Gizle

Aksa Muhafızı’nı yalnız mı bırakacağız?

İşgalci İsrail, 1948 Filistin İslami Hareketi Lideri Şeyh Raid Salah’ı aylardır hukuksuz bir şekilde hücrede tutuyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Yıllardır Filistin genelinde yaptığı insan hakları ihlalleri ile dünya rekorunu ellerinde bulunduran Siyonistler için hukuk sadece Yahudi olanlar için geçerli bir terim. Söz konusu Müslümanlar olunca her türlü hukuksuzluğu dünyanın gözünün içine baka baka yapmaktan bir an bile çekinmiyorlar.

RAİD SALAH’A ENGEL OLAMAYAN SİYONİSTLER ÇAREYİ HAPİS VE HÜCRE CEZASINDA BULDU

Peki, korsan devlet, Şeyh Raid Salah’la neden bu kadar uğraşıyor? Ne için her fırsatta onun elini kolunu bağlamaya ve dünya ile irtibatını kesmeye çabalıyorlar? Çünkü, Şeyh Raid Salah, Siyonistlerin Mescid-i Aksâ üzerine planladıkları tüm oyunları deşifre eden, dünyaya duyuran ve buna karşı durmak üzere ümmeti bilinçlendirmeye çalışan vizyon sahibi güçlü bir lider. İşgal devleti Kudüs ve Mescid-i Aksa konusunda ne zaman menfi bir uygulamaya girişse karşısında Şeyh Raid Salah’ı ve arkadaşlarını bulmuştur. Şeyh Raid Salah’a engel olamayan Siyonistler çareyi hapis ve hücre cezalarında buldular. Böylelikle hem onun dünya ile ilişkisini hem de Kudüs ve civarında yaptığı faaliyetleri sekteye uğratmayı başardılar.

4 METREKARELİK HÜCREDE YAŞIYOR

Şeyh Raid Salah, 2007 yılında verdiği bir cuma hutbesinde “şiddete teşvik” ettiği gerekçesiyle İsrail mahkemesi tarafından 18 Nisan 2016’da 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Salah, bu ceza süresince tek kişilik bir hücrede tutulmuştu. 17 Ocak 2017 tarihinde serbest kalmasına karşın hakkında yeni iddianameler hazırlanmaya başlanmıştı bile. Şeyh Raid Salah, işgalci İsrail polisinin 15 Ağustos 2017’de Ummul Fehm’deki evine düzenlediği baskınla tekrar gözaltına alındı. İşgalci İsrail polisi, Salah’ın “kışkırtıcılık yaptığı ve yasadışı bir derneğin faaliyetlerini desteklediği” iddiasıyla gözaltına alındığını açıkladı. 15 Şubat 2018 tarihinde ise Şeyh’in gözaltı süresinin 6 ay daha uzatıldığı açıklandı. Üstelik bu süreyi de yine tek kişilik hücrede geçirecek. Hücre yaklaşık 4 metrekarelik bir alandan oluşurken içerisinde sadece bir yatak, ağzı açık bir tuvalet ve lavabo var. Salah, hareketsizlikten tutulmuş bir vücudu ile temiz tek yer olan yatağın üzerinde namaz kılmaya çalışıyor.

08 Mart 2018 - Mirasımız Kudüs


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?