Gizle

"Mesele ciddi, başörtülü ateistler var"

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Profesör Dr. Fazlıoğlu, İstanbul'da katıldığı bir panelde "benim odama 17 tane başörtülü deist bile değil tanrı tanımaz öğrenci gelip benimle bu konuları konuştular. Ortak neden sahnede dini temsil ettiğini söyleyen insanların eylemlerinin sonucudur. Mesele bu kadar ciddidir." açıklamasında bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Profesör Dr. İhsan Fazlıoğlu, Teknik Elemanlar Derneği (TEKDER) İstanbul Şubesi’nin düzenlediği bir panelde konuştu. Fazlıoğlu, yanına gelen başörtülü öğrencilerin “tanrı tanımaz/ateist” olduğunu söyledi. Profesör Fazloğlu, bunun nedeni olarak da “Ortak neden sahnede dini temsil ettiğini söyleyen insanların eylemlerinin sonucudur” dedi.

Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Fazlıoğlu şöyle konuştu:

“15 Temmuz'dan bu yana benim odama 17 tane başörtülü deist bile değil tanrı tanımaz öğrenci gelip benimle bu konuları konuştular. Başörtülü öyle geleneksel de değil bildiğin başörtülü. Aileleri de örtülü aile.

Ortak neden sahnede dini temsil ettiğini söyleyen insanların eylemlerinin sonucudur. Mesele bu kadar ciddidir. Bu sonuçlarla yüzleşmezsek 30 yıl sonra çok farklı şeyler konuşuyor oluruz.”

20 Mart 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

17

Abdurrahman Sedar - Dini, başörtüsüne ve cami yapımına ve tefsirciliğe indirgeyen bir din anlayışı,işi bu noktaya götürür. İslam imandır, fıkıhtır (en azı ilm-i hal sahibi olmaktır) ve ahlaktır, özetle.

BEŞ şeyi korumaktır.

Yanıtla . 0Beğen 17 Nisan 12:38
16

Ilhan - "Onlar (o müminlerdir) ki, eğer kendilerini yeryüzünde iktidar mevkiine getirirsek namazı kılarlar, zekatı verirler, iyiliği emrederler ve fenalığı yasak ederler. Bütün işlerin sonu sırf Allah'a âittir."hac-41.

musluman olan yoneticilerin nasil davranmasi gerektigini ayet-i kerime cok guzel izah etmis,emretmis.

ama su anda halklar,toplumlar kapitalist emperyalist rejimlerin yonetiminde fuhus,zina,faiz ,somuru,zulum batagina saplanmis durumda.

musluman oldugunu iddia eden kitle,sahte laiklik,demokrasi,kapitalizm,kominizm,kemalizm dinlerini reddedip hayatini sadece Kuran-i kerimin ilkelerine gore yonlendirmedigi,dizayn etmedigi surece bunalimlar,zulumler,kan ve gozyasi artarak devam edecektir.

"Elbette Allah zalim kavmi doğru yola iletmez."kasas- 50.

ummet olmus halifesine kavusmus cumalara ulasmak dilegi ile

Yanıtla . 0Beğen 23 Mart 15:19
15

Ali - bunlar modacı ve Siyonizmin kuklaları

Yanıtla . 0Beğen 23 Mart 08:59
14

Numan - hukumet dini kullanirsa cocuklar muslumanligi baska birsey sanar normaldir.

Yanıtla . 0Beğen 23 Mart 01:34
13

İhsan Aydoğdu - Bu ülkede dinlerarası diyalog yapılırken aklınız neredeydi arkadaşlar dinler bahçesi açılırken neredeydiniz şimdi ağlama vakti onun için erbakan hocamın sözü aklımdan hiç çıkmıyor dövecek diz bile bulamayacaksiniz demişti o günler bu günler olsa gerek

Yanıtla . 0Beğen 22 Mart 16:56
11

Deist-ateist Değilim. - Yaşanan süreçten dolayı Fetöcü olmayıp (Haşa) Allaha isyan edercesine konuşan ve isyan edenlerle bile karşılaştım. Dini revizesinden önce Diyanetin vede personelinin, milletin revize edilmesi lazım.

Yanıtla . 0Beğen 22 Mart 16:52
10

Ramazan Eksi - Ateistler bu yüzden AKPden son derece memnunlar..

Yanıtla . 8Beğen 21 Mart 19:00
09

Gülsüm - Çocuklara zorla birşey yaptırıldığından değil kendini hoca tanıtan, kendini bilmezlerin,gençlerin beyinlerine dinle alakalı şüphe tohumları ekmesi kastediliyor.Zorla başörtüsü takılmasından değil,gençlerin ateist ve deist olmalarından bahsediliyor. Ehl–i sünnet değerlerimize,dinimize açık açık saldırı var.Bunlar da bunların sonucu.

Yanıtla . 24Beğen 20 Mart 17:01
08

Mehmet - Bir milletvekili eşinin, kocası AKP milletvekili olmadan önceki hali, milletvekili oluncaki hali, milletvekilliğinden ayrılıncaki halini bir inceleyin.

Yanıtla . 24Beğen 20 Mart 16:06
07

Abdullah Kömüş - Bunlar üniversiteli öylemi ,O halde dinleyin. düşünme analiz ve sentez yapma yeteneğini geliştiremeyen yer üniversite olamaz. Eksiklik bir yerde değil ki. Nerden tutsan elinde kalıyor.Başörtülü ateist kızlar var bunlar şu araştırmayı yapmış şu tezin , bilim adamının etkisinde kalmış derseniz amenna . Ama dindarım diyenlerin yanlışını gördüm ben de ateist oldum diyen birinin ateistliği ile dindarlığı arasında hiçbir fark yoktur.

Yanıtla . 13Beğen 20 Mart 16:02
12

İhsan Aydoğdu - @Abdullah Kömüş 07 nolu yoruma cevabı: Peygamber metodu örnek yaşantıdır onun için örnek olmak lazım canım kardeşim

Yanıtla . 0Beğen 22 Mart 16:52
05

Hurşut - Başörtüsünü zorla örttürmenin sonuçları olacak.Şahsen ben yıllardır çocuklara zorla din yaşatılmamasını savunmaktayım.Özgür ortamda her şeyi sorgulayabilmeli yaşarsa kendi isteği ile yaşayabilmeli...

Yanıtla . 11Beğen 20 Mart 11:47
04

ali - İslam adına hareket eden etkili kişilerin; mevki, makam, para, güç, şöhreti görünce yapmamaları gerekenleri yapmaya başlamaları nedeniyle, dinini az yada çok yaşamaya çalışan sıradan insanlarda büyük hayal kırıklıkları yaşanıyor. Ve bu durumlar büyük savruluşlara neden olabiliyor. İslam tarihini de dikkatli incelerseniz bunun çok örnekleri vardır...

Yanıtla . 4Beğen 20 Mart 09:58
03

Osman Özdemir - 1980'lerde üniversite öğrencisi idim. Bir arkadaşım bana'' Biz'' dedi ''çocuk iken sabahları zorla namaza kaldırılır idik. Ancak ailemiz bize namazın niçin klılındığını anlatmadan namaz telkin ederdi. Biz de bu zorlamadan sonra bu tür konulara karşı soğuduk'' Şimdi bütün mesele (anladığım kadarıyla), İslami eğitimin hakkıyla verilmediği düğümünde bağlanıyor. Bence iman hizmeti asıl olmalı, inanan insanın zaten ibadet ve menhiyat gibi amellerde hassas olmaması düşünülemez. Yani cemaat ve tarikat gibi sivil toplum örgütlerine ihtiyaç kaçınılmazdır diye düşünüyorum.

Yanıtla . 1Beğen 20 Mart 09:53
02

Şerif - Din ve O dine, Allah'a iman. Kılık, kıyafet, ambalajla olmaz.

İman Öz dür, ruh tur, mana dır. madde değilir. İman sır dır, giz dir, gizli dir.

İbadet ve taat ta öyle,uluorta yapılmaz, yapılmamalı, nazara verilmemeli.

Örtü, örtünmek, doğal olandır, insani olandır, koruyan, muhafaza eden dir. insana yakışandır. Muhammediye de, İseviye de,museviyede herkese yakışandır.

örtünmek imanın şartlarından değil, belki insanlığın şartlarındadır.

İmannasip işidir, Allahın taktirindedir, iman kalpte, gönülde, beyinde olandır. iman niyettir. Söz değildir.

Söz, her an şeytanın eline geçebilir ve söz aldatabilir.

Yanıtla . 1Beğen 20 Mart 09:37
01

Vatansever - ŞU AN BAŞÖRTÜSÜ RANTIN MENFAATIN KAPISI OLDU. MAALESEF ÇOK ÜZÜCÜ......................

Yanıtla . 20Beğen 20 Mart 09:36

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?