Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nurettin Yıldız Hocaya tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan isim vermedi ama, İlahiyatçı Nurettin Yıldız'ı eleştirdi. Kadınlara ve çocuklara yönelik şiddeti kınayan Erdoğan, bunun kültürümüzde bir yeri olmadığını söyledi ve şöyle konuştu: Bazılarının dikkat çekmek için kavramları eğip, bükerek söyledikleri sözlerin hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan HAK- İŞ'in kadın günü programında konuştu.

Konuşmasından satır başları:

Bizim annelerimiz, bizim kadınlarımız dünyanın en fedakar kadınlarıdır. Bizim kadınlarımızın, annelerimizin, eşlerimizin, kardeşlerimizin böylesine tarihealtınharflerle kazınacak hikayeleri var. Tarihimizin ve bugünümüzün tüm fedakar kadınlarını saygıyla yad ediyorum.

Kadınla erkeğin fiziksel özellikleri ve fıtratları farklı olabilir ama aynı bütünün parçalarıdır. Erkek Hz. Adem ise, Hz. Havva'dır. Erkeğin sıfatı ne olursa olsun yanıbaşında kadını vardır. Kadının da sıfatı ne olursa olsun yanıbaşında erkeği vardır. Buna rağmen kadınlara yönelik ayrımcı davranışlar hiç eksik olmamıştır. Kadınlara yönelik suç kızartıcı adaletsizliklere tanık oluyoruz.Eğitimkurumlarından zorla uzaklaştırılan kızlarımız vardı. O çocuklarımızın annelerinin gözyaşlarını unutmadık. Okulunda olduğu gibi, işyerinde, sokakta taciz edilen kadınları unutmadık. Yurt dışına gitmek zorunda kalan kadınlarımızın hikayelerini unutmadık.

"Partimizi kapatmaya çalıştılar"

Bugünlerde kadına şiddeti konuşuyoruz peki okulunun kapısı önünde, meydanlarda şiddete maruz kalan kadınları hatırlıyor muyuz?Türkiye'de bu sıkıntıları yaşadı. Dünyada da benzer utanç manzaralarına rastlıyoruz. Kadını hayatın her alanında hakettiği konuma çıkaracak tedbirleri aldık. Bunun için bize çok saldırdılar. İftiralarla uğraşmak zorunda kaldık. Sırf bu sebepten partimizi kapatmaya dahi kalktılar.

Erkek ve kadın arasındaki üstünlük tartışması beyhude bir tartışmadır. İnsanları bölmeye yönelik her tartışma zulüm kapısının açılmasıdır.

Kadınları tüm kötülüklerin kaynağı olarak, iblis olarak gören dini anlayışlar asırlarca bu dünyada hüküm sürmüştür.

Afrin operasyonu

Bugün dünyada kadın hakları diye dünyayı inletenlerin Doğu Guta'da katledilen kadınlar için tek bir söz ettiklerini duydunuz mu? Siz Afrin'e Türk ordusunun girmesini konuşamazsınız. Biz Afrin'e işgal gücü olarak girmedik, teröristleri temizlemek için girdik. Afrin'i o teröristlerden temizleyip ardından sahiplerine teslim etmek için oradayız. Biz 3.5 milyon Suriyeli kardeşimize ev sahipliği yapıyoruz ey dünya. Siz acaba ne kadar Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapıyorsunuz? Sizin konuşmaya hakkınız yok ama bizim var. Akdeniz'in karanlık sularında kaybolup giden onbinlerce kadın ve çocuğun ardından timsah gözyaşları döktüklerini gördü.

Kadına şiddet

Kadın cinayetleriyle ilgilihaberlerşahsen beni çok rahatsız ediyor. Kadınlara ve çocuklara yönelik saldırıların izlerini inancımızda ve kültürümüzde arayanlar kesinlikle art niyetlidir. Adını tam olarak koymak gerekirse bu tür eylemlerden herbiri nefret suçudur. Bazılarının dikkat çekmek için kavramları eğip, bükerek söyledikleri sözlerin hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Yapılması gereken bir takım sapıklara harekete geçme cesareti veren iklimin ortadan kaldırılmasıdır.

Eskiden yapanın yanına kar kalan şiddet ve istismar olayları artık ne milletimiz ne devletimiz tarafından görmezden geliniyor.

Kız çocuklarının eğitim seviyeleri erkeklerle aynı seviyede, hatta daha ileri. Kız çocuklarımız daha dirayetli hareket edebilmektedir.

Kadınların toplum hayatında güçlendiği gösteren en önemli şeylerden biri istihdamdır. Kadınların işgücüne katılımı konusunda 2023 hedefimiz yüzde 45'e ulaşmaktır. Kadınların destek vermediği bir ekonomide hedeflediğimiz büyüme oranlarına ulaşmamızın mümkün olmadığını biliyoruz.

Başımızın tacı olan kadınlarımızı her alanda daha ileriye taşımakta kararlıyız. Hayatın her alanında kadınlarımızla birlikte yürümeye devam edeceğiz. Siyasete girdiğimizden beri hep en büyük desteği kadınlarımızdan gördüm. 2023 hedeflerimize kadınlarımızla birlikte ulaşacağız.

07 Mart 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

16

Sukünet - ne gerek var degilmi 14- 15 asır öncesi söylenmiş sözlere, islamı güncelleyip çagımıza uygun yorumlamamız lazım ona göre yaşamak lazım, köhnemiş fikirlere gerek yok akılcı ve çagdaş olmak lazım ,bütün ilahiyatlar başa.... anlayan demek istedigimi anladı selam ve dua ile....

Yanıtla . 0Beğen 09 Mart 17:53
15

Her Gece Sabaha Gebe - Ah bu millet ne zaman uyanacak! Ne günlere kaldık yarab. Helak olmuyorsak hakkı üstün tutan hala hak, hakikat diyen yan basmayan, işbirlikci olmayan vedahi kimseye kukla olmayan sırf Allah'a kulluk eden mübarekler sayesindedir. Uyan millet uyan!!! Unutma nasıl olursan öyle yönetilirsin. Yeter artık sikelen kendine gel...

Yanıtla . 0Beğen 08 Mart 17:43
14

Eogur - Nureddin Hoca'ya dokunmak bunları ancak ve ancak yakar. Kim ne yapabilir ki davasına sımsıkı sarılana? Hele ki davasının yolundan sapmış olanlar!

Bunlar ağızlarından çıkanın nereye gittiğini (yine iyi niyetle söylüyorum) bikmiyorlar. Bu bunu söyledi, bu gün de soruşturma açıldı Hoca'nın hakkında.

Yanıtla . 0Beğen 08 Mart 15:30
13

Muhammet Han Gazzeli - 2002-2018 Yillarina Bakin islami kimligin AKP isbirlikciler tarafindan islami soylemler kullanilarak nasil yok edilmege calisildigini gorursunuz.

Yanıtla . 0Beğen 08 Mart 14:39
12

Ferhat Ötgen - Alimlerimizin şahsında İslam'a karşı operasyonlar yapılıyor. A.Oktar gibi pavyoncular dururken Nureddin Yıldız gibi bir hocayla uğraşmanın anlaşılacak bir tarafı yoktur.

Allah (c.c.) elbet herkesin iç yüzünü açığa çıkaracaktır.

Yanıtla . 1Beğen 08 Mart 13:55
11

Ike - Ağlayın ey insanlar alimler yok edilmeye başlandı. Sonumuz hayır olsun

Yanıtla . 0Beğen 08 Mart 13:55
10

Isa - hukumetin ve toplumun sapik adnan oktara,mustehcen tv.programlarina tepki gostermesi lazim.

Yanıtla . 7Beğen 08 Mart 13:05
09

Ince - RABBIM DOĞRU YOLA,DOĞRU İŞLER YAPSANI NASIP ETSIN,,,VAHİM DURUM VAHIMM,ERBAKAN HOCANIN AHI NASIL OLCAK BILMIYORUM,,

Yanıtla . 3Beğen 08 Mart 12:28
08

Mazlum - Allah akıl fikir ihsan eylesin cümlemize... Belki de zaten ihsan eylemiştir ama biz yaşadığımız gibi inanmaya başlamışızdır da artık iş işten geçmiştir. Doğruyu yanlışı göremez olmuşuzdur. İşimize geldiği gibi anlar olmuşuzdur. Kim bilir belki de ahiretten ümit kesmiş olmuşuzdur. Yada cennetle müjdelenmiş olmuşuzdur. Varmı başka ihtimali ?

Yanıtla . 2Beğen 08 Mart 11:06
07

Difteri - Kadına şiddetin kaynağını dinimizde aramak ahmaklıktır, sapkınlıktır. Bu şiddetin kaynağı sizlerin getirdiği Avrupa birliği yasalarıdır. Sizlerin serbest bıraktığı zina dır. Sizlerin evlerde serbest bıraktığı sapık TV proğramları ve dizilerdir. Toplumda kadının bozulmasına, erkeğin çaresiz kalıp, cinnetine sebep olundu.

Eğer samimi iseniz boş lafı bırakın gerçeğe, hakka kulak verin.

Yanıtla . 6Beğen 08 Mart 10:20
06

Wolfalon - kadına hak ettiği değeri yüce dinimiz vermiştir cenabı Allah kuranı keriminde ayetleri ile sabittir ayrıca cahiliye döneminde kız çocukları diri diri toprağa gömülürken bütün tabuları islam dini yıkmıştır kadına gerçekten değer vermek istiyorsanız vesika çıkararıp resmi olarak genel evinde çalıştırmaz oradan aldığınız vergiyi devlet bütçesine katmazsınız zinayı suç olmaktan çıkarıp kadın hakkı savunucusu olmak tezattan başka bir şey değildir. vebaliniz çok ama çoktur.

Yanıtla . 4Beğen 08 Mart 10:05
05

Serdar - Dini değerleri temsil eden kurumlar ve bu kurumların gönüllü neferleri bir bir hedef tahtasına konulup itibarını zedeleyici olaylar olmaya başladı bunlar tesadüf olmasa gerek sanki gizli bir operasyon yapılıyor ama maalesef bu kanaat önderlerine önceleri iktidar tarafından bir şekilde sahip çıkılıyor daha sonra ince ayar veriliyor bakalım sırada hangi alim var

Yanıtla . 1Beğen 08 Mart 08:45
04

Üzgün Ak Partili - Erdoğan seni severiz ama ayetleri hakkıyla yorumlayan hocalara karşı böyle aleni bir şekilde cephe alman bizleri üzdü. İslam neyse odur.Müslüman bir kimsenin dinimiz hakkında beğenmediği yönler gibi bir tutum içersinde olması kabul edilemez. Beğenmediği bir yönü varsa müslüman değildir zaten.

Yanıtla . 6Beğen 08 Mart 02:13
03

Drhikmet60 - Sayın Cumhur Başkanı da bu konuda açıklama yapmak zorundadır. Çünkü Cumhur İttifakının önemli ortağı Bahçeli tepki vermiş, yetkilileri göreve çağırmıştır. Dinimizin hükmü laik bir devlette geçersizdir!!, Bahçeli gibi bir din aliminin!! verdiği tepki daha önemlidir. Bahçelinin verdiği tepki normal kabul edilebilir, çünkü onun islamın hayatın her alanını kapsadığını, hükümlerinin her zaman ve çağda geçerli olduğunu kabul ettiğine dair bir sözü ve söylemi hiç olmamıştır. Ancak Cumhur Başkanımızın tepkisi kabul edilemez bir tepkidir.

Yanıtla . 4Beğen 08 Mart 01:03
02

Ömer - Bir sen eksiktin , simdi polemige sende katildin tam oldu.

Yahu ilk önce bir arastirin adam ne demis nasil yorumlamis sonra cevap verin.

Allah sizlere akil fikir versin.

Yanıtla . 4Beğen 07 Mart 22:05
01

Zeki Birbilen - milli görüşe yan çizenler,şimdi kendileri çiziliyor..ortada ters bir durum yoktur. eden bulur dünyası..

Yanıtla . 2Beğen 07 Mart 21:52

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?