Gizle

Temel Karamollaoğlu'ndan Suriye'ye saldırıya tepki: Özellikle mübarek günleri seçiyorlar

Partisinin Erzurum İl Kongresi’nde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’ye yönelik gerçekleştirilen bombardımana tepki göstererek, özellikle saldırı için Müslümanların mübarek günlerinin seçildiğini ifade etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Dadaşlar diyarında büyük bir coşku ve heyecanla karşılandı. Partisinin 6’ıncı Olağan Kongresi’ne katılmak üzere Erzurum’a gelen Saadet Lideri Karamollaoğlu’na, havaalanından şehir merkezine kadar bin araçlık konvoyla eşlik etti. Konvoy boyunca Karamollaoğlu’na büyük sevgi gösterilirken, vatandaşlar Karamollaoğlu’na evlerin balkonlarından ve camlarından el salladı.  Karamollaoğlu ve beraberindeki binlerce Dadaş’ın yürüyüşü, Saadet Partisi Yakutiye İlçe Binası’nda son buldu. Partisinin Yakutiye İlçe Binası’nın konferans salonunda vatandaşlarla bir araya gelen Karamollaoğlu, önceki gün ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’ye yönelik gerçekleştirilen bombardımana değinerek, “Bir takım bahanelerle Suriye’ye yapılan saldırı hepimizi derinden üzdü. Bu saldırıyı tasvip etmek mümkün değil. Amerika’nın sicili bozuk. ABD bir yere saldırı yapacağı zaman, elbette bir takım gerekçelere dayanmaya gayret eder. Ancak yüzde 90 gerekçelerinin tamamı uydurmadır” dedi.

ÖZELLİKLE MÜSLÜMANLARIN ÖNEMLİ GÜNLERİ SEÇİLİYOR

Karamollaoğlu’na Erzurum programı boyunca Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ eşlik ederken, Genel Başkan Mehmet Karaman’da kongrede hazır bulundu. Kongredeki konuşmasına da ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye üzerinde yaptığı hava saldırısını eleştirerek başlayan Karamollaoğlu, özellikle saldırı için Müslümanların önemli günlerinin seçildiğini ifade ederek, “Mübarek bir geceyi Miraç Kandilini idrak ettik. Ama ne yazık ki bu geceyi birçok insan gözlerini açamadan veda etti. Suriye’nin belli bölgeleri ABD, İngiltere ve Fransa tarafından bombalandı. Üzülerek ifade ediyoruz ki bizim hükümetimiz böyle bir bombalamayı makul karşıladı bunu anlamakta zorluk çekiyoruz. Her ne hikmetse bu emperyalistler dünyaya zulmü getirirken, kendi memleketlerinde barış türküsü söyleyenler, Müslümanlara saldıracakları zaman mutlaka Müslümanlar için önemli bir günü seçiyorlar. Irak’a Ramazan’da girdiler, Irak’ın başındaki Saddam’ı da Kurban Bayramı arifesinde idam ettiler. Bu kez Suriye’ye saldırırken de Miraç gecesini seçtiler. Onların da onlara destek verenlerin de destekten geri durmayanların da hesabını Allah mutlaka bir gün soracak” dedi.

ADALETSİZLİK HER YERDE KOL GEZİYOR

Bugün ülkenin bir numaralı meselesinin adaletsizlik olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, adaletsizliğin Türkiye’nin her yerinde kol gezdiğini ifade etti. Yüz binlerce insanın olağanüstü halden  etkilendiğini aktaran Karamollaoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Şu anda bizim bir numaralı meselemizin ne yazık ki adalet mefhumunun tamamen yozlaştırılmış olması, ortadan kalkması. Biz terörü bir numaraya alıyorduk. Terör her zaman önemlidir çünkü terörde silahlar konuşur, insanlar konuşamaz. Terör şu an biraz dar bölgeye sıkıştırılmış durumda. Ama adaletsizlik Türkiye’mizin her yerinde kol geziyor. 16-17 sene önce seçimlere giderken Cumhurbaşkanının internette dolaşan videosu var. Olağanüstü halden şikâyet ediyor. ‘Böyle bir ülkede adalet olmaz, zulüm olur’ diyor. Hikmet-i ilahi 15 sene sonra aynı kendisi ‘Olağan üstü halden vazgeçemeyiz’ diyor. Niye? Bir ihtilal denemesi oldu. O ihtilali kim denedi. Senin getirdiğin insanlar. ‘Ne istediler de vermedik’ diyecek kadar ileriye gittin.”

AK PARTİ’NİN YÜZDE 75’İ HAPSE GİRER

OHAL döneminde iktidarların kafasının karıştığına dikkat çeken Karamollaoğlu, “Çünkü adalet mekanizması çalışmadığı için her türlü iftira yaşanır. Yüz binlerce insan olağan üstü halden etkilendi. Biz ömrümüz boyunca hiç FETÖ’cü olmadık. Makam- mevki sahibi olmak isteyen halkı onlara siz yönlendirdiniz. Ben eğer ‘bugün başkalarına uyguladıkları kıstasları Ak Partili üyelere uygulasalar bunların yüzde 60 hapse girer’ diyordum. Meğer az diyormuşum. Şimdi onu değiştirdim ‘60 yetmez en az yüzde 75’i girer’ diyorum. Biz şuna da inanıyoruz; ‘O kapıdan geçen herkes suçlu değildir.’ Siz adamlara ‘itirafçı olan kurtulur’ derseniz itirafçı hakikaten bu grubun içindeyse 3 tane kendisinden 3 tanede dışarıdan adam veriyor. Niye çünkü öç alıyor, kafalar karışsın diye. Serbest kalıyor ama bir kişiye karşı 6 tane insan suçlu muamelesi görüyor” diyerek adalette yaşanan sıkıntıların altını çizdi.

IRAK'TA, AMERİKA'YA DESTEK VERDİLER

Bu saldırıya destek olmanın daha büyük gaflet olduğuna dikkat çeken Karamollaoğlu, “Bunu bir defa yaşadı bu arkadaşlar, Irak’a müdahale edilirken,  Amerika’ya destek verdiler. Arkasından ne çıktı peki, ‘Irak’ta kitle imha silahı yokmuş, bizi aldatmışlar’ dediler. Kim? Amerikalılar.  Ama Amerika hedefine ulaştı çünkü 1,5 Iraklı Müslümanı katletti. Irak bölündü, parçalandı. O günden bugüne bir türlü toparlanamadı toparlanamıyor. Neden? Çünkü Amerika’nın Siyonizm’in eli onların üzerinde. Arkasından sıra Suriye’ye geldi. Suriye’ye bugünkü hükümetin müdahalesinin tek bir sebebi vardır. Amerika Cumhurbaşkanı ‘Esat yürüyen bir cesettir’ dedi ondan dolayı. Liderleriyle dostluk kurduğu Suriye’ye saldıracak olan herkesi destekledi. Bir kampta yer aldı” diye konuştu. Partisinin Yakutiye İlçe Binası’nın açılışını gerçekleştiren Karamollaoğlu, sonra ise partisin 6’inci İl Olağan Kongresi’ne katılarak teşkilat mensuplarına hitap etti. Konuşması sürekli ‘Bilge Başkan’ ve ‘İşte Ordu İşte Komutan’ sloganlarıyla kesilen Karamollaoğlu, gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

KATLEDİLEN, YOK EDİLEN, ZULME UĞRAYAN MASUMLAR VE MÜSLÜMANLAR

Mazlum ve güçsüz ülkelerin bir araya gelmesi gerektiğini vurgulayan Karamollaoğlu, “Maksat Suriye’deki iktidarı aşağı indirmek ise niye o iktidar bombalanmıyor da başka bölgeler bombalanıyor? Çünkü maksat farklı, başkaları kendi aralarında anlaşıyorlar katledilen, yok edilen, zulme uğrayan masumlar ve Müslümanlar… Bütün bunların değişmesi lazım, bunlar değişebilir mi? Elbette değişir; bunların nasıl değişeceğini biliyoruz. Bugün mazlum kabul edilen, güçsüz kabul edilen, etkisiz kabul edilen, inançsız kabul edilen ülkeler bir araya gelsin en büyük kitle imha silahlarına sahip olan ülkeler bile diz çökmek mecburiyetinde kalır. Biz bunu geçmişte yaşadık, bugün yine yaşayabiliriz yeter ki inanalım biz bir araya gelmeye bütün mazlumları birleştirmeye kucaklamaya mecburuz. Elbette başta içinde yaşadığımız bölge geliyor. Arkasından İslam ülkeleri geliyor yetmez, arkasından Müslümanlar gibi ezilen sömürülen diğer ülkeler de geliyor. Herkesin gözü bizde arayış içindeler, farkında değil belki bazıları arayış içinde olduklarının ama henüz nereye döneceklerini bilmedikleri için arayış içinde diyoruz” diye konuştu.

ÜRETİME DAYALI YATIRIM YOK

İktidardaki arkadaşların şaşkınlık içerisinde olduğunu hatırlatan Karamollaoğlu, iktidarın politikalarını sert bir dille eleştirdi. İktidara geldiklerinde yapacakları işleri sıralayan Karamollaoğlu, “Biz iktidara geldiğimizde Türkiye’de yapılan bütün yatırımları durduracağız. Niye, çünkü üretime dayalı yatırım yok. Köprüleri, yolları, binaları, stadyumları hepsini… Niye bunları söylüyorum çünkü bizim atacağımız adımları söylediğimiz zaman bunlar ‘yav sen delisin’ diyorlar. Biz de diyoruz ki bu gün ülkemizin içine sürüklendiği problemlerden ancak biraz deli olan insanlar kurtarır. Ama zır deli değil, işinin delisi, mesleğinin delisiyiz” diye konuştu.

HÂKİMLERE SESLENİYORUM; MERTLİK GÖSTERİN

Adaleti rayına oturtmaya mecbur olduklarına vurgu yapan Karamollaoğlu, “Onun için biz hâkimlere de sesleniyoruz. Korku ve endişe içinde olduğunuzu biliyorum. Ama mertlik gösterip, sıkıntıyı sırtlanmaz, göze almazsanız yarın çok daha büyük belalara muhatap olursunuz. Zalim sıfatına girersiniz. Bunu unutma diyoruz ama zaman gösterecek. Öyle inanıyorum ki ben bir gün gelecek burada bir isyan başlayacak. ‘Olmaz’ diyecekler, ‘Artık biz bu zulümden vazgeçtik’ diyecekler mecburen. O zaman tablo değişecek o zaman gerçekler inşallah açığa çıkacak. Adalet olmadan bir ülkede huzur ve barış olmaz” dedi.

FAİK ÇALIK: TİYATRONUN PERDESİNİ KAPATMAYA GELİYORUZ!

Saadet Partisi Erzurum İl Başkanı Faik Çalık ise yaptığı konuşmada bugün coşkulu bir günü birlikte geçirdiklerini hatırlatarak, “Genel başkanımızın şehre girişinden beri konvoylar karşılamalar bizi Refah dönemini hatırlattı elhamdülillah. Bizim gönlümüzden geçen bu salonda değil Erzurum’un en büyük salonunda yapmaktı. Kapalı spor salonuna başvuru yaptık tadilat var dediler, kültür konferans salonunda yapmak istedik tiyatro varmış orada. Dadaş Sinema Salonu’nda yapalım dedik orda da tiyatro varmış. Emin olun tiyatronun perdesini kapatmaya geliyoruz Allah’ın izniyle.  Şehrimizi son bir haftada süsledik. İmanlarının gereği olarak geceleri uyamayıp gençlerimiz direklere tırmanarak, süsledi. Gençliğiniz varsa ümit var olunuz sizi bitiremezler. Bu süslemeleri bu coşkuyu gören bazıları korkmaya başladı” dedi.

Kaynak: Millî Gazete

16 Nisan 2018 - Siyaset

Muhabir Bünyamin Güler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?