Gizle

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz de oyuna geldik!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Yargıtay'ın 150. Yılı Sempozyumu'nda konuştu.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 150. Yılında Yargıtay Sempozyumu ve Yeni Yargıtay Binası Temel Atma Töreni'ne katılarak konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pek tasvip etmiyorum ama UYAP ile adliyeleri birbirine bağlayarak yapılan işlemler rahatça takip ediliyor. Bana göre çokça sıkıntılarını açıkça görüyoruz.Keşke bu şekilde değil de klasik sistemde bu iş geç de olsa yürüse daha adil olarak tecelli etseydi. UYAP'ta FETÖ'nün bu tezgahı iyi kurmuş olması, özeleştiri olarak söylüyorum. Biz de bu oyuna geldik" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Yüksek yargı camiamızın kıymetli mensupları, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Ülkemizin adliye mahkemelerinde verilen hükümler konusundaki son inceleme mercii olan Yargıtayımızın 150. kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum. Yargıtayımız Osmanlı döneminde 6 Mart 1898 yılında kurulan Divan-ı Ahkam-ı Adliye ile devreye girmiştir. Türkiye tarihinde ilk defa yargı kurumlarının darbecilere karşı açık ve net duruşu ile karşılaşmıştır. Geçmişte darbe dönemlerinde iyi sınav veremeyen yargı camiamızın 15 Temmuz'da gösterdiği cesaret ve dirayet takdire şayandır. Terör örgütünün üzerinde en çok çalıştığı kurum olmasına rağmen yargı mensuplarımızın başarısı adalet teşkilatımızın içine sızmış 4 bin civarındaki terör örgütü üyesi hakim ve savcının tasfiyesine rağmen gerçekleşmiştir. Bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

"UYAP'IN SIKINTILARI VAR, KEŞKE BU İŞ KLASİK YOLLA YÜRÜMEYE DEVAM ETSEYDİ"

Pek tasvip etmiyorum ama UYAP ile adliyeleri birbirine bağlayarak yapılan işlemler rahatça takip ediliyor. Bana göre çokça sıkıntılarını açıkça görüyoruz.Keşke bu şekilde değil de klasik sistemde bu iş geç de olsa yürüse daha adil olarak tecelli etseydi. UYAP'ta FETÖ'nün bu tezgahı iyi kurmuş olması, özeleştiri olarak söylüyorum. Biz de bu oyuna geldik.

"ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 2878 OLDU"

Türkiye bu reformları yaparken terör örgütleri ile yoğun bir mücadele yürütmektedir. Demokrasi ile güvenlik arasındaki dengeyi Türkiye olarak iyi kurabilen başka bir ülke var mıdır, ben bilmiyorum. Afrin'deki mücadelede etkisiz hale getirilen terörist sayısı salona girerken 2878 olmuştur. Bu mücadeleyi Mehmetçiğimiz dağ tepe, kar kış, kar bora demeden sürdürmektedir.

06 Mart 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

13

Keko - sen uyandında millet hala uykuda,memleket nasıl tek tek satılıyor göremiyorlar,yazık

Yanıtla . 5Beğen 07 Mart 11:37
12

Züleyha23 - Genemi hata... !!! itiraara devam et biz söyleyince iftira sen söyleyince insanlar öyle iyaniyolar devam Tayyip devam...

Yanıtla . 4Beğen 07 Mart 10:18
11

Fatih - Millette oyuna geliyor ama anlaması biraz daha sürecek. Allahım yardımcımız olsun.

Yanıtla . 2Beğen 07 Mart 09:00
10

Adalet Adalet - burada verilmemiş ama ...Birde geciken adalet adalet değildir diye başlamaz mı...? sayın cumhur başkanım özür dilerim ben geciktirdim adaleti.. çok özür dilerim....????!!!

Yanıtla . 3Beğen 07 Mart 08:50
09

Osman Özdemir - İmam camide vaaz ediyor. fakat bir türlü ne söyleyeceğini hatırlamıyor. Ey cemaat ben bir şey söyleyecektim,hatırlamıyor,2,3 ey cemaat diyor bir şey söyleyecektim amma bilmiyorum. Cemaatten biri kalkıyor: Ey hoca kürsüden inmesini de mi bilmiyorsun. CB kürsüsünde oturan bir lider sürekli oyuna geldiğinden kandırıldığından bahsediyor. Sn. Erdoğan C. Bşk.lığı makamından aşağıya inmekte mi aklına gelmiyor?

Yanıtla . 7Beğen 07 Mart 08:04
08

C.k - Sayin AKP baskani,Aslinda Hepberaber Türkiyeyi oyuna Getirdiniz ve Getirmeye Devam ediyorsunuz.Allah sonumuzu Hayir eylesin.

Yanıtla . 3Beğen 07 Mart 02:09
07

Erenler - FETO YA BU İMKANRARI SUNANLAR KİMLER ? BU KONUDA UYARANLAR YA HAİN İLAN EDİLDİLER YADA ÖTEKİLEŞTİRDİLER.EY REİS SİYASİ ÖMRÜN YA ALDATTIRA DEDİN YADA ALDATTIM DEDİN ŞİMDİDE KILAVUZ DEĞİŞTİRIP YANILMIŞIZ DİYORSUN RAHMETLİ ERBAKAN HOCAM DEVLET İDARE EDTMEK ÇOLUK ÇOCUK İŞİ DEĞİL DEMİŞTİ

Yanıtla . 6Beğen 06 Mart 23:27
06

Eo - Bence artık oyuna gelmediğiniz konulardan bahsederseniz gündemi daha az meşgul etmiş olursunuz. Devlet bu devlet! Böyle kepazelik olur mu yahu?

Yanıtla . 3Beğen 06 Mart 22:10
05

Enes Ahmet - Bunlar ne çok oyuna gelmişler. Merak etmesinler ahirette oyun yok.

Yanıtla . 3Beğen 06 Mart 21:44
04

Yabancı - Yine aynı hikaye, Koskoca Cumhurbaşkanı, herkes oyuna getirmiş herkes kandırmış. tüm hatalarda bu bahane.

Yanıtla . 7Beğen 06 Mart 20:16
03

Ilhan - Yinemi kandirildi!

Hiç sayan oldumu kaç defa kandirildi???

Yanıtla . 4Beğen 06 Mart 19:29
02

Heyhat - Sakın Kalkınma Partisi de başka hususlarda bu milleti oyuna getirmiş olmasın ?

Yanıtla . 4Beğen 06 Mart 18:32
01

Mustafa Zügül - Sn.Erdoğan; FETOŞ'a Kulak verdiğinizin Yarısı Kadar MİLLÎ GÖRÜŞ'e KULAK VERSEYDİNİZ, Ne YANILIRDINIZ, Ne KANDIRILIRDINIZ ve Ne de OYUNA GELİRDİNİZ. Neyse bu zamana kadar, Olanlar OLDU; Bundan Sonrasında bari, MİLLÎ GÖRÜŞ'e KULAK Verin.. MİLLÎ GÖRÜŞ'e KULAK Verin de, ŞEKER FABRİKALARININ SATIŞINDAN VAZGEÇİLSİN.. Şeker Fabrikaları, Başlangıç Olsun.

Yanıtla . 6Beğen 06 Mart 18:09

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?