Gizle

Fakıbaba'dan et ithalatı açıklaması: İhtiyaçtan değil, siyasi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye'nin et ihtiyacından değil genelde siyasi olarak ithalat yapmak durumunda kaldığını söyledi. Fakıbaba, "Ülkeler bazen siyasi olarak birbirleri ile alışveriş yapmak zorunda kalıyorlar" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Rusya'dan kırmızı et, süt ve deniz ürünleri ithalatına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Fakıbaba, "Süt ile ilgili olarak süt fazlalığımız var. İthalat olacak mı şu anda bilmiyorum. Ülkeler bazen siyasi olarak birbirleri ile alışveriş yapmak zorunda kalıyorlar" diye konuştu.

Fakıbaba, "Sütü ve su ürünlerini ilk defa duyuyorum. Siyasi bir karar varsa bunun arkasında şu anda bilemiyorum. Genelde ülkelere gittiğimizde ithalat ve ihracat şeması ortaya çıkıyor. Ülkelerle bir yerde anlaşmak zorunda kalıyorsunuz. Süt ve su ürünleri ile ilgili bilmiyorum ama et ile ilgili konuşulduğunu biliyorum" ifadelerini kullandı.

Fakıbaba, "Türkiye'nin çok büyük et ihtiyacından değil de genelde siyasi olarak ihracat yaptığınız ülkelerden ithalat da yapmak zorunda olduğunuz için bazı kalemlerde ister istemez böyle şeyler gündeme gelebiliyor. İthal edilecek bile olsa büyük seviyelerde değil küçük seviyelerde olur" dedi.

Rusya Tarım Bakanı Aleksandr Tkaçev, Rus şirketlerinin ürettiği kırmızı et, süt ve deniz ürünlerinin Türkiye'ye ihracatının en yakın zamanda başlamasını beklediklerini söylemişti.(Sputnik)

12 Mart 2018 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

07

ATB - İMFden de ihtiyacımız olmadan kredi aldık. Sonradan alışkanlık yaptın

Yanıtla . 0Beğen 13 Mart 23:13
06

Cegoba - Aklımızla da dalga geçmeye başladılar artık

Kendimi mevcut siyasi beyanlar doğrultusunda moron hissetmeye başladım. Demek ki artık toplumun düşünemez ve idrak edemez olduklarına kendilerini tamamen inandırmışlar. Gülmek isteyince artık karikatür dergileri yerine mevcut siyasi beyanlara bakıyorum. Ne demiş düşünür.. Hayat hisseden insanlar için trajedi, düşünen insanlar içinse komedidir. Düşünmeye devam......

Yanıtla . 1Beğen 13 Mart 21:17
05

Herşey İyi̇ Olacak... - dimekki sende ihtiyaçtan değil siyasi olarak o makamı işgal ediyorsun yazık yazık size ve sizin gibilere..

Yanıtla . 0Beğen 13 Mart 17:41
04

Doğrudan - kendi halkına para verme sürünsün, siyaseten paraları elin gavuruna ver ihya olsun.ondan sonra da milli yerli diye nutuk atın.

Yanıtla . 3Beğen 13 Mart 11:35
03

Esen Gul - SIRP KASAPLARI BOYNUNUZUN,OLCUNU VERDI, SIRADA VOYKALI ETLERMI YOLDA. SIZE ANCAK BU YAKISIR. BUHARLI,BUHARLI, MANGAL YERSINIZ.

Yanıtla . 1Beğen 13 Mart 00:53
01

İşi̇ni̇z Gücünüz Yalan - bu deli saçmasına daha ilk defa duyuyoruz.. siz milleti ahmak mı sanıyorsunuz..

Yanıtla . 10Beğen 12 Mart 17:46
02

Ts-61 - @İşi̇ni̇z Gücünüz Yalan 01 nolu yoruma cevabı: Milletin aklıyla dalga geçmeyin!!!

Yanıtla . 0Beğen 13 Mart 00:25

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?