Gizle

Milletin doğru bilgiye ulaşması için gayret gösteriyoruz

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından gerçekleştirilen “Uluslararası İyilik Ödülleri” basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Haber albümü için resme tıklayın

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dini bilgi adı altında paylaşımlarda bulunanlar için Diyanet İşleri Başkanlığına bir talimatı olup olmadığı” sorusu üzerine Erbaş, şunları ifade etti: “Biz Diyanet İşleri Başkanlığı olarak kurulduğumuz günden bu yana sahih dini bilgiyi insanlarımıza ulaştırmak, Kur’an ve sünnet merkezli dini bilgiyi bütün milletimize ve insanlığa öğretmek için hep gayret ettik. Bundan sonra da bu çizgide devam edeceğiz. Pek çok insanın din konusunda konuştuğu bir ortamda Diyanet İşleri Başkanlığı olarak daha fazla şeyler yapmamızı milletimiz bizden bekliyor. Bununla ilgili gerek Din İşleri Yüksek Kurulumuz gerekse bütün birimlerimizle sahih, doğru dini bilgiyi hem üretmek hem de bütün insanlığa ulaştırmak için gayret ediyoruz. Bu konuda ilahiyat fakülteleri ile ortak çalışmalar yaptık. Şimdi bu çalışmalarımızı daha da artırmaya devam edeceğiz.”

“Milletimizi doğru bilgiye ulaştırmak için gayret gösteriyoruz”

Erbaş, doğru dini bilginin ilahiyat fakülteleri ve Din İşleri Yüksek Kurulunda üretildiğini vurgulayarak “Din İşleri Yüksek Kurulumuzun bu konudaki çalışmaları şu an hızlanarak devam etmekte ve milletimizi doğru bilgiyle buluşturmak için elinden gelen gayreti göstermektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

Daha güzel çalışmalar yapacağız

Sosyal medyada zaman zaman yapılan bazı yanlışlıkları, yanlış bilgilendirmeleri tashih etme noktasındaki çalışmaları olduğunu bildiren Erbaş, “Dünya, teknoloji gelişiyor. Biz de Diyanet İşleri Başkanlığı olarak teknolojiyi insanlığın hayrında kullanma noktasında daha güzel çalışmalar yapacağız.” şeklinde konuştu. Din İşleri Yüksek Kurulunun yaptığı açıklamaların bağlayıcı olduğunu aktaran Erbaş, “Milletimizin, Diyanet İşleri Başkanlığından ve ilahiyat fakültelerinden, yetkin dini bilgiden şaşmayan ilim adamlarımızdan, doğru dini bilgiyi öğrenmelerini tavsiye ediyorum.” dedi.

09 Mart 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?