Gizle

Meclis'te ortalık karıştı! MHP'li ve CHP'li vekiller birbirine girdi

Meclis'ten geçen ittifak teklifinin ardından CHP'li ve MHP'li vekiller birbirine girdi.Meclis’in yasalaştırmak için sabahladığı seçim ittifakı teklifinin finali kavgalı oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam’ın geçmişte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik “Züriyetsiz” sözünü kürsüden ifade etmesiyle kavga başladı. AKPliler ve MHP’liler Musa Çam’ın üzerine yürürken, CHP grubu tepkili MHP grubu ile AKPliler arasında kaldı. CHP’liler ve az sayıdaki HDP’liler Musa Çam’ı Genel Kurul’un dışına çıkarakak darbe almasını önlemeye çalıştı. Oturuma ara verilirken arbede uzun süre devam etti. İdare amirleri ve parti yöneticilerinin ortamı sakinleştirmesinin ardından Meclis Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, İçtüzüğe göre kaba ve yaralayıcı sözler nedeniyle Musa Çam’a 3 birleşim yasaklama cezasını oya sundu.

KULİSTE ÇEVRESİNİ SARDILAR

Çam’a ceza verilmesi AKP ve MHP’lilerin oylarıyla kabul edildi. Musa Çam salon dışına çıkarılırken yeniden kavga çıktı. Çam’ı kuliste sıkıştırmak isteyen MHP’liler ondan önce salondan ayrıldılar. CHP’liler Musa Çam’ı salondan çıkarmakta oldukça zorlandı. MHP’liler ile CHP’liler arasında kavga kuliste devam etti. Meclis güvenlik görevlileri iki grubu ayırmakta zorlandı. CHP’liler Çam’ı çay ocağının yanıdaki kapalı bir bölümde korumaya alarak MHP’lilerin darbelerinden kurtarmaya çalıştılar. CHP’liler, MHP milletvekillerinin kapıda beklemesi nedeniyle uzun süre Çam’ı kulisten çıkarmadılar.

MAAŞI DA KESİLECEK

Musa Çam, savunmasında, “Ben konuşmamda MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Dahçeli’nin ne kadar saygın itibarlı ve ne kadar iyi bir insan olduğunu söyledim. Böyle bir insana zamanında AKP Genel Başkanı’na söylemiş olduğu sözün ne kadar yakışıksız olduğunu ve bunu hak etmediğini söyledim. Bunun hak edilmediğini söyledim. Buradan kaynaklanarak bir yanlış anlaşılma söz konusu ise üzüntü duyarım. Benim sayın Devlet Bahçeli’ye böyle bir şey söylemem asla söz konusu olamaz” demesi cezayı engellemedi. Genel Kurul’dan yasaklanması nedeniyle Çam’ın maaşından da 12 bin lira para cezası kesilecek.

13 Mart 2018 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Menderes Yildirim - KOALİSYON = İTTİFAK için aslında maddeleri EKSİK GEÇİRMİŞLER !

Sn Bahçeli nin KOALİSYON Maddesinin A + B - C + D / G * 2 + Y nin AÇILIMI;

"İttifakın oyu yüzde 10'u geçerse ittifak yapan partilerin her biri barajı geçmiş olacak" MADDESİ Bana göre şöyle olmalıydı !

İTTİFAKA Verilen OYLAR % 10 Geçtiği TAKDİR de, CHP nin aldığı Oyun % 12 si, İYİ Partinin Aldığı Oyun % 7 si, SP nin Aldığı Oyun % 4 ü, ve diğer partilerin % 1 den aşağıda olmamak üzere ALDIKLARI OYLAR, KOALİSYONA = İTTİFAKA YAZILMASI GEREKİR ŞEKLİNDE OLMALIYDI !

Bana göre AKP + MHP ye YAKIŞAN MADDE !

Saygılarımla

Yanıtla . 0Beğen 13 Mart 10:45
01

Ahmet Er - düzgün habercilik yapım , o sözü söyleyen bahçeli değil, aksine bahçeliye edildi

Yanıtla . 0Beğen 13 Mart 10:30

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?