Gizle

ESAM'dan şeker zirvesi: Milli değer milli gelecek

Şeker fabrikalarının özelleştirmesi meselesi, ESAM’ın yarın düzenleyeceği “Şeker Zirvesi” ile masaya yatırılacak. “Milli Değer, Milli Gelecek” başlığıyla toplanacak olan ve özelleştirme sürecinin tüm yönleri ile ele alınacağı geniş kapsamlı zirveye, alanında uzman isimler de sunumları ile katkı sunacak.

Haber albümü için resme tıklayın

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM), ülkenin önemli kurumlarından olan şeker fabrikalarının özelleştirme kapsamına alınması üzerine kolları sıvadı. ESAM, özelleştirme sürecini 8 Mart Perşembe günü alanında uzman isimlerin katılacağı “şeker zirvesi” ile masaya yatıracak. Açılış ve protokol konuşmaları sonrası düzenlenecek panelde şeker fabrikaları ve özelleştirmenin tüm boyutları ele alınacak. Düzenlenecek panele, Özelleştirmede Model Önerisi sunumu ile Prof. Dr. Alpay Dikmen, Sosyo-Ekonomik ve Sosyo-Politik Boyutları ile Türkiye’de Şeker Pancarı sunumu ile Prof. Dr. Bülent Gülçubuk, Nişasta Bazlı Şeker ve Sağlık Boyutu sunumu ile Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Şeker Sektörünün Yeniden Yapılanmasına Hukuki Bakış sunumu ile de Av. Gökhan Candoğan katılacak. Panel sonrası zirve düzenlenecek kapanış sonrası bir sonuç bildirgesi ile sona erecek.

MESELENİN HER BOYUTU ELE ALINACAK

Zirve ile ilgili bilgi veren ESAM Genel Sekreteri Atik Ağdağ, ESAM’ın Türkiye’nin ilk ve en önemli düşünce kuruluşu olduğuna dikkat çekerek, ülkenin siyasi ve ekonomik meselelerinde önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini vurguladı. Düzenleyecekleri “şeker zirvesi” ile şeker fabrikalarının özelleştirilme sürecinin siyasi malzeme olarak kullanılması yerine ülke ve ülke ekonomisi açısından önemini ortaya koymak istediklerini belirten Ağdağ, “Pancar üreticisinden, fabrika çalışanına kadar meselenin tüm taraflarını bir araya getiren ve meselenin sosyo-ekonomik ve sosyo-politik boyutundan, sağlık ve hukuki boyutuna kadar tüm yönlerinin ele alınacağı bir zirve gerçekleştirilecek” dedi.

Millî Gazete

07 Mart 2018 - Ekonomi

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?