Gizle

Muhammed Emin Yıldırım hocadan Nureddin Yıldız hocaya destek ve dua

Nureddin Yıldız hocaefendinin bir sohbetinde bahsettiği ve Ayet-i Kerime'de geçen kadınların hafifçe dövülmesine ilişkin çarpıtılan ve şiddeti tavsiye edermiş gibi yayınlanan sözleri üzerine başlatılan kara propagandaya karşı Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım hoca, Nureddin Yıldız hocaya dua ederek destek verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım hoca sosyal medya paylaşım sitesi Twitter üzerinden Nureddin Yıldız hocaya dua ederek destek verdi.

İslam'ın nasıl merhameti öne çıkaran bir din olduğunu ve ailenin korunması için uygulanacak tedbirleri anlattığı sohbetinde kadınların dövülmesi konusunu işleyen Nureddin Yıldız, özellikle din karşıtı çevreler tarafından sözleri çarpıtılarak hedef haline getirilmişti. Yıldız'ın konuşmasından cımbızlanan ifadeler, toplumsal bir tepkiye dönüştürülmeye çalışılmıştı. Ancak Yıldız'ın ifadelerinde kadınların dövülmesi değil, İslam dininin kutsal kitabında geçen Ayet-i Kerime'nin nasıl uygulanacağı açıklıyordu. Siyasi çevrelerden ve sosyal medyadan gelen ahlaksız ve mesnetsiz tepkilere karşı Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım hoca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile dua ederek destek verdi.

muhammed-emin-yildirim-hocadan-nureddin-yildiz-hocaya-destek-ve-dua-(1).jpg?r=acb363309776dbbda6f492b865e4bd40

İşte Muhammed Emin Yıldırım hocanın o paylaşımı:

Alimleri, cemaatleri, vakıfları ve ilmin izzetini itibarsızlaştırma çalışmaları her dönem olmuştur, olmaya da devam edecektir. Bu yolun kaderinde bunlar var... Nureddin Yıldız hocamıza şimdi bu bedel ödettiriliyor. Allah (cc) yardımcısı olsun. Mükâfatı alî olsun.

08 Mart 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

35

Hy905 - Allah c.c korkusu, tüm korkuların, Allah c.c tüm sevgilerin üzerinde olmadığı an kişilerin imanlarında ya zayıflık yada münafıklık imanı vardır. Bir iş yapılacağı zaman o iş, Allah c.c rızası için yapılmalıdır. O rızanın dışında yapılan iş kul için yapılırsa, kula yaranmak ve kuldan korktuğu için yapılırsa o kişinin Helak olması elbette yakındır. Kıyamet alametleridir bunlar. Gerçek din adamları dışlanacak, münafıklar onların yerine oturacaklar. Zulme alkış tutanlar, zalimlerin dostlarıdır

Yanıtla . 4Beğen 10 Mart 12:08
34

Özcan - Osmanlı ve Fatih Sultan Mehmet hakkındaki görüşlerini youtebeden dinleyinde bu insanların ne olduklarını analayın

Yanıtla . 2Beğen 09 Mart 11:49
33

Garip Helalsever - eee vallah bisiii dicem, Baskalarini yerin dibine sokuyordunuz, siyasi çikarlariniz için, ama simdi taptiginiz put size ters gelmeye basladi, acaba girdiginiz Baskalarinin haklarina mi putunuz da size yapmaya basladi,,,

Yanıtla . 1Beğen 09 Mart 11:27
32

Mka. - merak ettiğim konu hocalarımız tarafından cumhurbaşkanın söylediği kelimeleri başka biri söylese nasıl bir fetva verilirdi. hocalarımız birde bu konuda cesaretini göstersinler.

Yanıtla . 10Beğen 09 Mart 09:36
27

Züleyha23 - Kardeşler zalim Allah'ın kılıcıdır ayeti kerime sini unutmayalım Nureddin Yıldız hocayi severim ama ve lakin sustular konuşmadılar sırf o değil diğer hocaefendilerde sonunda kılıç onları kesmeye başlayınca konuşuyorlar. Bu şer gibi gözükse de bunda hayır vardır herkes Tayyip'in fetoden farksız olduğunu görsünler dua edelim daha çok konuştursun Allah biz konuşunca hain iftiracı oluyorduk

Yanıtla . 5Beğen 09 Mart 07:51
25

Rifki - hocayı bende desteklıyorum laikler istemesede Allah nurunun tamamlayacak.tır. !! nisa 105 '' KUSKUSUZ BU KUR ANI BİZ SANA İNSANLAR ICINDE ALLAHIN GÖSTERDİĞİ ŞEKİLDE HÜKMEDESİN DIYE İNDİRDİK...''

Yanıtla . 3Beğen 09 Mart 06:23
24

Beylerbeyi - Nurettin hoca doğrudur.

Karşısında konuşanlar samimi değiller.

Kitabı Kerîm ne diyorsa o dur asıl olan.Cep telefonumu güncelliyoruz...

Yanıtla . 6Beğen 09 Mart 03:29
22

Osman Özkan - sayın erdoğan hayatının hatasını yaptı bu yoldan derhal dömeli dini konular siyası ,ekonomık,ve güncel olaylar gibi yorumlanıp konuşulamaz hele hele gaza gelip dini konularıda ben çok iyi bilirim havasına girersen iblisin oyuncağı olursun.sayın erdoğan acilen büyük bir bütçe hazırlatıp dünya çapındaki ilim ehlinden bir çalışma gurubu kurdurup islamın evrensel değerlerinı asrın idrakine sunmaya vesile olmalıdır aksı takdirde kendisine yazık edecek hemde çok.

Yanıtla . 10Beğen 09 Mart 01:24
21

Velhasıl - Hoca diye ortaya çıkanlar aynı zamanda Müslüman siyasetcilere yardimci olacaklar... Yanlıș anlasilacak cümlelerin ne yeri ne zamanı. Herkese de FETÖ haini gibi hoca efendi demeyin... Cumhurbașkanımız doğru söyledi...

Yanıtla . 2Beğen 09 Mart 00:39
30

Ahmet Kalem - @Velhasıl 21 nolu yoruma cevabı: Cumhurbaşkanı neyi doğru söyledi. Sen neyi güncelliyorsun. Ne farkı kalır o zaman FETÖNÜN medeniyetler ittifakı söyleminden. Cumhurbaşkanı bu söylemi ile çıkmaz bir sokağa girdi. Üstad Necip Fazıl’a selam olsun; İslam bir güneştir. Güneş yenilenmez.Güneşe bakan gözler yenilenir."

Yanıtla . 6Beğen 09 Mart 09:06
29

Yusuf - @Velhasıl 21 nolu yoruma cevabı: Trollükten kurtulun artık cümlelerinin hiç bir tutar yanı yok bugün eleştirmeyip en büyük kötülüğü siz yapıyorsunuz.

İslam'ı güncellemeyeceksin,İslamla günceleneceksin. Mesel bu.

Yanıtla . 8Beğen 09 Mart 08:34
28

Dibaga - @Velhasıl 21 nolu yoruma cevabı: c.başkanı mı doğru söyledi hoca efendi mi ?doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.

Yanıtla . 2Beğen 09 Mart 08:28
23

Selim - @Velhasıl 21 nolu yoruma cevabı: 3 sene oncenin videolari senden akilmi alacak ayriyeten

Yanıtla . 2Beğen 09 Mart 02:08
20

Me Bi - islam dini telefonlardaki android yazılım mıki güncellensin

Yanıtla . 14Beğen 09 Mart 00:04
31

Ekrem Ak - @Me Bi 20 nolu yoruma cevabı: Muhterem kardeşim ayet ve Hz. KURAN da bu konuda açık olmayan, sadece dönemin şartlarına göre alimlerin tevsirleri ile ilgili açıklamaları birbirine karıştırmamak lazım, işte hassasiyet burada..

Yanıtla . 0Beğen 09 Mart 09:21
19

Arif Rabbisininkulu - Rabbimizin dini; İslam' ın ve kitabı Kuran-ı Kerim' in güncellenmeye ihtiyacı yoktur. El ALİM ve KERİM olan ALLAH ' ın emirleri ve yasakları asla değişmez ve değiştirilemez. Önemli olan biz kulların gerçeği idrak edebilmemiz ve bunu nefsimize kabul ettire bilmemizdir esas olan. Giderek azalan din alimlerimize ve hocalarımıza sahip çıkalım. Diyanet İşleri Başkanlığı da lütfen vaaz ve nasihat,irşat işlerine biraz önem versin. Selam ve dua ile.

Yanıtla . 8Beğen 08 Mart 23:56
18

Inci - Sahibi Allahtır onun.kimsesi yok ne demek.ayıp.

Yanıtla . 1Beğen 08 Mart 23:13
17

Sıradan Vatandaş - Nurettin hocanın o konuşmasını açıp dinleyip de hocam hakkını helal et diyip af dilemezlerse bir şey bilmiyorum. Kulaktan dolma şeylerle insan karalıyorlar.

Yanıtla . 9Beğen 08 Mart 21:04
16

Memo - Arkadaşlar binlerce kişinin şahit olduğu ve aktardığı Veda Hutbesinde bile 3 farklı versiyon var...

Arkadaşlar, 70 cilt e yakın sözde Hadis külliyatı var..

Her tarikat, begendiği hadis yazarının peşinden gidiyor...

Hemen her tarikatin dini anlayışı farklı.... Herkes kendi şeyhini ve tarikatını hak yolu uzerinde sanıyor, diğerini kötülüyor..

Müslümanları birleştirecek tek kitap sadece Kuran...

Kuran a dönmeliyiz... Kuran da hersey açık..

Yüce Allah, hesap gününde, sadece - tahrif edilmeyeceğine garanti verdiği - Kuran'ı okudugumuz için bize sırtını döneceğini mi sanıyoruz ?

Hadis kitapları insan yazması, ve tahrif edilme riski çok yüksek..

Yanıtla . 2Beğen 08 Mart 20:53
15

Gercek - selamum aleykum dostlar Nurettin hocamizin bu sozleri bazilarinin maskesini dusurdu aslinda kotu bir durum gibi ancak cok guzel seylere vesile olacak cinsten 14 asir oncesi uygulanmaz diyenlerin maskesi; allahim butun muminleri gidip afrikadaki gariban muslunman ulkelerine laikligi tavsiye edenlere muhtac etmesin unutmayin nice diktator ve tagut gelmistir allahin olara bictigi karar zamanda esip gurlerler ancak kisa surede tepe taklak olup tarihin derinliklerine gomulmuslerdir.

Yanıtla . 10Beğen 08 Mart 20:25
14

Enes Ozturk - cahillik ne kötü İslamı karalamak isteyen medyaya gün doğdu cahillik çok kötü çok bizi bu hale getiren cahilik dir işl dahada saçmalamazlar

Yanıtla . 3Beğen 08 Mart 18:12
13

Mesut - CHP ve iyi parti desteklemedi Nuredin hocayı,milli görüşten başka kimsesi yok din adamlarının

Yanıtla . 16Beğen 08 Mart 17:45
26

Züleyha23 - @Mesut 13 nolu yoruma cevabı: Ama onlar millî görüşü desteklemediler Allah adildir.

Yanıtla . 1Beğen 09 Mart 07:43
12

Milli - mümin birilerinin dayattığı dine değil Allahın dinine tabi olandır.Saygıdeğer Nurettin Yıldız Hocamıza duacıyız.allah yar ve yardımcısı olsun.

Yanıtla . 25Beğen 08 Mart 17:23
11

Milli - Dualarınıza amin diyorum sayın hocam.Malesef bugünlerde Nurettin hocamız hakkında Birilerinın çıkıp "14 asır önceki emirlerle bugün amel edilmez"cinsinden her sözü risk kokan konuşmaları yapıyor olmaları,ağızlarında ki ve yüreklerindeki baklayı gün yüzüne çıkarıyor.demektir.Merhametsizliği,acımasızlığı şiar edinenlerin akibeti bu hallere düşmek olmalı herhalde.

Yanıtla . 14Beğen 08 Mart 17:20
10

Yusuf - Bence Nurettin hocaya tv kanallarında kendini savunma hakkı tanınmalıdır. Lütfen linç girişiminde bulunmayalım. Her konuda demokrasi, söz söyleme özgürlüğü var da Nurettin hocaya yok mu. Ben Nurettin hocayı dinledim. Allah C.C. ondan razı olsun.

Yanıtla . 17Beğen 08 Mart 16:42
09

Karakeçili - Efendimiz SAV veda hutbesini bir okurlarmı acaba. Gerçek kadın hakları kadının izzeti şeref inin korunması ancak islam ile olur.

Yanıtla . 11Beğen 08 Mart 16:37
08

Halk - HERKEZİN HOCAYA DESTEK OLMASI GEREKİR HOCA FIKIHA İSLAMA AYKIRI BİŞEY SÖYLEMEMİŞTİR İSLAMA DİNİNMİZE SAHİP ÇIKALIM BU BİR CİHATTIR

Yanıtla . 16Beğen 08 Mart 16:34
07

Garip Yusuf - 2. Şeflik dönemi yaşanıyor çoğunluk farkında değil.

Yanıtla . 12Beğen 08 Mart 16:28
06

Resul - ihsan şenoçak içinde aynısı oldu. Açığa alındı sus pus oldu. İade edildi yine methiyeler düzmeye başladı son çağın halifesine.

Yanıtla . 5Beğen 08 Mart 15:34
05

Ömer - Türkiye’nin paydaşı olduğu Dünya Adalet Projesi tarafından hazırlanan Hukukun Üstünlüğü Endeksi yayımlandı. Bu Gazetemizin İşlediği bir konu, Önemli Bir Haber Konusu, 113 Ülkenin sıralandığı ülkeler içinde, Myammar dan sonra 101 Myammar sonra 103 sırada Türkiye, Nureddin Hocaefendi sorulan bir soruya şer i bir meseleye ilişkin tefsir, yorum yapmış, bir siyasi, Ülkesinde % 5-6 bandında bir siyasi parti sahibi olabilir. ülkesinde adli, hukuki uygulamaları kapsayan çalışmalar yapmaları standardı yüksek liderlerin işidir. Devlet Bahçeli kendine yakışanı yapmış, Muhammed Emin Yıldırım hoca da .

Yanıtla . 1Beğen 08 Mart 15:11
04

Omer Faruk - Allah razı olsun...

yazık AKP ye gönul verenlere , nehyi anil munker'i bitirmişler Turkiyede...

Yanıtla . 21Beğen 08 Mart 13:56
03

Seko69 - dinlerarası diyalog işte bu. yani sen gerçekleri anlatmayacaksın, toplumu uyutacaksın. gerçekleri söylersen kelleni alırım. ama bir nevi de çok iyi oluyor, zamanında diğer dernek, vakıf yöneticilerine operasyon yapılırken ses çıkarmayanlar aynı bela ile karşılaşınca mağdur edabiyatı yapıyorlar. akp düğmeye bastı,. bu fırtına öncesi sessizlik. asıl siz başkanlık seçiminden sonra görün olacakları. bütün tarikat, cemaat vakıf stya operasyon çekilecek.. kırmızı kitapta bunlar yazılı.

Yanıtla . 18Beğen 08 Mart 13:50
02

Hale - bu tip destekler gerekli ama yeterli degil.sert hamleler yapmak lazim.

muslumanlar artik topluma acik ve net mesajlar vermeli..genelevler kapatilmali.mustehcen programlar,icki,zina ,escinsellik,uyusturucu yasaklanmali.faize karsi onlem alinmali.

muslumanlari kandirmak icin secim zamani mitinglerde ayet ,hadis okumayi biliyolar,icraat yok.tam munafikca bir tavir.artik uyanma zamani yoksa azap kapida.

Yanıtla . 16Beğen 08 Mart 13:44
01

Ike - Rabbim içimizde ki beyinsizler yüzünden bizi helak etme. . Şahidiz elhamdülillah

Yanıtla . 23Beğen 08 Mart 13:40

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?