidara getirme gayreti olmazdı. Onun içinde iktidarın yaptığı birtakım yanlışları, sırf kendilerine başörtüsünde bir hak verildiği için bütün problemlerin tamamlandığını zannediyorlar. Başörtüsü bir haktır ama ülkenin tek meselesi başörtüsü değildir."

16 Nisan 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

Harun Gömlek - a.yücel isimli yorumcuya cevap:Meclise kimler girer?Kim reisicumhur seçilir?Sen nereden biliyorsun? Oy'lar Saadet'e.

Yanıtla . 0Beğen 17 Nisan 15:05
04

Ilhan - Bencede!

28 Şubat olmasaydı akp ourmuydu?

Akp olmasaydi,

islambirliği ve islam natosu kurulurdu,

O zaman abd iraka giremez suriye savaşi olmaz.

Türkiye ağirsanayi ile donatilir ekonomi süper olurdu.

Ayrica islam dinari en değerli para olur dolar kullanilmazdi...

Ama akp milli görüş ismini kullanarak milleti kandirdi ve erbakanin projelerinin hayata geçmesine engel oldu. Utanmadan birde akp yi erbakan kurdu diye inana bile var. Siyonisler kurdu siyonist!!!

Yanıtla . 1Beğen 16 Nisan 22:41
03

A.Yücel - Temel hocamızın söyledikleri güzel fakat bunları gerçekleştirmek için meclise girmek gereklidir. Ya ittifakla meclise gireceksiniz ya da cumhurbaşkanı adayı göstererek hem adayınız kaybedecek hem meclise girilemeyecek. Reçetenin SP tarafından uygulanması başka bir seçime kalacak.

Yanıtla . 0Beğen 16 Nisan 20:26
02

Muzaffer - Başkaaaaannnn Allah ina kurbaaannn!!!

Yanıtla . 4Beğen 16 Nisan 19:57
01

Adnan - Temel bey gerçekleri gören ve söyleyen lider,Türkiye'ye böyle liderler yakışır.

Yanıtla . 15Beğen 16 Nisan 16:59

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?