Son Dakika Haberleri

Devlet Bahçeli, MHP Kongresi'nde konuştu: Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır

MHP'nin 12. Olağan Kongresi 'Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka' sloganıyla bugün Ankara Spor Salonu'nda yapılıyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tek aday olduğu kongrede MHP'yi seçimlere taşıyacak yönetim kadroları da seçilecek. Bahçeli, yaptığı konuşmada ‘Cumhur İttifakı'nı anlatıp CHP ve isim vermeden İYİ Parti'ye yüklendi.

Büyütmek için resme tıklayın

MHP kongresinin gerçekleştiği Ankara Spor Salonu'na partililer erken saatlerde gelmeye başladı. Kongre nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri de alındı. Ankara Valiliği'nce, kongre salonun çevresindeki sokakları trafiğe kapatılırken, kongreyi izlemeye gelenler de güvenlik kontrolünden geçerek salona alındı. Kongre salonunun hem içinde hem de dışında çok sayıda polis de görev yapıyor.

​Kongre salonunun alt zemini turkuaz rengi halılarla kaplanırken, salonda Türk bayrağından esinlenerek kırmızı ve beyaz renklere de ağırlık verildi. Tribünlerde partililerin ve konukların oturacağı alana Türk bayrağı ve parti flamaları konurken, salonun çeşitli yerlerine "Vatanımız Var Olsun", "MHP'nin Sevdası, Milletin Bekası", "Vefası Olmayanın Bekası Olmaz", "Milliyetçi Hareket Beka İçin Var Elbet", "Beka İçin El Ver, Tarihe Söz Ver", ‘"Yüreğin Vatan Olsun", yazılı pankartlar asıldı.

Salonda Divanın görev yapacağı platforma dev ekran yerleştirildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin fotoğrafının salona asılmaması, sadece Atatürk ile MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in fotoğraflarına yer verilmesi dikkat çekti.

CHP, HDP VE İYİ PARTİ'YE DAVET GÖNDERİLMEDİ

Türkiye'nin Afrin'e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nda yaşamını yitirenler dolayısıyla kongrede konser programı olmayacağı belirtildi.

Kongrede sözlerini MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin fotoğrafçısı Ayhan Günaydın'ın yazdığı "2023 Marşı" ile "Milli Duruş" ve "Lider Devlet Bahçeli" adlı parti müzikleri çalınıyor.
Bir gelenek olarak parti kongre ve kurultaylarına diğer partiler de davet ediliyor. Ancak MHP, son dönemde tartışma yaşadığı CHP ile, HDP ve İYİ Parti'ye kongre daveti göndermedi.

Kongrenin gecikme olmaması halinde saat 10.00'da saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlaması bekleniyor. Daha sonra Divan Başkanlığının belirleneceği kongrede, MHP lideri Bahçeli bir konuşma yapacak, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Faaliyet Raporu ile mali rapor okunup ibraya sunulacak. Kongrede, konuşmaların ardından seçimlere geçilecek. Bin 207 delege Bahçeli'nin tek aday olarak gireceği genel başkanlık ile 75'i asıl, 25'i yedek olmak üzere 100 kişilik Merkez Yönetim Kurulu (MYK) için oy kullanacak.

'HİÇBİR ODAK CUMHUR İTTİFAKINI ÇATLATAMAYACAK'

Cumhurbaşkanı adaylarının ‘aksi ve arızi bir gelişme olmadıktan sonra' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurgulayan Bahçeli, "Hiçbir odak, hiçbir mahfil, hiçbir güruh, hiçbir siyasi düşük Cumhur İttifakını çatlatamayacaktır" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin 12.Olağan Büyük Kongresi'nde yaptığı konuşmada, milliyetçi, ülkücü hareketin bugün başkent Ankara'ya sığmayıp taşdığını ifade ederek, "Art niyetli şekilde neredesiniz diye soranlara, gümbür gümbür işte buradayız diyoruz" dedi. İsim vermeden ayrılarak İYİ Parti'yi kuran eski MHP'lileri eleştiren Bahçeli, şöyle konuştu:

'BİR KERE SATAN YİNE SATAR'

"1 Kasım 2015 tarihinden hemen sonra yaşanmadık rezalet kalmadı. 10 Ocak 2016'da dedik ki, 12'inci Olağan Büyük Kurultayımızın tarihi 18 Mart 2018'dir. Sabırla, akılla, cesaretle, dirayetle iki yılı aşan bir süreyi geride bırakıp 18 Mart 2018'e geldik mi? Geldik. Siz söyleyiniz; sözümüzü milim ödün vermeden tuttuk mu? Milli duruşumuzun, milliyetçi irademizin gereğini yaptık mı? Kurultay bezirgânlarından, sırtımızdaki kamburlardan, içimizdeki safralardan kurtulduk mu? 12'inci Olağan Büyük Kurultayımıza gelesiye kadar ne kadar kepazelik, ihanet, skandal, travma varsa maruz kaldık. Hamd olsun hepsinden alnımızın akıyla çıktık, oyunları tümden bozduk. Unutmayınız bir kere satan yine satar. Vefasızlık imansızlıktır, ihanete iltifat ve ihtiramdır. Bir kere ihanetle bin kere ihanet arasında hiçbir fark yoktur. Kulu kandıranlar, Allah'ı nasıl kandıracaklar? Bozuk para cep deler, bozuk insan kalp deler, bozgun kafilesi ise sonunda elenip, silinip layık olduğu çöplüğe gider ve de gitmiştir."

'CHP HAYIRSIZ MİRASYEDİDİR, MİRAS SONUNDA TÜKENMİŞTİR'

CHP'ye yönelik eleştirilerini kongre konuşmasında da sürdüren MHP Lideri Bahçeli, "CHP sözcülerinin tahrikleri, edep ve haya dışı iftiraları tırmanırsa, bunun acıklı sonuçlarına katlanmak provokasyon kuyruğundaki malum ve müptezel yüzlere düşecektir. Çapı, noktadan öteye geçemeyen bu tetikçilere söyleyeceğimiz tek şey şudur: MHP yürür, CHP sürünür, MHP yapar, alayı birden ölü balık gibi bakar" dedi. Bugünkü CHP'nin Atatürk'ün kurduğu siyasi parti ile hiçbir benzerliği, hiçbir ilgisi, hiçbir ilişkisinin kalmadığını savunan Bahçeli,! Bunlar hayırsız mirasyedidir, miras sonunda tükenmiştir" diye konuştu.

'TABANDA İTTİFAK YOK SÖZLERİNİ ELİMİZİN TERSİYLE İTECEĞİZ'

2019 yılının mahalli seçimler, milletvekili seçimleri ve cumhurbaşkanı seçimlerine sahne olacağını hatırlatan MHP Lideri Bahçeli, İttifak Yasası'nın ruh ve doğasına muvafık şekilde hareket edeceklerini söyledi. Bahçeli, "Cumhur İttifakının siyasi kaygı ve polemiklerle zedelenmesine yerel ve genel düzeyde müsaade etmeyeceğiz. Tabanda ittifak yok sözlerini elimizin tersiyle iteceğiz. Çünkü bizde taban yoktur, dava arkadaşlarımız vardır, işte bu salondadır, hamd olsun dimdik ayaktadır" dedi.

AKSİ VE ARIZİ BİR GELİŞME OLMADIKTAN SONRA…

"Cumhurbaşkanı Seçiminde adayımız aksi ve arızi bir gelişme olmadıktan sonra Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır" diyen Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın Türkiye Cumhuriyeti'ni kuruluş felsefesine müzahir biçimde geleceğe taşıyacağını kaydetti. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

'HİÇBİR GÜRUH CUMHUR İTTİFAKINI ÇATLATAMAYACAKTIR'

"Hiçbir odak, hiçbir mahfil, hiçbir güruh, hiçbir siyasi düşük Cumhur İttifakını çatlatamayacaktır. Fitne yayanlar, geçmişte sen onu söylemiştin, o bunu söylemişti diyenler, ala ala ancak havalarını alacaklar, kirli avuçlarını yalayacaklardır. 2019 yılını takip eden beş yıl süresince Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin kurum ve kurallarıyla yerleşip kökleşmesi için verdiğimiz destek, üstlendiğimiz sorumluluk, gösterdiğimiz açık tavır samimiyet ve sürekliliğini koruyacaktır. MHP, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin başından sonuna içindedir, Türkiye'nin sistemsel yapılanmasında üzerine düşeni demokratik ölçülerde yerine getirecektir."

'TÜRKLER VE KÜRTLER ARASINA NİFAK SOKMAK ŞEREFSİZLİKTİR'

MHP Lideri Bahçeli, Türk milletinin ayrım ve ayrımcılığı kabul etmeyen ulu bir çınar olduğunu da belirterek, "Türkler ve Kürtler arasına nifak sokmak şerefsizliktir, hıyanettir, büyük bir kötülüktür. Kürt kökenli kardeşlerimi dışlayan bir millet gerçeği olamayacaktır. Türklük ise Türkiye ve Türk milletinin ana omurgası, ana iskeletidir. Bozkurt işareti, doğudan batıya, kuzeyden güneye büyük bir aile olan aziz Türk milletinin tarihi sembolüdür" dedi.

'AP HALT ETMEKTE'

Bahçeli, yakın, orta ve uzak geleceğe ilişkin stratejik görüş ve hedeflerini anlatırken de, Türkiye'nin birlik ve beraberliğe her zamankinden çok ihtiyacı olduğunu vurguladı.

"Milli beka üzerindeki sis perdesi kalkmış değildir" diyen Bahçeli, Türkiye'nin Afrin operasyonunu eleştiren Avrupa Parlamentosu'nu eleştirdi. Bahçeli, "Afrin, burada yaşayanlarındır. Türkiye'nin işgal emeli yoktur. Bu konuda bize durum hatırlatması yapan Avrupa Parlamentosu halt etmekte, PKK/PYD/YPG ile aynı kareye girmekten en küçük utanma hali göstermemektedir" dedi.

'NATO İTTİFAKININ YENİDEN DEĞERLENDİRİLMESİ KAÇINILMAZ OLABİLECEKTİR'

AB ve ABD ile ilişkilere de değinen Bahçeli, "Önümüzdeki dönemde, AB üyelik sürecinin, ABD'yle devam eden sancılı seyrin, yaralı NATO ittifakının milli hassasiyetler kapsamında yeniden değerlendirilmesi kaçınılmaz olabilecektir. MHP, buna vardır, devlet ve milletiyle bir ve bütündür" diye konuştu.

18 Mart 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Osman Özdemir - Sn. bahçeli ne diye uğraşıyorsunuz, birleşin partinin ismi de MAKP (Milliyetçi AK Parti ) olsun bitsin. Milletin ve seçmenin de kafası karışmasın.

Yanıtla . 0Beğen 19 Mart 08:55
03

Kenan - SİZ BİR ZAMANLAR 10 TEMMUZ HODRİ MEYDAN DA DEMİŞTİNİZ ANCAK......

Yanıtla . 0Beğen 19 Mart 00:11
02

Direk - adam bir kere satan hep satar diye kendinden bahsetmiş.şöyle bir geçmişe bakın.kendini ve partisini kimlere satmadı.önce mesut yılmaza,sonra 28 şubat döneminde bülent ecevite, cumhurbaşkanlığı seçiminde kemal kılıçdaroğluna şimdide rte ye.

Yanıtla . 0Beğen 18 Mart 21:21
01

Emre - yeni Türkiye'nin demokrasisi böyle işte tek aday dünyada görülmememis bir sistem.eski türkiye 90'li yılların siyasetini istiyom gerçekten daha iyimis ne kadar tum hükumetler ayakta duramasada bu kadar katı degil mis.

Yanıtla . 0Beğen 18 Mart 16:20

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?