Son Dakika Haberleri

Saadet Partisi'nden Ensarioğlu'na tepki: Aynaya bakmanızı tavsiye ederiz

AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu'nun geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaları eleştiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, Ensarioğlu’nun yaptığı açıklamaları 'talihsiz' olarak değerlendirdi. Bozan, "Ne kadar kin ve düşmanlık zemini hazırlayan ve hedef gösteren bir açıklama. FETÖ, ABD, AB ülkeleri ve Yahudi lobileri gibi iç ve dış mihraklarla iş birliği içinde olanları kast ediyorsanız, Ak Parti iktidarları olarak aynaya bakmanızı tavsiye ederiz" diye konuştu.

Haber albümü için resme tıklayın

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Fesih Bozan gündeme ilişkin birçok konuda açıklamalar yaptı. Bozan, çiftçilerin sorunlarını gündeme taşıdı. Mevsimin kurak geçmesi nedeniyle çiftlerin zor durumda olduğunu söyleyen Bozan, "Çiftçiyi, yüksek elektrik faturaları ve elektrik kesintileri çarpıyor” dedi.

HAİN İLAN ETME KERVANINA BAZI MİLLETVEKİLLERİ DE KATILDI

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, açıklamasının devamında AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu'nun açıklamalarını hatırlattı ve şu eleştirilerde bulundu:

"AKP ve MHP’nin, bir araya gelerek "AKP'nin iktidarda kalması ve MHP'yi barajdan kurtarma amaçlı bir ittifak yasası hazırladılar. Partiler arası bir seçenek olarak sunulan ittifak yasası, Ak Parti tarafında meydanlarda ve kongre salonlarında bir mecburiyetmiş şeklinde anlatılmaya başlandı. 'Haydi söyleyin yanımda mısınız karşımda mısınız' baskısına başladı. Diğer partiler, ya kendileriyle ittifak edecek, yada hain ilan edilecekler. Bu hain ilan etme kervanına iktidar partisinin bazı bölge milletvekilleri de katıldı."

KİN VE DÜŞMANLIK ZEMİNİ HAZIRLAYAN BİR KONULMA OLMUŞ

Galip Ensarioğlu'nun seçim ittifakı ile ilgili açıklamalarına değinen Bozan, "AKP’nin MHP ile yaptığı ittifakla Kürt halkından aldığı oylardan ciddi bir kayba uğrayacağını sağır sultan da bilirken, bu oy kaybının verdiği panik ve korkuyla olacak ki, Sayın Galip Ensarioğlu bir gazetenin haberine göre, talihsiz bir beyanatta bulunmuş. Ne kadar talihsiz bir açıklama, ne kadar kutuplaştırıcı, ötekileştirici bir açıklama, ne kadar kin ve düşmanlık zemini hazırlayan ve hedef gösteren bir açıklama..." diye konuştu.

Bozan'ın konuşmasından önemli satırbaşları şu şekilde:

Bütün Türkiye ve dış mihraklar biliyor ki, Saadet Partisi ülkemizin en milli, en yerli ve halkımızın bağrından çıkmış, milletimizin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan partisidir. Yani Saadet Partisi bu milletin inancıdır, tarihidir, kimliğidir ve ruh köküdür. Saadet Partisini, “terör örgütleri, iç ve dış şer odaklarıyla” beraber saymak en hafif tabiriyle Saadet Partisi'ni tanımamak, cehalet ve iftiradır.

AYNAYA BAKSINLAR

FETÖ, ABD, AB ülkeleri ve Yahudi lobileri gibi iç ve dış mihraklarla iş birliği içinde olanları kast ediyorsanız, Ak Parti iktidarları olarak aynaya bakmanızı tavsiye ederiz. Dış mihrakların ülkemiz üzerindeki birlik ve beraberliğimizi bozmak, bölmek ve parçalamak planlarını bozmak için, en çok birlik ve beraberliğe, iç barış ve istikrara muhtaç olduğumuz bir dönemde, iktidar yetkili ve mensuplarının bu tür açıklamalarını esefle karşılıyor ve gelecek için büyük endişe duyuyoruz.

Siz, kendinize 'cumhurla ittifak' ismini takabilirsiniz ve istediğiniz partiylada ittifak yapabilirsiniz bu gayet doğaldır. Ancak bu ismi takmanızla bütün milletin temsilcisi olduğunuzu zan etmeniz yanlıştır. “Evet” “Hayır” referandumunda olduğu gibi “ittifak” meselesinde de sizinle aynı fikirde olmayanları “vatan haini” gibi sözlerle itham etmeniz, bu ülkeye vereceğiniz en büyük zarardır.

Sizin durumunuz, fakir bir vatandaşın, nüfus idaresine gidip ismini “zengin” olarak değiştirmesiyle kendisini zengin hissetmesi gibidir.

SİZE OY VEREN CUMHUR DA VERMEYEN DEĞİL Mİ?

Size oy veren “Cumhur”dur da, size oy vermeyen “Cumhur” değil mi? Size oy veren “millettir” de size oy vermeyen “millet” değil mi? Nedir bu kutuplaştırıcı haliniz?

İktidar mensupları olarak bu söylemlerinizle ülkeyi tehlikeli bir noktaya götürdüğünüzün farkında değil misiniz?

Saadet Partisi olarak, terör örgütleri ve Yahudi lobileriyle görüşmediğimiz gibi, ülkemizin ve milletimizin menfaatı olan tüm konularda Ak Parti, Chp, Mhp ve Hdp dahil tüm partiler ve diğer STK’larla görüşür fikir alışverişinde bulunuruz. Olması gereken de budur.

Güneş balçıkla sıvanmaz. Ülkemizin ve milletimizin ihtiyaçlarından çok her iki partinin menfaatini önceleyen bu ittifaka, en güzel cevabı bölgedeki seçmenimiz verecektir.

KİM MİLLİ, KİM MİLLETİN YANINDA RAKAMLARLA GÖRELİM

Milletin vergileri ve alınteriyle ülkemize 100 yılda kazandırılan değerler, Ak Parti iktidarı 15 yılda sildi süpürdü. İşte Özelleştirme İdaresi’nin rakamları:

101 kuruluş, 10 liman, 90 elektrik santrali, 40 işletme, 11 sosyal tesis, 37 maden sahası, 3 bin 703 taşınmaz, 6 bin 808 kalem makine-teçhizat ve 155 adet isim hakkı… Ne buldularsa satmışlar. Bu satılanların içlerinde Tüpraş, Petkim, Telekom gibi Türkiye’nin en karlı en, en stratejik kuruluşları var. 100 yılda yaptıklarımız 15 yılda gitti. Ne kadara? 60 milyar dolara… Peki, aynı 15 yılda faiz lobisine ödenen para ne kadar? 216 milyar dolar! 3.5 katı. Delik o kadar büyük ki açıkları bile kapatamıyor! İktidarı bu özelleştirme sevdasından, bir an önce vazgeçmeye çağırıyoruz.

01 Nisan 2018 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Ihsan - bunu söyliyen saçmalamış fetö abd ısraille savaşan yalnız akp MHP açık

Yanıtla . 0Beğen 02 Nisan 10:53
03

Gönül Veren - Gerçekleri net bir şekilde , halkın anlayacağı, iktidar mensupların üzerini örtemeyebileceği ifadelerle, anlatan İl başkanına ve diğer başkanlara helal olsun.

Yanıtla . 10Beğen 02 Nisan 04:46
02

Kenan - MALESEF FİKİR VE ZİKİR OLARAK KARŞI OLANLARI HAİNLİKLE SUÇLAMAK BÜYÜK HATA VE YANLIŞTIR.ÖTELEMEK VE ÖTEKİLEŞTİRMEK DOĞRU DEĞİLDİR.BU ÜLKE İYİ OLAN İYİDEN YANA OLAN HAK HUKUK BİLEN HERKESE YETER.

Yanıtla . 8Beğen 01 Nisan 22:28
01

Zeki Birbilen - fesih bey çok yerinde ve zamanında konuştu.herkes nasıbini almalıdır..

Yanıtla . 3Beğen 01 Nisan 17:25

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?