Gizle

Nureddin Yıldız hakkında soruşturma başlatıldı

Günlerdir süren manipülasyonlar ve kamuoyu oluşturma çalışmalarına siyasetçilerin de katılmasıyla Nureddin Yıldız hedef haline getirildi. Bugün de İslami emir ve yasakları anlattığı konuşmaları nedeniyle Nureddin Yıldız hakkında soruşturma başlatıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Nureddin Yıldız hakkında soruşturma başlattı. Başsavcı, kamuoyuna kadınların dövülmesini destekliyormuş şeklinde yansıtılan açıklamaları ileri sürerek Yıldız'a halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme suçlamasında bulundu.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Cumhuriyet Başsavcılığımızca kadınların dövülmesine yönelik açıklamalar yapan nurettin yıldız hakkında TCK'nın 216 /1 maddesi kapsamında halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan dolayı resen soruşturma başlatmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyrulur.

08 Mart 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

25

Ehli Sünnet - Eğer devletin bundan haberi yoksa savcıya gerekli müdahaleyi ve yaptırımı yapsınlar. Bu zihniyet ve 28 şubat kafalı kişileri istemiyoruz, biz bunlar bitsin diye AkPartiye destek oluyoruz , metodta batıllar (kuran ve sünnete uygun değil laik demokrat metod) olsada kötüyü def etmede ehvenişerreyn gereği bunu yapıyoruz.

Yanıtla . 1Beğen 09 Mart 12:13
24

Serbülent Arıcı - Bismillahirrahmanirrahim.

Güneş balçıkla sıvanmaz. Sayın Hocamızın İslam için çalıştığını onu dinleyen, izleyen, takip eden bilir. Bunu küçük bir çocuk dahi anlayabilir. Ama islam düşmanı olanlar anlamazlar. 50 dk. lık videolardan kesip biçip cımbız ile alınmız sözleri manşete taşıyıp oluşturulan aldı ile harekete geçirilen bir sanal linç girişimizdir. Hocanın tüm ömrünü islama ve ümmete faydalı olmaya çalıştığı açıktır. İslamla ilişiği dahi olmayan insanların, medyanın ve siyasetçilerin bu konuda da kör gözle karalama kampanyalarına destek vermesi ya da destek vermenin önünü açacak söylemlerde bulunması ayrıca çok acı vericidir.

Sayın Bahçeli ve Sayın Erdoğan'ın da hocamızı kastederek yaptıkları açıklamalar bu desteğe bir örnektir.

Fakat daha acısı ise bu piyasaya sunulan bu hazır pişirilmiş, hap gibi yutmalık videoların ardını arkasını araştırmadan bu ifadeleri paylaşmalarıdır. Muhtemeldir ki, bu konuda gelişi güzel ahkam kesen kişiler de sadece bu hazır videoları izleyerek fikir beyan etmektedirler.

Danışmanlarına şu soruyu sormuşlar mı: "Bu bilginin iyice araştırdın mı? Aslı astarı nedir?"

Özellikle Sayın Bahçeli'nin konuşması tamamen politiktir. Ve bu konuşmaları ben ve benim gibi bir çok seçmenin gözünden düşmesine neden olmuştur.

Eğer biz ümmet-i Muhammed isek Nureddin Hoca'ya sahip çıkmamız gereklidir. Yok eğer biz ümmet-i Muhammed değil ise öyleymiş gibi davranıp dünyanın dört bir yanında zulüm gören mazlumlara kucak açmayalım. İslamın emrettiklerini yapmayalım, gözü yaşlı Muhammed'in ordusunu bekleyen mazlumlara ümit vermeyelim.

Kimse kusura bakmasın ama haksız yere yapılan iftiralar ve kara propagandalar ile Nureddin Hoca'nın yıpratılmasına ya da harcanmasına izin veremeyiz.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Yanıtla . 5Beğen 09 Mart 11:20
22

Beylerbeyi - Yanındayız Hocam.

Yanıtla . 2Beğen 09 Mart 03:36
20

Furkan Talebesi - Cemaatler İslami faaliyetler Bitirilmeye çalışılıyor bunu anlayın

Yanıtla . 3Beğen 08 Mart 20:23
21

Beşir - @Furkan Talebesi 20 nolu yoruma cevabı: ALLAH ım doğru yu konuşmayı şu ümmete nasip et.ya hocaya kim ne demiş.adam durup dururken kadını dövmekten bahsediyor.doğrudur ama zamanı mıdır.vakitsiz öten horoz misali.her söylediğin doğru olmalı ancak her doğru heryerde söylenmez.din tüccarı gazete bu çarpıtma haberlerin hesabını ALLAHA nasıl vereceksin.senin tek maksadın tayyip beyi yıpratmak.ama güneş balçıkla sıvanmaz.

Yanıtla . 0Beğen 08 Mart 22:05
19

Emre - Hiç önemsemiyorm diyanet personelleri savunsun 3 bin üzerinde maaş almasını biliyorlar bizene deniz seki ye üzüldüğüm kadar umursamıyorm kusura bakmasın kimse imamlar savunsun

Yanıtla . 0Beğen 08 Mart 20:10
18

Enes Ozturk - tayip saçmalıyor islamı karalamak isteyenler de fırsat arıyordu böyle giderse hocalar konuşamaz hale gelir kuran sohbet için bir araya gelen devleti yıkmaya çalışıyor diye göz altına almaya başlanır tabi ilerleyen safalar da olur kaynar suyu birden dökemezler

Yanıtla . 3Beğen 08 Mart 18:24
17

Cihan - Anlasilan AKP "light Islam" pesinde.

Yanıtla . 4Beğen 08 Mart 18:23
16

Avukat - İslam dinimizi güncellemeye çalışsınlar bakalım, Allah cc.Kurdretini elinde yetki bulunan zalimlere karşı gösterecektir,İnşaallah

Yanıtla . 7Beğen 08 Mart 17:37
15

Her Gece Sabaha Gebe - Allah sonumuzu hayretsin. Burnuma kötü kokular geliyor belli ki hoca efendi birilerinin canını sıkmış ki diş bileniyor. Tabii Nurettin hoca zaman zaman islam birliğine ve hilafete gereksinim olduğunu beyan etmişti. Adalatten ahlaktan ve dahi birsürü şeyden bahsediyor. Eee buda tabiki birilerinin yarasını gocunduruyor. Okadar beyanat verildi bazı sözler cımbızla çekiliyor aslı astarı yok diye. Gel gör ki insan bir kere gözden düşmeye görsün. Gerçi güneş balçık ile sıvanmaz. Elbet Rabbim görüyor biliyor herşeyi. Varsın millet ağzına geleni desin hocam DİK DUR YIKILMA HAK'TAN AYRILMA KORKUTMASIN BUNLAR SENİ!!!

Yanıtla . 7Beğen 08 Mart 17:36
13

Turgut Bi̇ber - Allahım azmışların ve sapmışların yoluna gitmekten bizleri muhafaza et. bu başımızdaki yöneticiler ya şuurlarını kaybetmişler ne dediklerini bilmiyorlar ve yada imanlarını kaybetmişler kafirlerden olmuşlar. ne yapmaya çalışıyor bunlar bir hoca kuranı kerimde Nisâ Sûresi 34 ayetindeki emirleri anlatıyor , ama TCK'nın 216 /1 maddesince halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan hakkında dava açılıyor ve bu yöneticilerde bunu destekliyor. o halde sayın yöneticiler siz kuranı inkar ediyorsunuz bunun farkındamısınız, çünkü söylemek istediğiniz şey haşa ve kella yüce kuran' kerimimiz halkı kin ve düşmanlığa mı? yönlendiriyor demek istiyorsunuz çünkü ayet onlara öğüt vermeyi, sonra yataklarınızı ayırmayı en son olarak kaba etleri olmak üzere hafiften dövmeyi emrediyor. Allah ıslah etsin sizleri

Yanıtla . 5Beğen 08 Mart 16:14
12

Resul - Bu haberlere sım sıkı sarılıp pekte sahip çıkıyoruz havası vermemek lazım.

Yanıtla . 0Beğen 08 Mart 15:33
11

K - Bir feministliğiniz eksikti tam oldunuz,

Nurettin Hocam yalnız değilsin

Yanıtla . 3Beğen 08 Mart 15:19
10

Ilhan - Kusura bakmayin ama insanlar dine ve islama göre açiklama yapamayacakmi?

Geçen ay şenocak hoca daha önce mehmet görmezi zorunlu emekli ettiler şimdi nurettin hoca....

Eger kuran ve sünnete göre açiklama yapmak yasaksa, din hürriyeti nerde kaldi!!!!!

Gerçi ben cami hocalarindan irakli müslümanlarin katlim, zulüm ve tecavüz yapan nato ve abd askerlerine destek veren akp yi eleştiren görmedim.

Bunlarin hiçbirimi akli yetmior, yoksa görevine son verilir diyemi konusmuyorlar....

Eğer maaş içinse kendilerini az bir geçimlik için satmis oluyorlar, bilipte susan dilsiz şeytandir.

Islam keyfinize göre degil kurana göre yaşanan dindir!!!!

Yanıtla . 6Beğen 08 Mart 15:16
09

Yusuf Diyin - Nedir bu CHP zihniyetinden çektiğimiz !

Yanıtla . 4Beğen 08 Mart 14:52
08

Heyhat - recep kemal inönü sinyalı verdi ve İslam düşmanı cumhuriyet başsavcılığı hemen zevk ile harekete geçti .

Yanıtla . 3Beğen 08 Mart 14:25
07

Hasan Kurt - Ahmet hakan da daha önce İhsan hoca ya hakaret etmişti .

Şimdi de Nureddin hocaya bulaştılar.

Sıra da Allah bilir hangi değerli insanlar var.

Bu gelişmeler Allahın izniyle küfür yobazlarının son çırpınışlarını ifade ediyor.

Yanıtla . 3Beğen 08 Mart 14:18
06

Ekrem Ak - Aptalca yorumlarınızı merak la okuyorum..Hz. KURAN hükümlerinde.; KADIN olan analarımıza, eşlerimize, bacılarımıza, kızlarımıza, öyle veya böyle, şiddet in hafifi veya çok azı neresinde, hangi ayetinde var.. o ayeti lütfen söyleyin de öğrenelim.. Hani peygamber efendimiz Hz. Muhammet CENNET ANALARIN AYAĞI ALTINDADIR.. ifadesi-de-mi sizce yanlış..! biraz olsun Yüce ALLAH in size verdiği beyni kullanın onu bir et parçası olarak taşımayın..

Yanıtla . 2Beğen 08 Mart 14:13
05

Yanmasadan - Hiç Siyasiler kendilerine bakmazlar nedense

Yanıtla . 14Beğen 08 Mart 14:03
04

Hayati Otyakmaz - Allah Allah!.. Ne günlere kaldık yâ Rabbî!

Cahil cühelâ siyasetçiler gammazlıyor.. Suçsuz, haksız ve boştan yere muhterem Nurettin Yıldız Hocaefendi hakkında dâvâ açılıyor. Konuyla ilgili âyet-i kerîmenin meal ve tefsirlerine bakmaktan âciz insanlar yüzünden Müslümanlar madur ediliyor; yargısız infaz, iftira ve zulümlere maruz bırakılabilyor.

Kur’an’ın ilgili ifadesi -meal olarak- (D.İ.B.) şöyledir:

“..Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onlardan ayrılın/onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.”-Nisâ Sûresi, âyet: 34.

Görüldüğü gibi, âyette üç müeyyideden bahsedilmiştir:

a. “feızûhünne”(onlara öğüt verin).

b. “vehcurûhünne”(onlardan ayrılın)

c. “vedribûhünne”(onları dövün)

Eğer biz (c) şıkkındaki ifadeyi “ayrılmak” olarak değerlendirirsek, (b) şıkkındakini -hâşâ- yersiz bir tekrar olarak kabul etmek gerekir.

Kaldı ki, “sefere çıkma” manasına geldiği için ayrılmak olarak değerlendirilen “darabe” fiilinin bu anlamda kullanılması ancak “fî” harf-i cerle kullanılması durumunda söz konusudur. “(Yapacağınız hayırlar) kendilerini Allah yoluna adamış, bu sebeple kazanç için yeryüzünde dolaşamayan fakirler için olsun.”(Bakara, 2/273) mealindeki âyette yer alan “yeryüzünde dolaşmayı/sefere çıkmayı/evlerinden ayrılmayı” ifade eden kelime “darben fi’l-ard” sözcüğüdür ki, burada “darabe” fiili “fi” harf-i cer ile kullanılmış ve sefere çıkmayı, evden ayrılmayı ifade eder.

Halbuki söz konusu ayette “darabe” fiili harf-i cersiz kullanılmıştır ki dövme anlamına gelir. Ancak, bu bir yuvayı dağıtacak şekilde başkaldırı da bulunan kadınlar hakkında verilen ve yuvayı dağılmaktan kurtarmayı hedefleyen çok uç bir misaldir. Efendimiz (s.a.s.) (c) şıkkını değil, (b) şıkkındaki ayetin ruhsatını kullanmış ve eşlerinden bir ay süresince ayrı kalmıştır. Dövme ruhsatını kullanmamakla da ümmetine bir nümune-i imtisal (örnek) olmuştu.

Yanıtla . 26Beğen 08 Mart 13:53
14

Milli - @Hayati Otyakmaz 04 nolu yoruma cevabı: içerisine perinçek kaçmış akp zıvanadan çıkmış

Yanıtla . 1Beğen 08 Mart 17:30
03

Ike - Helak olmuyorsak içimizdeki alimler var olduğu içindir. Yazıklar olsun etrafımızda ki ışıkları birbir söndürüyoruz. Dün ihsan şenocak hocamız bu gün nurettin yildiz.. helak olmaya az kaldı demek.

Yanıtla . 16Beğen 08 Mart 13:50
02

Hasan - Kur,an hukumlerini kırpmadan söylediği icin sorustuema baslatmislar akepenin talimatı ile bu ulkede adnan oktar gibilerin yaptigi pisliklere musade edipte nurettin yildiz gibi hocalara sorusturma acanlari bikiyoruz Allahda biliyor yatacak yeriniz yok .mesele basit geberecek ve cehenneme surukleneceksiniz

Yanıtla . 34Beğen 08 Mart 13:30
01

Resülü Küçük - Tüh geç kaldılar çünkü soruşturma 1.400 yıl evvel başladı ve havasını aldı

Yanıtla . 21Beğen 08 Mart 13:24

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?