Gizle

Karamollaoğlu: 'Neden sadece zehirli gazdan ölenleri görüyorsunuz' demişti! Erdoğan'dan benzer sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Suriye'deki hedefleri vurmasına ilişkin, "Tutturdukları tek şey var kimyasal silah kullanıldığı için vurduk. Niye sadece kimyasal silahı değerlendiriyorsunuz? Konvansiyonel silahı niye değerlendirmiyorsunuz? Kimyasal silahla 1 kişi öldüyse konvansiyonel silahla 10 öldü" dedi. Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu da dün Tekirdağ'da yaptığı konuşmada, 'neden sadece zehirli gazdan ölenleri görüyorsunuz' demişti.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Global Girişimcilik Kongresi'nde yaptığı konuşmada, ABD'nin Suriye'deki hedefleri vurmasına ilişkin, "Tutturdukları tek şey var kimyasal silah kullanıldığı için vurduk. Niye sadece kimyasal silahı değerlendiriyorsunuz? Konvansiyonel silahı niye değerlendirmiyorsunuz? Kimyasal silahla 1 kişi öldüyse konvansiyonel silahla 10 öldü" dedi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise dün partisinin Tekirdağ 6. İl Kongresi'nde, “Zehirli gazdan dolayı ölen insanların sayısı 2 bin tahmin ediliyor ama Suriye’de hayatını kaybedenlerin sayısı yarım milyonu geçti. Siz neden bunun içerisinden sadece zehirli gazı alıp Suriye hükümetinin üstüne gidiyorsunuz? İşte oradaki özelliği anlamaya ihtiyacımız var” açıklamasında bulundu. 

NİYE SADECE KİMYASAL SİLAHI DEĞERLENDİRİYORSUNUZ

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir otelde gerçekleştirilen Global Girişimcilik Kongresi'nde ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'deki saldırısını değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ilgili kısmında şöyle konuştu: 

"Peki onlar ne yaptı?" diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onlar geldiler kimyasal silah dediler vurdular. O çocuklar bize geliyor. O çocukların ne halde olduğunu ben görüyorum. Diğerleri görmüyor. Tutturdukları tek şey var kimyasal silah kullanıldığı için vurduk. Niye sadece kimyasal silahı değerlendiriyorsunuz, konvansiyonel silahı niye değerlendirmiyorsunuz. Kimyasal silahla 1 kişi öldüyse konvansiyonel silahla 10 öldü. Sadece kimyasal silahlarla öldürülenlere bak böyle adalet olur mu? Bunu birçok kez gündeme getirdiğimiz halde kimsenin umurunda değil. Gelin bu dünyada yeni bir barışın temelini atalım. Böyle rastgele bu ülkelere bombaları yağdırmayalım. Varil bombalarını yağdırmayalım. Bunun bedelini çıkarttığımız zaman bu kadar büyük rakamların kullanıldığı, öbür tarafta sefaletin yüzdüğü dünya reva mıdır? Lafa geldiği zaman barış. Nasıl barış. Gel vur burayı sonra barış de. Olmaz olsun böyle barış. Dürüst olalım, samimi olalım" 

KARAMOLLAOĞLU NE SÖYLEMİŞTİ?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu dün partisinin Tekirdağ 6. İl Kongresi'ne katıldı. Suriye’ye yapılan saldırılar sonucu ölen insanların yarım milyonu geçtiğine vurgu yapan Karamollaoğlu, “Suriye’ye Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Fransa ile birlikte bir saldırı gerçekleştirdi. Neden oldu bu saldırı? Esad, muhaliflere karşı zehirli gaz kullanmış. Zehirli gazdan dolayı ölen insanların sayısı 2 bin tahmin ediliyor ama Suriye’de hayatını kaybedenlerin sayısı yarım milyonu geçti. Siz neden bunun içerisinden sadece zehirli gazı alıp Suriye hükümetinin üstüne gidiyorsunuz? İşte oradaki özelliği anlamaya ihtiyacımız var. Çünkü zehirli gaz kolay kullanılabilen, başka ülkeler tarafından da kolayca önlenemeyen bir silah. En büyük zehirli gazdan korkan ülke Ortadoğu’da İsrail’dir. İsrail kendisini emniyette görmüyor. Eğer benim ülkeme karşı da böyle bir gaz kullanılırsa ben çok zarar görebilirim endişesini taşıyor. Ama bu haksızlığın üzerini örtmez. Evet, bugün Esad rejiminin kendi halkına karşı böyle bir gaz kullandığı iddiası var ama bu henüz ispat edilmiş değil” diye konuştu. 

Karamollaoğlu: 'Neden sadece zehirli gazdan ölenleri görüyorsunuz' haberi gitmek için tıklayınız

16 Nisan 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

İsmail - Bunun adı hadiseleri okuma yeteneği. Allah basiretinizi artırsın

Yanıtla . 4Beğen 16 Nisan 22:36
02

Abuzer - ne alaka??? nasıl bir haber anlayışı bu??? Karamollaoğlu batıyı suçlarken tayyip suriyeyi suçluyor. Nasıl bağ kurdunuz???

Yanıtla . 0Beğen 16 Nisan 18:52
04

İsmail Kaplan - @Abuzer 02 nolu yoruma cevabı: Abuzer kardeşim,haberin manşeti üzerinden yorum yaptığın belli.

Oysaki haberin tamamını okumuş olsaydın,haberin kalite değerini ve anlayışını görürdün.

Haberi okuman için,yada tekrar okuman için,kopyalayıp buraya yapıştırıyorum,ama bu sefer iyi oku inşaAllah.

Söz konusu haberden alıntı:

( NİYE SADECE KİMYASAL SİLAHI DEĞERLENDİRİYORSUNUZ

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir otelde gerçekleştirilen Global Girişimcilik Kongresinde ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'deki saldırısını değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ilgili kısmında şöyle konuştu:

"Peki onlar ne yaptı?" diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onlar geldiler kimyasal silah dediler vurdular. O çocuklar bize geliyor. O çocukların ne halde olduğunu ben görüyorum. Diğerleri görmüyor. Tutturdukları tek şey var kimyasal silah kullanıldığı için vurduk. Niye sadece kimyasal silahı değerlendiriyorsunuz, konvansiyonel silahı niye değerlendirmiyorsunuz. Kimyasal silahla 1 kişi öldüyse konvansiyonel silahla 10 öldü. Sadece kimyasal silahlarla öldürülenlere bak böyle adalet olur mu? Bunu birçok kez gündeme getirdiğimiz halde kimsenin umurunda değil. Gelin bu dünyada yeni bir barışın temelini atalım. Böyle rastgele bu ülkelere bombaları yağdırmayalım. Varil bombalarını yağdırmayalım. Bunun bedelini çıkarttığımız zaman bu kadar büyük rakamların kullanıldığı, öbür tarafta sefaletin yüzdüğü dünya reva mıdır? Lafa geldiği zaman barış. Nasıl barış. Gel vur burayı sonra barış de. Olmaz olsun böyle barış. Dürüst olalım, samimi olalım" )

Haber bu kadar açık ve net Abuzer kardeşim.

Ben Erdoğanı savunmuyorum,haksız ithamından dolayı gazetemin haber anlayışını savunuyorum.

He.! Mesele Erdoğan'ın tutarsızlığı ise?onda hem fikir olur,farklı olarak yorumlarız vesselam...

Yanıtla . 0Beğen 18 Nisan 00:38
01

Ilhan - Seni gidi TAKLİDCİ seni.

Yanıtla . 21Beğen 16 Nisan 15:45

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?