Son Dakika Haberleri

Numan Kurtulmuş'a kendi sözleri hatırlatıldı: İçimizde gizli ve sinsi AKP’liler...

Milli Gazete yazarı Zeki Ceyhan, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un Saadet Partisi'nin "cumhur ittifakı"na katılmaması ile ilgili olarak söylediği "taban seçim günü bu ittifaka katılır" sözlerine cevap verdi. Ceyhan, Kurtulmuş’un Saadet Partisi genel başkanı olduğu dönemde "Bizim en büyük sıkıntımız içimizdeki gizli ve sinsi AKP’liler" şeklinde bir ifadesi olduğunu hatırlattı ve ekledi: Bu çok doğru ve çok haklı bir tespitti...

Büyütmek için resme tıklayın

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, TRT'de katıldığı bir programda ittifak konusunda yaptığı açıklamada, "Sandık günü seçmen ittifakı yapar. Saadet Partisi'ne oy veren çok geniş kitlenin cumhur ittifakının yanında yer alacağını düşünüyorum" ifadelerini kullanmıştı. Milli Gazete yazarı Zeki Ceyhan, bugünkü köşesinden Kurtulmuş'a yüklendi. Ceyhan, "Onlar çoktan gitti Numan Bey!" başlıklı yazısında Kurtulmuş'un Saadet Partisi Genel başkanı olduğu zaman söylediği sözü hatırlattı...

Zeki Ceyhan'ın "Onlar çoktan gitti Numan Bey!" başlığıyla yayımlanan makalesi şöyle:

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ittifak konusundaki beklentilerini açıklarken, “Sandık günü seçmen ittifakı yapar. Saadet Partisi’ne oy veren çok geniş bir kitlenin önümüzdeki dönemde cumhur ittifakının yanında yer alacağını düşünüyorum” diyor.

Kurtulmuş böyle düşünebilir ama biz öyle düşünmüyoruz. Hatta tam aksini düşünüyoruz. AKP’liler gündemden bir türlü düşmeyen hatalara devam ettikçe AKP’ye kayan oyların tekrar Saadet Partisi’ne döneceğine inanıyoruz. Niye mi böyle düşünüyoruz, açıklayalım:

Kurtulmuş’un Saadet Partisi genel başkanı olduğu dönemlerde çok önemli bir tespiti vardı.

Kurtulmuş bu çok önemli tespitinde, “Bizim en büyük sıkıntımız içimizdeki gizli ve sinsi AKP’liler” diyordu.

Bize göre de bu çok doğru ve çok haklı bir tespitti. İtiraf etmek gerekirse o gün için gerçekten de içimizde gizli ve sinsi AKP’liler bulunuyordu. Ama bugün için böyle bir sıkıntı söz konusu değil.

Çünkü biz Numan Kurtulmuş tarafından işaret edilen kesimin bir şekilde Saadet Partisi çatısı altından ayrıldığını biliyoruz.

Şimdi herkes kendi kafa yapısına uygun olan partilerde siyasete devam ediyor. Kimi AKP’li oldu, kimi CHP’li oldu!

Bu yüzden Kültür ve Turizm Bakanı’na, “Onlar çoktan gitti Numan Bey onlar çoktan gitti” diye seslenmek istiyoruz.

Dolayısıyla iktidar partisi söylemlerinin ve tekliflerinin Saadet Partisi tabanında fazlaca dikkat çekmeyeceğini söylüyoruz.

Hamdolsun ki Saadet Partisi’nin başında Milli Görüş geleneğinden gelme ve bu konuda oldukça tutarlı bir isim var.

Ve bugün birkaç koltuk hatırına parti değiştirmeyecek kadar ilkeli bir yönetim anlayışı Saadet Partisi’ne hâkim.

Ülkenin hayrına olan hizmetleri inkâr etmeyen ama iktidarın yanlışlarını sıralamaktan çekinmeyen bir Saadet Partisi yönetimi var.

Milli Görüş’ü temsil eden Saadet Partililer sandık ortaya konunca Saadet Partisi’nin adayı dururken niye Cumhur İttifakı’nın yanında yer alsın ki!

Saadet Partisi Genel Başkanı böyle bir ittifakta yer almayı iktidarın hatalarına ortak olmak olarak gördüklerini defalarca açıkladı ama demek ki Numan Kurtulmuş’un bu açıklamalardan haberi olmamış. O hâlâ durumun eski günlerdeki gibi olduğunu varsayıyor olmalı.

Oysa köprülerin altından çok sular aktı!

Saadet Partisi çatısı altında var oldukları düşünülen sinsi ve gizli AKP’lilerin yerinde şimdi yeller esiyor. Öyle düşünen arkadaşlardan büyük ölçüde kurtulduğumuzu söylemek durumundayız.

Dolayısıyla da sandık ortaya konunca Saadet Partisi tabanı Milli Görüş tarafından kim aday gösterilmişse oyunu o adaya verecektir. Bu hususta bizim hiç şüphemiz yok, başkalarının da şüphesi olmamalıdır.

22 Mart 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

Ahmet Içirgin - Bilader .İnsansanız gidin istifa etmeyi deneyin.

Yanıtla . 0Beğen 24 Haziran 04:34
04

Inceler - Aynen oyle, dilinize saglik hocam

Yanıtla . 1Beğen 23 Mart 07:06
03

Hay hak - Tarih yalaka siyasileri elbette sayfalarından silecektir. Yanlışa kucak açan , doğrulara sırtını dönen bir siyasi(Numan efendi) iyi ki yıllar önce yollarını ayırmış Saadet partisinden. Tertemiz bir kadro ile milletimizin gönlü ve oylarıyla iktidar pek yakın....

Yanıtla . 2Beğen 22 Mart 20:01
02

SahteAdalet - Gizli sinsi Akpli diye ayrım mı var? Hangisi gizli sinsi işlere karışmadıki?

Yanıtla . 0Beğen 22 Mart 18:33
01

Oku - Çok doğru tespitler taban merkez ne derse onu yapar merkezde taban kimi isterse onu aday gösterir bizler bir vücudun azalarıyız baş nereye ayaklar oraya...

Yanıtla . 0Beğen 22 Mart 16:29

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?