Gizle

Akif Beki: Saadet Partisi de emperyalizmin bir oyunuymuş

Saadet Partisi'nin ürettiği fikirler ve siyasi açılımlar özellikle iktidar partisi tarafında paniğe neden oldu. Hükümete yakın yayın kuruluşlarında Saadet Partisi aleyhine propaganda başladı. O yazılardan bir tanesinde şiraze iyice kayınca vicdanlı bir ses yazılanlara tepki gösterdi. Saadet Partisi'nin milli duruşunun karalanamayacağını yazan Akif Beki, "Bu kafaya ne anlatsanız boş" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

2019 seçimlerinde yüzde 50'nin üzerinde oy almak için bir araya gelen AKP ve MHP'nin "cumhur itifakı"na dahil etmek istediği partilerden biri olan Saadet Partisi, toplumun büyük kesiminden takdir topluyor. Saadet Partisi'nin ürettiği fikirler ve siyasi açılımlar özellikle iktidar partisi tarafında paniğe neden oldu. Hükümete yakın yayın kuruluşlarında Saadet Partisi aelyhine propaganda başladı. O yazılardan bir tanesinde şiraze iyice kayınca vicdanlı bir ses yazılanlara tepki gösterdi. Saadet Partisi'nin milli duruşunun karalanamayacağını yazan Akif Beki, "Bu kafaya ne anlatsanız boş" dedi.

Her gün uydurdukları komplı teorileri ile toplumda bir korku imparatorluğu kuran iktidara yakın medyanın hedefi Saadet Partisi oldu. "Cumhur İttifakı" için yeşil ışık yakmayan Temel Karamollaoğlu ve Saadet Partisi'ne yönelik karalama kampanyası başlatıldı. O kadar abartıldı ve ileri gidildi ki vicdanlı kalemler duruma "pes" dedi.

Karar gazetesi yazarı Akif Beki bugünkü köşesinde ironik bir başlık kullanarak Saadet Partisi'ne yönelik karalama kampanyalarına tepki gösterdi. Beki'nin bugünkü "Saadet Partisi de emperyalizmin bir oyunuymuş" başlıklı yazısı:

"İsmi lazım değil, medyamızın güncelleme kaçkınlarından bir arkadaş son bombasını patlattı.

Ülkemiz üstüne oynanan büyük oyunu yine görmüş, ‘kimse kızmasın’ notuyla kapımızdaki tehlikeyi yazdı.

40 yıllık Milli Görüş partisi Saadet var ya, işte onun alet olduğu son gizli planı deşifre ediyor.

Erdoğan’ı devirip Türkiye’nin tarihi yürüyüşünü durdurmaya dönük bir operasyon çekiliyormuş. Önce ‘muhafazakar muhalefet’ kurulacak, sonra ‘muhafazakar müdahale’ başlayacakmış.

ABD ile Körfez emirlikleri, Suudiler, İsrail ve İngiliz ortak yapımıymış operasyon.

Yenilgiye doymayan Siyonist Haçlı İttifakı’nın İslam dünyası ve içimizdeki işbirlikçileriyle giriştikleri çılgın kumpaslardan biri, son komplosu yani.

Ne ara devşirdikleri meçhul olmakla birlikte kahrolası emperyalistler yeni bir ajan bulmuş kendilerine, o da ‘muhafazakar cephe’ymiş.

Nasılı bilinmiyor ama Saadet’i tabanı tepesiyle her nasılsa kafalamışlar, ‘uyuyan hücre’yi uyandırmışlar demek.

Oyunu bozmak, tezgaha gelmemek için ne yapılacağı belli. Paranoya kaşımanın bu kadarı demeyecek, öküzün altında buzağı mı aranır diye ‘la havle’ çekmeyecek, aklınıza mukayyet olmayı bırakacak, havlu atarak sağduyu ve mantıktan istifa edecek, muvazenesizliği çoğaltıp yaymaya gönüllü yazılacak ve komple tozutarak 40 yıllık Milli Görüş siyasetinin yerli ve milliliğinden bile şüphe edeceksiniz.

***

Yok normal demokrasilerde vatandaş amir, devlet memur rolünde olurmuş da...

Yok siyaset vatandaşa güvenilirlik notu vermez, vatandaştan güven notu almaya bakarmış da...

Yok oylarına ihanet edilip edilmediğini sorgulamak seçmene, sadakatini ispat ise başta iktidar olmak üzere partilere düşermiş de...

Yok vatandaşla milletin vatana millete bağlılığını tartışmak abesmiş, vatana millete bağlılığını göstermek asıl seçilmiş ve atanmışlardan yani sorumluluk üstlenenlerden beklenirmiş de...

Yok casus, ajan filan aranacaksa satma imkanı sınırlı muhalefet saflarından önce devlet görevi yüklenenlerin, yetki kullananların saflarına bir sızma olup olmadığına bakılmalıymış da...

Ne anlatsanız boş bu kafaya.

***

Ha babam seçmenin partiye sadakatini, ha babam vatandaşın devlete bağlılığını, ha babam milletin millete ihanet edip etmediğini tartışan bir zihniyet demansı bu.

Her nereden aldıysa, başkalarının vatan sevgisini denetleme, ölçme ve puanlama hakkını da, yetkisini de kendinde görüyor.

Kah kerameti kendinden menkul bir umumi vatanseverlik müfettişi olarak çıkıyor karşımıza.

Kah yerlilik ve milliliğin genel sicil amiri, kah fahri Ayetullah...

Kah vatanı vatan şairi Namık Kemal’in, kah bağımsızlığı istiklal şairi Mehmet Akif’in muhalif çizgisindeki ‘ihanet projeleri’nden kurtarıyor.

Hani vesvese şeytanına uysanız, AK Parti-MHP İttifakı’nı muhalefetten koruyarak savunmak adına antipatik gösteren bir ihanet mi var diye kuşkuya düşersiniz.

Tövbe tövbe, emperyalist şeytanlar zihinlerimizi istila ederek ele geçirmeyegörsün, neler üşüştürür akla."

15 Mart 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

26

Cihan - Bunlara yanlış sınız hata yapiyonuz bu doğru deyil diyen herkese her türlü iftira her tür yakıştırma her tür hakaret serbes rabbim. Her şeyi en iyi bilen

Yanıtla . 0Beğen 17 Mart 19:24
25

aziz aydoğan - akp okadar zorda ki ne yaptıklarını biliyorlar ,nede yapacaklarını.

Yanıtla . 0Beğen 17 Mart 13:52
22

Ahmet - ""Her gün uydurdukları komplı teorileri ile toplumda bir korku imparatorluğu kuran iktidara yakın medyanın hedefi, Saadet Partisi oldu."" Bu cümle bile yandaşların yaşadığı rezilliğin derecesini açıklamaya yetiyor...

Yanıtla . 15Beğen 16 Mart 21:15
21

Misafir - "Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde." Ziya Paşa İrade varsa yolda vardır..Allah, bu millete, devlete, hayır düşünen ve şevkle çalışan herkesin yar ve yardımcısı olsun...

Yanıtla . 16Beğen 16 Mart 12:24
20

Ahmet - Varsın bu yandaşlar bol bol SP'yi çok saçma ithamlar altına alsınlar. Günümüz siyasetinde reklamın iyisi kötüsü olmaz. Farkında olmadan SP'nin reklamını yapıyorlar aslında. Vatandaşların çoğu 15 yıllık iktidarın sonunda herşeyi daha iyi görmeye başladı. İstedikleri kadar narkoz vermeye devam etsinler...

Yanıtla . 8Beğen 16 Mart 10:41
19

Vatandaşın biri - Erbakan Hocayı saf dışı etmek için emperyalizmin oyununa gelerek biz Milli Görüş gömleğini çıkardık diyerek Erbakan hocayı yalnız bırakanlar mı emperyalizmin oyununa geldi, yoksa halen Milli Görüş çizgisinden sapmayan Saadet Partisimi emperyalizmin bir oyunu. Bu beyler Önce Erbakan Hacayı yalnız bırakarak ona ihanet edenleri sorgulasınlar...

Yanıtla . 12Beğen 16 Mart 10:41
18

Ankaralı - "Erdoğan’ı devirip Türkiye’nin tarihi yürüyüşünü durdurmaya dönük bir operasyon çekiliyormuş. Önce ‘muhafazakar muhalefet’ kurulacak, sonra ‘muhafazakar müdahale’ başlayacakmış.

ABD ile Körfez emirlikleri, Suudiler, İsrail ve İngiliz ortak yapımıymış operasyon.

Yenilgiye doymayan Siyonist Haçlı İttifakı’nın İslam dünyası ve içimizdeki işbirlikçileriyle giriştikleri çılgın kumpaslardan biri, son komplosu yani." Evet yukarıdaki sözleri diye diye bizi kandırdılar ve bizleri hem bürokraside, hem işe alımlarda, hem de iş alanlarında mağdur ettiler. Fetöcüleri anladık ta bizi niçin mağdur ettiniz ki. Suçumuz Ak partiyi körü körüne desteklemek mi?

Yanıtla . 4Beğen 15 Mart 20:47
17

muhsinada - üstad karalama yok saadette gelsin ortak olalım sonra mecliste kendi istediklerini yapar

Yanıtla . 0Beğen 15 Mart 19:56
16

Mehmet Sezai Aydıngöz - Bilmiyorum benim anlayış kabiliyetim yok,yoksa bu makaleyi yazanın yazma tekniği mi yok.Hulasa ben bu makaleden bir şey anlayamadım.Bu yazarlara ne oluyor? anlayamadım.Tüm kesimin anlayacağı tarza yazamıyorlar mı? Yoksa kültür seviyelerinin yukarılarda olduğunu mu.? Anlatmaya çalışıyorlar.KİM NE KADAR GÜZEL YAZARSA YAZSIN,onun güzelliği benim anladığım kadardır.Vesselam.

Yanıtla . 0Beğen 15 Mart 18:32
15

ali - Yahu bu suçlamaları yapmazlarsa hak için çalıştığımızdan şüphem olur.Allah razı olsun azmimizi arttırıyorlar..

Yanıtla . 6Beğen 15 Mart 17:05
14

Enes Ozturk - adil mert insan azalıyor

Yanıtla . 25Beğen 15 Mart 16:23
13

ilhami çöğender - Tek kelime . Edep ya hu

Yanıtla . 25Beğen 15 Mart 16:02
12

kadim - akif bey ömrünüze bereket ,Bu kadar maddi güce rağmen bu tirolların iç dünyasında sp olamamanın acısı var galiba yada sp akp li olmasını arzu edip rahat bir uyku çekecekler galiba, Emparyelizimle kimlerin iş birliği yaptığını herkes biliyor selamlar

Yanıtla . 5Beğen 15 Mart 15:48
11

Tavsiye - Yenilgiye doymayan Siyonist Haçlı İttifakı’nın İslam dünyası ve içimizdeki işbirlikçileriyle giriştikleri çılgın kumpaslardan biri, son komplosu yani.

Buna baya güldüm

Yanıtla . 10Beğen 15 Mart 14:59
10

Ts-61 - Ne derlerse desinler, ne yalanlar uydurursa uydursunlar, bu milleti kandiramayacaksiniz!! Artık deniz bitti kara göründü EvvelAllah!!!

Yanıtla . 25Beğen 15 Mart 14:47
08

Şamil - Hükümete yakın yayın kuruluşlarla Fetöcüler aynı şeyi söylüyor. Söylemleri aynı ama ortada bir tezat var. Eğer Saadet partisi proje ise Fetö ne?

Yanıtla . 12Beğen 15 Mart 14:36
23

zafer Çalışkan - @Şamil 08 nolu yoruma cevabı: Şamil e cevap Eğer saadet Partisi Bir proje ise Fetö ne yerine AKP NE OLMALIYDI ABDURRAHMAN DİLİPAK ve ALİ BULAÇ amerikalılar Proje kurarken berabermişler kendi kaleml

erinden anlattılar ( Ali Bulaç ) şu an içeride

Yanıtla . 0Beğen 17 Mart 13:42
07

hikmet - Mevcut hükümet sayesinde bir çok imkana kavuşan, itibar gören,liyakati olmadığı halde belli makamları işgal edenlerin bu şekilde hezeyanlar, halüsinasyonlar görmeleri normaldir. Çünkü ellerine geçirdikleri imkanları kaybetmek onlar için bir yok oluştur. Bu tip karaktere sahip insanlar korku ve çıkarlarının esiri olmuş, kendi gibi düşünmeyenleri düşman olarak görürler. Onlar ellerindeki imkanları kaybetmemek için her türlü yolu meşru sayarak, iftira ve karalama dahil olmak üzere her yola müracaat ederler. Ancak istemeseler de Allah(cc)'ın onlara verdiği süre dolduğunda onları hiç kimse düştükleri bataklıktan kurtaramayacaktır.

Yanıtla . 25Beğen 15 Mart 14:23
06

Menderes YILDIRIM - Sn SP ve AKP ye Karşı olan partilerin Liderleri - Yöneticileri! ! !

Bana göre 2019 seçimlerinin Propaganda malzemesi;

Sn Erdoğan' ın SÖYLEDİĞİ İSLAMI GÜNCELLEMEK İsteği Olmalıdır! !

AKP nin ve Sn Erdoğan' ın İSLAMI GÜNCELLEMEMESİ için! !

AKP ve Sn Erdoğan' ın ALLAH' ın Kanunlarına - Kitabına Karışmaması için! !

AKP ve Sn Erdoğan' ın DİNİMİZ le Oynamaması için! !

Yarın Başka neleri GÜNCELLEYECEĞİNİN Bilinmediği için D İ K K A T! !

AKP ve MHP dışında Bulunan; AKP nin eski Ortağı HDP ve Benzerleri dışındaki;

OYLARIMIZ, DEMOKRATİK Partilere Verilmelidir!

Saygılarımla

Yanıtla . 6Beğen 15 Mart 13:43
05

Taceddin KARAGÖZ - Allah azze ve celle akıl fikir versin inşaAllah

Yanıtla . 9Beğen 15 Mart 13:27
04

Adnan - Yandaşlar kendilerini anlatmışlar.

Yanıtla . 17Beğen 15 Mart 13:19
03

Fatih - Sayın cumhurbaşkanım bu yağdanlıklar het tarafı yağ içinde bırakıyorlar aman milletçe hrpimiz bu vıcık vıcık yağlardan düşüp tökezlemeyelim. Onlara eyyy yağcılar diyin size güveniyoz. Bunlardan resmi kurumlarda bile çoğaldı akşama kadar yatıp sadece yağcılık yatıp yandaş tv izliyorlar.

Yanıtla . 12Beğen 15 Mart 12:39
24

zafer Çalışkan - @Fatih 03 nolu yoruma cevabı: Önce Cumhurbaşkanı her kesin Cumhurbaşkanı olduğunu hatırlamalı Kongreleri Milletin cebinden yapmamalıdır.ve etrafındaki Danışman adı altında servet maaşlar alan asalaklar dan kurtulmalı veya azaltmalıdır

Yanıtla . 0Beğen 17 Mart 13:46
02

Ince - yuh yuh yuh,rabbım sen muslumanlara yardım et,feraset ver,,,,ahiret var ölüm var,,hamd olsun

Yanıtla . 12Beğen 15 Mart 12:39
01

Ilhan - Ev sahibini suçlu çikaran hırsız misaline benzemiş.

Erbakan hocanin yanindan ayrilip siynistlerin kurdugu üarti ile milli görüşü kimin böldügünü bütün dünya gördü.

Saadet gelecek zulüm bitecek....

Yanıtla . 27Beğen 15 Mart 12:27

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?