Gizle

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meydanı FETÖ gibi alçaklara bıraktılar toplum bu hale geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Merkezi'nde Siyaset Akademisi toplantısının açılışında konuştu. "İslam güncellenmeli" sözlerine açıklık getirmeye çalışan Erdoğan, "Ben Diyanet İşleri Başkanı değilim cumhurbaşkanıyım" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Geçtiğimiz gün yaptığı "İslam güncellenmeli" ifadesine açıklık getirmeye çalışan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Birileri sosyal medyada konuşmaya başladı. Siz bu fakiri korkutamayacaksınız. Hak neyse ben onu söylemeye devam edeceğim. Kitabımızın, İslam'ın hükümlerini sağa sola evirip çevirmeye hakkınız yok. Bu tür gözlüklerle bakara, dinimize fatura kesmeye de hakkınız yok" ifadesini kullandı.

Meydanı FETÖ gibi alçaklara bıraktılar toplum bu hale geldi

"Bizim ilahiyatçılarımız, Diyanet İşleri Başkanlığı'mız, meydanı 'FETÖ' gibi alçaklara bıraktılar, toplum bu hâle geldi" diyen Erdoğan, "Bu bize örnek olmayacak da hangisi bize örnek olacak" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Yenilemezsek sadece kendi kendimizi kandırmış oluruz

Bizim tarihimiz de adımız gibi aktır. Bu kadro, silici ak, alnı ak, başı dik bir kadrodur. Hamdolsun iktidara gelişimizin üzerinden 15 yıldan fazla süre geçmesine rağmen halen milletimize ilk günkü aşkla hizmet ediyoruz. Büyük bir gururla ifade etmek isterim ki bugün AK Parti halen zihniyet, söylem, siyaset yapış tarzıyla Türkiye'nin en genç partisi. AK Parti 10.5 milyona yakın üye sayısıyla bu ülkenin en dinamik partisidir. Zaman zaman bize 15 yıllık iktidarımızın sırrını soruyorlar. Yorulup yorulmadığımızı merak ediyorlar. Biz de onlara, milleti ile birlikte yürüyeni alaşağı edebilecek hiçbir fani güç yoktur diyoruz. Ne zaman ölürsek o zaman yoruluruz. Öleceğiz ya, öleceğiz. Rabbimin takdir planında ne varsa o olacak. Her an ölümle iç içe olacağız. Onun için de her an ölecekmiş gibi bu dünyaya, hiç ölmeyecekmiş gibi ebedi aleme çalışacağız.

Bu değişim meselesi asırlara dair bir husustur. Değişimi inkar etmek kendi kendini kandırmak demektir. Elbette asla değişmeyen ve değişmeyecek olan kurallar da vardır. Mesela İslam'ın son din olduğu bir hakikattır. Bununla kimse oynayamaz. Allah'ın yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de açıkça ifade ettiği hükümler asla değişmemiştir, değişmeyecektir. Dinimiz İslam ve kitabımız Kuran-ı Kerim, kıyamete kadar bu da bundan sonra da kıyamete kadar gelecek olan tüm toplumlar, yaşanacak tüm hadiseler, ortaya kadar tüm yeni durumlar karşısında söyleyecek sözü olduğu anlamına gelir. Bunların uygulamadaki karşılılları elbette zamana, şartlara göre değişecektir. Mecelle kaidesidir, yani; "Ezmânın tagayyürü ile ahkâmın tagayyürü inkâr olunamaz". Biz içtihatları değiştirmezsek, uygulamaya ilişkin kuralları uygun şekilde yenilemezsek sadece kendi kendimizi kandırmış oluruz. Müslümanlar sürekli kendilerini geliştirmek durumunda.

"Hiç kimsenin bizim dinimizi karikatürize etmeye hakkı yoktur"

Birilerinin çıkıp hayatın gerçekleri ile ilgisi olmayan sözler edip kafaları karıştırması yanlıştır. Kimse bizim dinimize fatura kesme hakkına sahip değildir. Bu tartışmanın en çarpıcı örnekleri son günlerde kadınlar konusunda yaşanıyor. Ülkemizde pek çok örneğini gördüğümüz bir tehdit ortamında insanlar neye itimat edeceğini elbette şaşırıyorlar. Bu konularda konuşma yetkisi benim değil. Ben Diyanet İşleri Başkanı değil, Cumhurbaşkanıyım. Bir insan olarak dinime getirilen bu zafiyete de tahammülümüz yok. burada bildiğimizi, inandığımızı da söylemek zorundayız. İnşallah şu anda Başbakan Yardımcımız da burada, Din İşleri Yüksek Kurulumuz, Diyanet İşleri Başkanımız alanı boş bırakmamalı. Bu tür adamlar konuşur, alanı boş bırakırsa ortaya böyle zaaflar çıkar. İlahiyatçılarımızın, muteber alimlerimizin ise ya sesleri çıkmıyor ya da sesleri duyulmuyor. Ya da korkuyorlar. Niye korkuyorsun be kardeşim? Çıkacaksın gerçek neyse söyleyeceksin.Hiç kimsenin dinimizi böyle karikatürize etmeye hakkı yoktur.

"Biz dinde reform aramıyoruz"

Biz dinde reform aramıyoruz. Haddimize mi? Ama çıkıp da kadınlarla ilgili, yaşlılarla ilgili konuşmaların İslam'a getirdiği lekeyi görmezden gelemez. Türkiye'de din eğitim ve öğretiminin sağlıklı bir temel üzerinde yaygınlaştırılmasına ihtiyaç var. FETÖ tecrübesi bu bakımdan çok önemlidir. Bizim ilahiyatçılarımız, Dinayet İşleri Başkanlığımız, bunlar meydanı FETÖ gibi alçaklara bıraktılar, toplum bu hale geldi. Bu bize örnek olmayacak da hangisi bize örnek olacak.

10 Mart 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

10

Menderes Yildirim - Rahmetli ERBAKAN Yaşasaydı AKP ve Erdoğan Ailesi için SİZİ GİDİ TAKLİTÇİLER DERDİ ! !

Neden mi diyenler olacak olursa ! !

FETÖ Ne Yaptıysa Aynısının TIPKISINI TAKLİT EDİYOR ! !

1) FETÖ VAKIFLAR ÜZERİNDEN GENÇLİĞE ULAŞTI . . .. . .. . . . Erdoğan Ailesi de Aynısını Yaptı (TÜRGEV) Üzerinden

2) FETÖ YURTLAR Açtı Erdoğan Ailesi de Ayısını Yaptı (TÜRGEV) üzerinden ! !

3) FETÖ Kamu - Vakıfların İmkanlarını Kullandılar. .. . . . . . . . . . . . . . . . . . Erdoğan Ailesi de Belediyelerin ve Kamunun Arazileri başta olmak üzere (TÜRGEV) ile Aynısını yaptı ! !

4) FETÖ Türkiye de PAPA yı Ziyaret Eden 2. Kişi oldu, Erdoğan da PAPA yı Ziyaret Eden 3. Kişi Olarak Taklit Etti ! !

5) Daha Çok var da bu kadarı yeter ! !

Bu Kadarı bile Rahmetli ERBAKAN' ın SİZİ GİDİ TAKLİTÇİLER SÖZÜNÜ DOĞRULUYOR !

Saygılarımla

Yanıtla . 5Beğen 11 Mart 17:38
09

Menderes Yildirim - KPSS de, ÖSYM de, Polis Sınavların da, Askeri Okul Sınavların da,

FETÖ Terör Örgütü ŞAİBE Yapıyor Denildiğinde, Biz KEFİLİZ, diyenler kimler di! !

PARMAK Kaldırın! !

İşte Kefaletinizin Sonucu.

Saygılarımla.

Yanıtla . 6Beğen 11 Mart 17:23
08

Gercek - fetöye meydani 17 yildir bu ülkeyi yönettigini sanan sizler HEDiYE ETTiNiZ

Yanıtla . 2Beğen 11 Mart 01:40
07

Ahmet - Yalan, nefes alır gibi söylensin diye mi var....

Yanıtla . 0Beğen 10 Mart 21:41
06

Cihan - 15 senedir iktidarda olan kim?

Yanıtla . 2Beğen 10 Mart 19:46
05

Nesrin - hanefi avcı kitap yazdı ve hapse girdi epey de uzun kaldı suçu toplumu uyarmasıydı

Yanıtla . 6Beğen 10 Mart 18:24
04

Devlet - Sayın Cumhurbaşkanım: Diyanet İşleri Başkanlığı dahil tüm kamu kuruluşlarını 2002'den bu yana sizler yönetiyorsunuz. Reformu İslam'da değil; adaletsizliğin ve iltimasın en üst seviyelere ulaştığı "Ak kadro"larda aramanız gerekmektedir. Zira " imanı bozan haller " ile hallenen bir teşkilat yapınız mevcuttur. Ve unutulmamalıdır ki: Devletimizin bekası, siyasetin üstündedir.

Yanıtla . 16Beğen 10 Mart 17:56
03

Gercek - Diyanet isleri baskani degilsen ne anlatiyorsun Din ile alakali birak Din alimleri konussun.

Yanıtla . 9Beğen 10 Mart 17:39
02

Enes Ahmet - "...sükut altındır." sözünü sayenizde çok iyi anladım.

Yanıtla . 10Beğen 10 Mart 14:00
01

İhsan Aydoğdu - Sanki feto yu feto yu yapan bir başkası gibi konuşuyor utanma kalmamış

Yanıtla . 15Beğen 10 Mart 13:03

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?