Gizle

Saadet lideri Karamollaoğlu'ndan Mahir Ünal'a cevap

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yaptığı basın toplantısında AKP Sözcüsü Mahir Ünal'a cevap verdi. Karamollaoğlu, Mahir Ünal'ın "Saadet Partisi kilit parti gibi gösteriliyor, sanki yüzde 10-15 oy oranında yüksek bir popülerlik kazandırılmasını, sanki bir kilit parti gibi konuma taşınmasını siyasi olarak gerçekçi bulmuyorum " sözlerine cevap verdi. Karamollaoğlu, "Ben de buna katılmıyorum çünkü biz iktidara gelmeyi hedefliyoruz. 10-15'le iktidar olunmaz" dedi.

Video için play'e tıklayın

Parti genel merkezinde basın açıklaması yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. Konuşmasının sonunda gazetecilerin sorularını cevaplandıran Karamollaoğlu, "ittifak" konusunda gelen bir soruya şu cevabı verdi:

"İktidar partisi yaptığı yanlışlardan dönerse oturup konuşulur. Dış politkadaki yanlışlar devam ederse, sizin bu söyledikleriniz benim umrumda değil denirse, OHAL'den yanayım denirse bu ittifakın altına neden imza atayım. Ben, beni bu yaptığınız yanlışlara ortak etmeyin diyorum. Türkçe konuştuğum kanaatindeyim."

MAHİR ÜNAL'IN SÖZLERİNE CEVAP: BİZ İKTİDARA HAZIRLANIYORUZ

Bir başka gazetecinin AKP Sözcüsü Mahir Ünal'ın bir televizyon kanalındaki "Saadet Partisi'nin bundan sonra ne yapacağına yine Saadet Partisi karar verecektir. Sanki yüzde 10-15 oy oranında yüksek bir popülerlik kazandırılmasının da sanki bir kilit parti gibi konuma taşınmasını da siyasi olarak gerçekçi bulmuyorum" sözlerini hatırlatarak yönelttiği soruya Karamollaoğlu şöyle cevap verdi:

"Ben de bu söylenenleri doğru bulmuyorum. Çünkü biz iktidara gelmeye hazırlanıyoruz. Yüzde 10-15'le iktidara gelinmez. Bunları inanarak söylüyorum. Bizim yüzde 6,10,15 gibi bir hesabımız yok. Biz milletin sorunlarını çözmek için iktidara talibiz. İttifak yapmak isteyen iktidar partisi 'dediğim dedik bir şeyi değiştirmem' diyor. Muhalefet partileri dediklerimize sıcak bakarsa onlara sırtımızı mı dönelim. Herkese kapımız açık, memleketein menfaatlerini gözeterek ittifak yaparız."

14 Mart 2018 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

23

Hasan - Temel bey, ben CHP'ye oy verirdim. Sağ parti sevmezdim pek, ama sizin bu muhalif duruşunuz olsun, adaleti, hakkı sorgulamanız olsun, beni size yakınlaştırdı. Siz koskoca MHP'nin yapamadığı muhalefeti, eleştirmeyi hakkınızla yapıyorsunuz. Tam bir Dindarsınız, Dinci değil. Çünkü siz, başta da dediğim gibi, sağ partilerden ayrılıp, hakkı savunduğunuz için diğer partilerden sıyrıldınız. Emin olun, 2019 seçimlerinde ittifak olsa da, olmasa da sizin oyunuz artacaktır. Çünkü sizin gibi Dindar kişiler, bazı Dinci partilerden sıyrılıp size geçecektir. Dindar ile, Dinci arasındaki farkı anlamışsınızdır. :) Var olun!

Yanıtla . 0Beğen 17 Mart 14:01
22

Adnan - ''Hocamızın etmiş olduğu şu alttaki cümlesi insan olan insana yeterlidir''!

Ben, beni bu yaptığınız yanlışlara ortak etmeyin diyorum. Türkçe konuştuğum kanaatindeyim."

''Lütfen söylermisiniz Değilmi dir''?

Peki o zaman bende bir Müslüman olarak soruyorum, AKP'ye oy veren ben müslümanım diyen kafasızlara soruyorum.

''Bu kadar yanlışların altına siz oylarınızla niçin altına imzanızı atıyorsunuz''?

AKP'nin 16 yıldır yaptığı tek yollar haricinde hangi işi doğruydu?

Bırakın artık herkes kendisini çeki düzen versin bir başkasının geleceğiyle oynamasın zaafını yenik düşmesin, RTE'nın boş laflarına yenik düşmesin şu geldiğimiz noktaya bir bakarmısınız Sosyal patlama yakındır!!!

Yanıtla . 0Beğen 17 Mart 09:21
16

Hasan - Temel hoca bu sefer seninleyiz yolun açık ola

Yanıtla . 5Beğen 15 Mart 20:09
15

H.u - Bu güzel. Yorumlarınız için tşk. Hocamız hayatta iken ve 28. Şubat 'ın ardından hocamıza bu günkü başımızdakiler tarafından yapılan eleştirilere. Bir baksın. Bu millet ta ozamalardan bir yok sayma bir eksen kayması bir ötekileştirme çakışmalar ı vardı. Ama artık makyaj tutmuyor bu ne kadar millî diriliş. Ne kadar millî ıttifak ne kadar millî yörüyüş derslerde desinler.hicbirisi millî görüşün özü ve kendisi değildir. Rahmetli hocamızın tabiriyle içi saman dolu cansız kuştur. Ve bize canlısı gerçek millî görüşün temsilcisi saadet partisi. Ve başka çare yok .

Yanıtla . 3Beğen 15 Mart 18:53
14

ali - adamlar 100bin imza dedi bilge baskan 300bin imza toplarım dedi adamlar sanki %15 oyu var dedi bilgebaşkan %15 neki iktidarız dedi adamlar bir daha bilge başkana elbise biçerken daha dikkatli olmalı

Yanıtla . 2Beğen 15 Mart 17:09
13

Aslan - önçeki seçinme hdp parlatıldı üzerine metiyeler yapıldı bu ğün saadet sonuç değişmedi ne demiş atalarımız taşıma su ile değirmen dönmez hdp ye solcu laikler oy verdi saadet partisi ne kadar şirin görünmeye çalışsa da sol seçmene bir tane oy dahi alamaz ha bizim insanımızda bir kapıdan çıktı mı geri dönmez yol yakınken birileri ile ittifak yapıp meclise girmeye çalış soksa secim biter saadet güzellemesi biter medyanın

Yanıtla . 2Beğen 15 Mart 14:53
12

Cihan - TSayin emel Karamollaoglu gercekten bilge baskan ve her gecen gun halkin teveccuhu artiyor kendisine karsi.Lutfen boyle devam.Eskiden aklindan bile gecirmeyen bir cok kisi Saadet Partisine yakinlasiyor.

Yanıtla . 15Beğen 15 Mart 09:59
11

serkan - ayda 150 bin lira maaş aldıgı söylemem rte nin boş iller danışmanı mahir

Yanıtla . 9Beğen 15 Mart 04:12
10

Cengiz - «Surları yıkan Ecdadın

Torunlarının gözünü barajlarmı korkuturmuş?»

Ülkemin, Ümmet’in ve dahi insanlığın refah’ı için emperyalist güçlere ve işbirlikçilerine rağmen bu Millet size o kibirinizin faturasını kesmeye muktedirdir pek mahir olmayan bey.

"Biz, biz, biz! Fatih’lerin nesliyiz!"

Yanıtla . 12Beğen 15 Mart 00:14
09

Menderes YILDIRIM - 28.02.2015 tarihinde Dolmabahçe Sarayında:

Sn Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın 12. Cumhurbaşkanı Olduğu! !

T.C. 62. Hükümetin Başbakanının Sn Ahmet DAVUTOĞLU Olduğu! !

62. Hükümetin Başbakan Yardımcısı Sn Yalçın AKDOĞAN Olduğu! !

62. Hükümetin İçişleri Bakanı Sn Efkan ALA! !

AKP Grup Başkan Vekili Sn Mahir ÜNAL! !

HDP Grup Başkan Vekilleri Pervin BULDAN + İdris BALUKEN ve HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya ÖNDER! !

Sn MAHİR ÜNAL! !

DOLMABAHÇE Sarayında İmzaladığınız 10 Maddelik DEMOKRATİKLEŞME Anlaşmasından Bahseder misin! !

SP ni eleştireceğinize – Küçümseyeceğinize;

Siz DOLMABAHÇE Sarayında İmzaladığınız Anlaşmanın NİÇİN – KİM İSTEDİ DİYE – İMZANIN KİMLERE FAYDASININ OLDUĞUNU – ATTIĞINIZ İMZANIN TÜRKİYE CUMHURİYETİNE FAYDASINI Söyler misiniz! !

Saygılarımla

Yanıtla . 14Beğen 14 Mart 21:12
21

zafer Çalışkan - @Menderes YILDIRIM 09 nolu yoruma cevabı: Çok Doğru bir Tespit saygıyla eğiliyorum

Yanıtla . 0Beğen 16 Mart 02:01
08

Ts-61 - Korkunun ecele faydasi yok!!! Allahü teala yolunuzu açık etsin, BiLGe BaŞKaN.

Yanıtla . 14Beğen 14 Mart 21:05
07

Keko - bu akp nın düşüşü anapı bile aratacak,yerle bir olacak inşaALLAH

Yanıtla . 14Beğen 14 Mart 19:32
06

Ilhan - Akp nin vizyonunu bilen varmi? 28 subat in dogurdugu bir parti! Aslinda anasi 28 subat dense isabetsiz sayilmaz.

Milli görüs ismini kullanarak milleti kandirmis, yönetiminde ve prensibinde milli görüşle 180° fark var, bu fark farkedilmeye başlandi.

Millet niye akp ye oy versinki asil milli görüş partisi saadet varken taklit akp ye itibar edilmez....

Yanıtla . 11Beğen 14 Mart 19:09
17

Ahmet Dönmeztürk - @Ilhan 06 nolu yoruma cevabı: İlhan Bey, Milli görüs ismini kullanarak milleti kandirmis, yönetiminde ve prensibinde milli görüşle 180° fark var, bu fark farkedilmeye başlandi.sözlerinize aynen katılıyorum. Bürokraside torpili olmayan milli görüşlüler ya görevden alınıyor ya da resen emekli ediliyor. Ankara belediyesi buna iyi örnek olduğu yukarıdaki yorum yazan arkadaşdan öğrendim. İyi siz sizi sevmeyen size oy vermeyen bürokratlarınızla yolunuza devam edin. Yukarıda Allah var, bunun sonuçlarına da katlanacaksınız.

Yanıtla . 0Beğen 15 Mart 20:42
05

Resülü Küçük - Son dönemde bırak ilkesizligi omurgasız ötekilestirici siyasi karanlığa bir ışık oldunuz sızın bu duruşunuz tüm siyesete güvenilir bir yol gösterici oldu. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Yanıtla . 9Beğen 14 Mart 18:25
04

Mehmet Taban - Bilge başkan Temel Reis yüreğine sağlikkkk...

Yanıtla . 65Beğen 14 Mart 18:17
03

hakkaniyet - Allah razı olsun reis. En kısa zamanda iktidar nasip eylesin inşallah.

Yanıtla . 71Beğen 14 Mart 17:21
02

Tahsin - refah partisi için de aynısını diyorlardı sonra iktidar oldu. mahir bey aklı sıra milli görüş hareketini küçümsemeye çalışıyor. ancak "tarih kendisinden ibret almayanların mezarlığıdır."

Yanıtla . 50Beğen 14 Mart 17:00
01

Ahmet Duman - İŞTE KALİTE. ÖZLEMİŞTİK BÖYLE İLKELİ, AHLAKLI, SAMİMİ VE SICAK SİYASETÇİYİ. RAHMETLİ ERBAKAN GERİ GELMİŞ GİBİ. FARK VAR FARK.

Yanıtla . 102Beğen 14 Mart 13:56

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?