Devlet Bahçeli'den Nureddin Yıldız hocaya ağır sözler

Nureddin Yıldız hocanın bir sohbetinde bahsettiği ve Ayet-i Kerime'de geçen kadınların hafifçe dövülmesine ilişkin çarpıtılan ve şiddeti tavsiye edermiş gibi yayınlanan sözleri, siyasetin gündemine girdi. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nureddin Yıldız hocaya ağır sözlerle yüklendi, kadınların '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Büyütmek için resme tıklayın

İslam'ın nasıl merhameti öne çıkaran bir din olduğunu ve ailenin korunması için uygulanacak tedbirleri anlattığı sohbetinde kadınların dövülmesi konusunu işleyen Nureddin Yıldız, özellikle din karşıtı çevreler tarafından sözleri çarpıtılarak hedef haline getirilmişti. Yıldız'ın konuşmasından cımbızlanan ifadeler, toplumsal bir tepkiye dönüştürülmeye çalışılmıştı. Ancak Yıldız'ın ifadelerinde kadınların dövülmesi değil, İslam dininin kutsal kitabında geçen Ayet-i Kerime'nin nasıl uygulanacağı açıklanıyordu. Yıldız, İslam'a göre kadın ve erkek arasında çıkan bir gerginlikte, erkeğin kadına hafifçe vurmasına izin verildiğini ancak bunun nasıl sınırlandırıldığını anlatılıyor.

FETVA MECLİSİ'NE GELEN SORUYA VERİLEN CEVAP

Nureddin Yıldız'ın Fetva Meclisi isimli web sitesinde konuyla ilgili gelen soruya verdiği cevap, zaten konuya bakış açısını göstermeye yeterli.

Soru: Nisa suresinin 34. ayetindeki ‘kadını dövün’ ifadesini nasıl açıklıyorsunuz?

Nureddin Yıldız'ın cevabı: 'Kadını dövün' diyen bir ayet yoktur. Bu soruyu soruşunuzda sıkıntı var. Ayetin son cümlesidir o. Ayette ise, bütün makul çarelerin tükendiği noktada, dağılma ve facianın önlenmesine adına son çare olarak hafifçe vurmayı tercih edin mesajı vardır.

BAHÇELİ'DEN AĞIR İFADELER

Partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nureddin Yıldız hocaefendiye ağır sözlerle yüklendi. Bahçeli, "Meczubun birisi çıkıyor, kadınlara kocalarından dayak yedikleri için şükretmeleri tavsiyesinde bulunuyor. Asansöre yabancı erkekle kadının binmesinin sakıncalarından utanmadan bahsedebiliyor. Ne ara bu kadar sapık türedi? Her kadın ve çocuk istismarı insanlığa ihanettir. Hiçbir ihanet cezasız kalmamalıdır." dedi.

"NE ARA BU KADAR SAPIK TÜREDİ?"

Her şeyden malumat sahibi olurken, duyduğumuz, haberini aldığımız veya okuduğumuz şiddet sahnelerine daha ne kadar tepkisiz kalacağız? Aydınız, moderniz, çağdaşız, Cumhuriyet'in bekçisiyiz diye afra tavra satanlar kadınları sadece çıkarları doğrultusunda akıllarına getiriyorlar. Diğer taraftan meczubun birisi çıkıyor, kadınlara kocalarından dayak yedikleri için şükretmelerini tavsiye edebiliyor. Meselenin tuhaf yanı ise, bunu da din ve Diyanet adına yapabiliyor.

Asansöre yabancı bir erkekle kadının birlikte binmesinin sakıncalarından utanmadan, sıkılmadan yüzü kızarmadan bahsedebiliyor. Ne ara bu kadar sapık türedi? Hangi ara kadınlarımıza çocuklarımıza göz koyan ahlaksızların, onları töhmet altında bırakan alçakların sesi çıkmaya başladı? Her kadın ve çocuk istismarı insanlığa ihanettir. Ve hiçbir ihanet cezasız bırakılmamalıdır. Hâlâ istismarları ve işlenen cinayetleri konuşup bir arpa boyu yol alamıyoruz. Kadın annedir, kadın vatandır, kadın ülkedir, kadın gelecektir, kadın gelecek nesillerin teminatıdır. 'Ana gibi yâr, vatan gibi diyar olmaz' diyen milletimiz, kadına şiddet gösterene bedeli ödetecek güce sahiptir. Hapisse hapis, hadımsa hadım, idamsa idam. Gereği neyse yapılmalıdır. Kadına bir fiske vuran kimseye bedeli ödetilmelidir. Şiddeti kaynağında kurutmalıyız. Bilim insanları şiddet konusunda çalışmalıdır. Bu da bir beka meselesidir. Ertelenmesi çok ciddi sorunlara neden olacaktır. Tüm kadınların, tüm annelerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum."

06 Mart 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

65

Timur - Sayin Bahçeli batila uyup 1 gun degil hakka uyup hergun kadinlari korumayi amaclayan dinimize saygin nerde. Tabi bu kutsal gunde gündem Nureddin Hoca( da yillar once kadinlari dovme ile ilgili bir ayet aciklamis ya... vay Nureddin Hocamin haline )

Kefereye uyup 8 mart kadinlar gununu kutlarsin

Allah diyen islami bir miskal buyutmeye calisan Allah derken kalbi titreyen hocamiza kefereye demedigin laflar dersin.

Bu nasil bir ahval. Anlamadan dinlemeden nasil bu sekilde konusabilirsin.

Kutladigin Kadinlar gunu nerden cikti.iste aciklamasi

ABD'nin New York kentinde bir dokuma fabrikası... Çok ağır çalışma koşulları, çok uzun iş günleri ve buna karşın çok düşük ücretler. Koşulların her geçen gün daha da dayanılmaz hale gelmesi, kadın işçilerin artık tahammül sınırını zorlamaya başladı.

Greve çıkma kararı alan kadınlar, taleplerini de açıkladılar: “Daha iyi koşullarda çalışmak, 10 saatlik iş günü, eşit işe, eşit ücret...” 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları talebiyle greve başladı. Bu sırada çıkan olaylar sırasında fabrika içinde şüpheli bir yangın başladı. 129 kadın, yangında hayatını kaybetti...

Yanıtla . 1Beğen 10 Mart 00:27
64

Simge - Akp eliyle tüm cemaat ve tarikatler tasfiye edilecek gibi gözüküyor..cb dindar diyerek halk buna göz yumacak.oyun büyük. Boşuna biz Bop eşbaşkaniyiz demediler. Allah sonumuzu hayretsin.

Yanıtla . 0Beğen 09 Mart 20:31
63

Osman Özkan - katranı kaynatsan olmaz şeker cinsine çeker,miş imansız sinelerdeki yürekler yazıklar olsun bahçeli milyonlarca kere yazıklar olsun senin gibi liderlere sahip Milletlerin burnunun Pisliklerde Sürünmesi mukadderdir.son bir iki aydır ümitlenmiştik Merve kavakçıya yapılan şerefsizce onursuzca saldırılara verdiğiniz onursuz desteklerinizden pişmanlık duydugunuzu düşünmeye başlamıştık Anlaşılıyor,ki o kapkara olmuş vijdanın kuran ve sünnetullah nurundan tamamen nasipsiz,miş yazık çok yazık

Yanıtla . 5Beğen 09 Mart 15:35
61

Elman Thagiyev - Bu Allahin hukmudur hukum sahibi de yaratmakda idare etmekde alemlerin Rabbine mahsustur. Siz Allahdan daha mi fazla biliyorsunuzda konusuyorsunuz? Vallahi yazik size. Kadinlari dovme gecmiyor ayetde ve okuyub tefsirini hangi kadinlarla alakalidir her kadin kutsal degildir. Meryem zehra gibi kadinlarda var ebu lehebin karisida var bu hayatda. Dikkat edin sakin Allaha ve dinine savas acip hem dunyanizi hem ahiretinizi mahv etmeyin. Emin olun ki sonunuz rezil ve zelil olur.

Yanıtla . 7Beğen 09 Mart 08:04
59

Inci - ilmin ve alimin sahibi Allahtır.cahiller kunuşsun dursun......... kervan yürür.

Yanıtla . 4Beğen 08 Mart 23:03
58

Marmara - Ben RTE anlamiyorum, çatacak birşey bulunadıyda kala kala hocalara laf atmak zorunda.

Kendini bilmez Bahçeli beyefendide lafı nerden nereye getirdi. Herhalde ikdidar şarhoşluğu vurmuş gerek.

Sayın Bahçeli’yi Çumhurbaşkan sözcüsü yapsalar daha iyi.

Yanıtla . 9Beğen 08 Mart 21:22
56

Ali - Dini siyasete alet etmeyin diyenler dine karışır oldular... farkında olmadan dinden çıkacaklar allah korusun.

Yanıtla . 6Beğen 08 Mart 19:59
55

Seyyit Halil Tunç - Allah Nurettin hoca dan razı olsun kendi fikrini söylememiş ayeti kerîm eyi aktarmış. Bunu karıştırmaya çalışan ve hakkaret edenler Allah ın kitabı kur anı kabul etmemişler. Allah hidayet versin inşallah

Yanıtla . 9Beğen 08 Mart 14:53
60

Velhasıl - @Seyyit Halil Tunç 55 nolu yoruma cevabı: Saçmalamissin...

Yanıtla . 1Beğen 09 Mart 00:30
53

Ferhat Ötgen - Dolmuşlarda genç kızlara tecavüz edilip öldürülmekte

Düğünlerde bebelere tecavüz edilmekte

Okullarda, Derneklerde öğrencilere tecavüzler tacizler almış başını gidiyor

Sokaklarda, parklarda, evlerde kadınlar öldürülmekte

Metruk binalar ve ıssız yerlerde hayvanlar bile tecavüze, tacize uğrar olmuş

Ekranlarda gün boyu ahlak bozan ve şehevi duyguları azdıran yayınlar son gaz yapılıyor

Bunları engellemek ve düzeltmek gerekirken bir takım politikacılar, sözde aydınlar, satılık kalemşörler birilerinin kukla ve maşası olmuş nasipsiz zavallılar işi gücü bırakıp Nureddin Yıldız gibi alimlere saldırıyor.

Bütün köpekler serbest ama bütün taşlar bağlı.

Yanıtla . 12Beğen 08 Mart 14:34
51

Mehmet Öz - Nurettin yıldız hoca gibi alimler kolay yetişmiyor. hoca hak yolda olduğu müddetçe arkasındayız ve dün cahillerinin konuştuklarında asla itibar etmeyeceğiz.

Yanıtla . 15Beğen 08 Mart 09:53
50

Resülü Küçük - Sayın Bahçeli'nin başörtüsü bizim meselemiz değil dedi Kendi partisinin milletvekili Nesrin Ünal hanımın başını açtırdı namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmaz böyle bir insanın haram konusundaki cahilliği normal, dervişin fikri ne işe zikride odur.

Yanıtla . 19Beğen 08 Mart 09:49
49

Ilhan - Tamamda senin islamda bilgin ney! Sen islamdan bihaber yaşa, sonrada fetvalari eleştir.

Eger islami bilgisi biraz olsaydi bilmedigi konuda fetvaya karişmazdi.

Diyanet işleri fetva komisyonuna havale etmeyip kendileri boyunu aşan konulara karismalari vesilesiyle çuvallamiş.... kuran okusa ayetide görürdü... yoksa kuranidami tartişir hale geldiler....?????

Yanıtla . 5Beğen 08 Mart 07:05
48

Tat - AKP iktidara geldiginden beri guzel islam dinini de batirdi ve bir suru sahte hocalar turetti. Bahceli niye kiziyon senin ortagin bu hale getirdi Islam dinini.

Yanıtla . 8Beğen 08 Mart 02:45
47

Drhikmet60 - İslamın yaşamımızın her alanını kuşatan bir din olduğunu anlayamamış, hiçbir zaman da böyle bir derdi olmayan bir politikacının Nureddin Hocaya vermiş olduğu tepki ve seviyesiz açıklamalar normaldir. Bu şahsiyetin kendi bekasından başka hiç bir derdi ve davası olmamıştır. Daha dün gibi yakın zamanda ağıza alınmayacak tarzda sözler sarfettiği bir politikacı ile bugün yanyana ise Hoca için söylediği sözlerin bir değeri olmaz. Sayın bahçeli hep kendine yakışan şeyleri söyleyip duruyor.

Yanıtla . 6Beğen 08 Mart 00:53
46

Cegoba - Aslında bu Hocayı eleştirmek değildir.Ayette yazan ALLAH' ın sözlerini eleştirmektir. Siyasi liderlerin uslubuna dikkat etmesi gereklidir.Fani bedenlerin dinle ilgili hesaba çekileceği gerçektir ve kaçış yoktur. ALLAH'ın katında söz değişmez .Herkes aklını başına toplamalıdır. Siyaseten konuşmak ayrıdır dinle ilgili hükümler hakkında konuşmak ayrıdır. Dinin gerçekleri tekdir. Bunuda müslümanların siyasi liderlerden öğrenecek hali yoktur.

Yanıtla . 15Beğen 08 Mart 00:06
57

Acizbirkul - @Cegoba 46 nolu yoruma cevabı: ağzınıza sağlık. zaten olan bütün sıkıntılar da herkesin yerini bilmemesinden degilmidir ki ??

Yanıtla . 2Beğen 08 Mart 20:45
45

Luzumsuz - televizyonlar sanatçı adıyla dolaşan bazı hayat kadınlara birşey söylemek yerine nurettin hocaya takılmış pes

Yanıtla . 9Beğen 07 Mart 16:14
42

Vaatan - bre gafil sen kim nurettin hocaya laf söylemek kim adi herif yalaka koltuk sevdalısı münafık Allah ıslah eylesin.

Yanıtla . 4Beğen 07 Mart 15:47
40

Mizan - Bu 'Bahçeli' denilen cahil adam yanlış yere, yanlış insanlara saldırıyor maalesef. Kadınlarla alakalı yorum yapmak için de onları tam manasıyla tanımak gerek; Bir kadınla dünya evine girmemiş, yükünü çekmemiş bir adamın, kadınlar hakkındaki herzeleri elbette boş laftan ibarettir. Kadınları , gerektiğinde kocalarının hafifçe (ikaz etme manasında) okşaması onların da hoşuna gidecektir zaten; ki evliliğin cilvelerindendir hem.

Yanıtla . 19Beğen 07 Mart 13:20
39

Seda - kendini musluman kabul eden kitle bu kadar pasif olursa olacagi ,her onune gelen konusur.

zina yasaklanmali,genelevler kapatilmali,faiz yasaklanmali.icki ve uyusturucu,mustehcen yayinlar yasaklanmali.

muslumanlar net ve acik konusmali ayrintalarda bogulmamali.ne mutlu muslumanim diyene.

Yanıtla . 31Beğen 07 Mart 13:16
38

Keko - ulan bahçeli çektğin besmelede kırk yanlışını bulur nureddın hoca,sapık derken kendı partine bi bak,nerede zampara ırz düşmanı var senın partındeydı,bunuda eskı bir MHP lı olarak söylüyorum,asansor olayına gelınce,din emretmiş,nıkah düşen erkekle kadın bi arada duramaz dıye,hoca dememiş

Yanıtla . 25Beğen 07 Mart 11:41
37

Mehmet Sezai Aydıngöz - Bu hadım cezası,İslamda yoktur.İslam gerekirse idam eder ama hadım etmez. Hırıstıyanlarda vardır bu ceza.Zaten ceza hukukumuz da hırıstıyanlardan kopya edilmiştir.

Yanıtla . 9Beğen 07 Mart 10:48
36

Züleyha23 - Nurettin hocayı severim ama ülkede çıkan yasalar karşısında susan bi hoca zaten çok az hoca dışında kimse ses çıkarmadı hocalarda suçlu susarlarsa bir günde Allah zalimin eliyle onlardan intikam alır Zalim Allah'ın kılıcıdır ayeti kerime....

Yanıtla . 9Beğen 07 Mart 10:27
35

Levent Baybas - Devlet Bahçeli beye düşmanlık besleyenler hepsi islam düşmanı münafıklardır İslam dünyasının ışığı olmuştur devlet bey.

Yanıtla . 0Beğen 07 Mart 09:59
52

Ferhat Ötgen - @Levent Baybas 35 nolu yoruma cevabı: Sen de en az devlet bahçeli kadar zırvalamışsın.

Yanıtla . 4Beğen 08 Mart 14:02
43

Mücahid - @Levent Baybas 35 nolu yoruma cevabı: Konuşmalarina dikkat et ,kimin münafik ,kimin mümin olduguna sen mi karar veriyorsun.

Yanıtla . 5Beğen 07 Mart 15:48
41

Mücahit Kardeşinizim. - @Levent Baybas 35 nolu yoruma cevabı: Hiç İslam ışığı görmesek bize yutturacaksınız. İslam'da evlilik müessesi kutsaldır. Adam daha bu kutsal müesseseyi kuramamış. Tayyip bey ona ne diyordu. O AİLE MEHRUMUNDAN ANLAMAZ.

Yanıtla . 11Beğen 07 Mart 13:50
34

Halk - once ahmet hakan simdi bahceli biyerlerden emir gelmis belli nureddin hoca birilerini rahatsiz etmis seytani rahatsiz etmis o da usaklarini kullanmaya baslamis ama bu is yorumla olmuyor hocanin arkasinda durmak lazim gerekirse sokaga dokulmeli yani mesele o kadar basit degil mesele nureddin degil mesele din mesele Muhamed sav mesele Kuran i kerim bu hakaretler dine hepimize yapilmistir. ebu cehiller lehepler ayni ama bir Ömer bir Ali yok malesef

Yanıtla . 15Beğen 07 Mart 06:25
32

Mahmut - Bahçeli efe haddini aşmış hakaret etmiş kendine yakışanı yapmış. Ama Nureddin Hoca da gereksiz bir açıklama yapmış. Televizyonlardaki halvetlikleri, zinaları önlemek çoluk çocuğu kötü örneklerden korumak adına neler yapılmalı bunu konuşmalı asıl. Asansör meselesi gibi gereksiz teferruatla insanların aklında olmayan konuları akıllarına getirmeye ne gerek var.

Yanıtla . 0Beğen 07 Mart 01:20
44

Vaatan - @Mahmut 32 nolu yoruma cevabı: mahmut efendi hocaya soru soruluyor oda cevap veriyor saçmalamayın

Yanıtla . 3Beğen 07 Mart 15:50
28

Ike - Yasin 18.Ayet:

(Bunun üzerine onlar:) Doğrusu siz bize uğursuz geldiniz. Eğer bu işten vazgeçmezseniz, andolsun sizi taşlarız. Ve bizden size mutlaka fena bir kötülük dokunur, dediler.

Ayette dediği gibi her zaman ve çağda doğru konuşanlar yanlış yaşayanlar tarafından taşlanmiştir. Sonuçta hakikat kervan yürür ve yürüyecek .

Yanıtla . 9Beğen 06 Mart 21:57
27

Eo - Senin ne haddine bu konuda yorum yapmak? Kendi işini (siyaseti) dahi yapamayıp iç güveysi giriyorsun AKP’ye sonra böyle başka konulara sapıyorsun. Gereksiz!

Yanıtla . 9Beğen 06 Mart 21:51
26

Muatafa - yedek lastik ten cevapla kendine bak

Yanıtla . 6Beğen 06 Mart 21:29
25

İnci - Alim olsaniz dahi cahil bir siyasi sizin itibarinizi harcar. Çunku hakli degil guçlu.mikrofon elinde...

Yanıtla . 32Beğen 06 Mart 20:49
29

Abdullah - @İnci 25 nolu yoruma cevabı: Tebrikler aynen katılıyorum

Yanıtla . 1Beğen 06 Mart 22:53
24

Mucahid - Bu adam dinden ne zaman nasibini aldı buna bunu dinlesinler din senin gibileri her zaman zelil kılmıştır sizler 7 nci anayasa maddesine hayatınızi duzenliyorsunuz bizler ise 6634 ayetle 30 cuz ile Allahın kitabıyla kim seni kunuşturuyor ben o hocayı savunmuyorum ama Allahın ayeti var sen ayetle celişkiyorsun asıl susturulması gereken biri varsa o da sensin bahceli elbete kadina şiddet kesinlikle olmamalı ama o ayet diyor ki namaz kılmadıkları zaman hafifce vurun

Yanıtla . 17Beğen 06 Mart 20:38
23

Hafız - Sen önce ahlaksızlık diz boyu olmuş sapıklıkta level atlamış evli kadınlarla zina eden milletvekillerine ve mensuplarına bunları söyle

Yanıtla . 12Beğen 06 Mart 19:38
21

Sadi78 - Maşallah hiçbir devirde bu kadar alim ülema enflasyonu yaşanmamıştır. din konusunda bilgisiz kim kaldı ki donunu tutamayan besmele çekemeyenler bile hocaları eleştirmeye başladı diyanet dersen türibinden seyrediyor hocalar umre haç organizasyonlarından kafileye adam bulmaktan gördükleri bişey yok malesef. mevla sonumuzu hayreyleye.

Yanıtla . 7Beğen 06 Mart 18:36
19

KADİR KOŞDAŞ - Nurettin Yıldız gibi nadide yetişen bir hocanın kıymetini bilmek gerek. Kaç yılda bir Nurettin yıldız yetişiyor iyi bakmak lazım. Devlet bey ihtimalle başkasını kastetmiştir.Vesselem.

Yanıtla . 5Beğen 06 Mart 17:56
18

Dr. Abdullah - Devlet Bahçeli efendi. Ülkenin ve ümmetin yararına yaptığın her doğru iş ve söz başımızın tacıdır. AMA BURADA HADDİNİ AŞMIŞSIN. NUREDDİN HOCA, TOPLUMU İLGİLENDİREN KONULARA KİTAP VE SÜNNET ÇERÇEVESİNDE YAKLAŞIM SERGİLİYOR. Yapabilen nureddin hocayı ilmi olarak tenkid eder,yapamayan da hamaset yapmayıp sussun bir zahmet.

Yanıtla . 7Beğen 06 Mart 17:52
16

Iyildiz - Sapık arıyorsan etrafına bak...

Yanıtla . 25Beğen 06 Mart 14:22
15

Yusuf Kenan - Bahçelinin dini bilgisi noktasında bilgi sahibi olan var mı? sahi o ne prof.u?

Yanıtla . 22Beğen 06 Mart 14:17
22

M.gariban - @Yusuf Kenan 15 nolu yoruma cevabı: Lüzumsuz isler galiba

Yanıtla . 3Beğen 06 Mart 19:24
20

Mehmet Yavuz - @Yusuf Kenan 15 nolu yoruma cevabı: Sen hayatında kaç kitap okudun

Yanıtla . 0Beğen 06 Mart 18:36
14

Hayati Otyakmaz - Sn. Bahçeli !!!

Hariçten gazel okuma!..

Bilmediğin konularda da konuşarak ukalalık yapma! Siyaseti iyice çirkinleştirdiniz!

"O yerde insafın mâmı yok mu?"-Fuzulî'den.

Yanıtla . 17Beğen 06 Mart 13:24
13

K - Bu kemalistlerlerden medet umup ittifak yapanlar görsünler ..........

Yanıtla . 7Beğen 06 Mart 13:12
12

Efendi32 - Yaa sen bir siyasi partinin başında ki adam; Nureddin Yıldız hoca'ya SALVOLAR yapacağına, ekranında kedicikler oynatan hoca görünümlü yaratıklara da 2 cümle söylebildin mi acaba!! Yoksa sende onlardan zevk mi alıyorsun?

Bu ülke de siyaset adamıyla İlim adamını karşı karşıya getirmek ayrı bir felaket olacaktır..

Bu ülke de herşeyi siyasetçiler bilir, ama İlim adamları bilemez öyle mi?

Yazık ki çok yazık!! Gerçi hayatında hiç evlenmemiş birinden de KADIN hakları konusunda bişeyler dinlemek ne kadar saçmalıktır!! Bunu da sorgulamak lazım tabii!!

Yanıtla . 21Beğen 06 Mart 13:11
11

Turgut - sen git yalan olan siyasetinin içinde boğulmaya devam et, İslam dininin emirlerinden yoksun kalmış olan bahçeli , Nurettin hoca Asansöre yabancı bir erkekle kadının birlikte binmesinin sakıncalarından bahsetmesine ,senin gibi inandığı dinin emir ve yasaklarını yaşamayanların anlaması çok zor. Hadisi şerifte buyrulmuştur ki ! yabancı kadın ile yabancı erkeğin 3 . sü şeytandır. şeytan da insanın düşmanındır, eğer sen insansan düşmanının tuzaklarını bilir tedbirini alırsın .

Bahçeli efendi acaba şeytan senin dostun mu?

Yanıtla . 16Beğen 06 Mart 12:43
10

Erbakan - Sen Kac kez Kuranin mealini acip okudunda elestiriyorsun Bahceli

Yanıtla . 22Beğen 06 Mart 12:36
09

Mka. - Dinimiz karşılaşılan sorunların giderilmesi için çok fazla çözüm göstermektedir. En önemli kurumumuz olan evliliğin devamı için gösterilen çözümü hak delillerden Nureddin yıldız hoca belirtiyor. Konuya vakıf olmayanlar yanlış yorumluyorlar. Buda halkımızın yanlış anlamasına vesile oluyor. Dikkat edilmesi gerekir.

Yanıtla . 14Beğen 06 Mart 12:35
08

Heyhat - Bay Kripto. Evvela gerçek soyismini söyle, sonra da git kendi dinine mensub olan sapıklar ile uğraş. Mü'minler ile uğraşma, yoksa Allah seni firavnun yanına yollayıverir.

Yanıtla . 13Beğen 06 Mart 12:34
07

Doğrudan - galiba sıra yavaş yavaş nurettin hoca ya geliyor.suçu...diyaneti kış uykusundan uyandırmaya kalkmak ayet ve hadislerle halkı aydınlatmak. tıpkı diğer hoca efendiler gibi

Yanıtla . 17Beğen 06 Mart 12:23
06

Mücahid - herkes nurettin hocamızında sayın bahçelininde ne olduğunu çok iyi biliyor...

Yanıtla . 14Beğen 06 Mart 12:18
05

Burhan - BİR MİLLİ GÖRÜŞÇÜ OLARAK NURETTİN YILDIZI ELEŞTİRİYORUM BAŞKA BİŞEY BULAMADIMIDA BU FETVALARLA UĞRAŞIYOR BU ZAMANDA.ZATEN MEDYA HOCALARI KOLLUYOR ACABA AĞZINDAN NE ÇIKACAK DİYE YANLIŞ YAPTI DİYORUM

Yanıtla . 12Beğen 06 Mart 12:10
62

Rafet Arslan - @Burhan 05 nolu yoruma cevabı: NURETTİN YILDIZ GİBİ BİR DİN ALİMİNİ ELEŞTİREN KİMSE BEN MİLLİ GÖRÜŞÇÜYÜM DEMESİN.ÇÜNKÜ HAK ETMİYOR.MİLLİ GÖRÜŞÇÜ OLAN KİMSE DİNİ VE DİN ALİMİNİ ELEŞTİREMEZ.

Yanıtla . 0Beğen 09 Mart 10:38
54

Ömer - @Burhan 05 nolu yoruma cevabı: Alamadım, siz mi Milli Görüşçü,

Yanıtla . 2Beğen 08 Mart 14:45
31

Emre - @Burhan 05 nolu yoruma cevabı: Yani alimlerimiz birileri karşı çıkar düşüncesiyle doğru yu soylemesin mi. Bu nasıl bir mantık? İsterseniz müslüman ların peygamber inin hayatına bir göz atın. Belki o zaman elestirdiginiz hocaları anlarsınız

Yanıtla . 4Beğen 07 Mart 01:13
30

Abdullah - @Burhan 05 nolu yoruma cevabı: Hoca emri bil maruf neyi anil münker vazifesini yapmış.Türkiye şu an ayaktaysa böyle hocaların hürmetine ayaktadır.

Yanıtla . 2Beğen 06 Mart 23:00
17

Dr. Abdullah - @Burhan 05 nolu yoruma cevabı: Benim GAFİL müslüman kardeşim Burhan. Nureddin hoca'nın sitesinde 4 bin civarı görsel yayını var,sosyal doku tv sitesine girip bakabilirsin.En az bunun kadar da soru cevap şeklinde yazılı fetvaları var. Bunların tümünün kitap ve sünnette ilmi delilleri mevcut. Tüm bunların içinden özellikle cinsellik içerikli olan konuları seçen ve olayı çarpıtarak veren fasık medyanın gazına gelme.

Yanıtla . 6Beğen 06 Mart 17:46
04

Bir Müslüman - Bahçeli, cehaletini ve ne olduğunu ifşa etmiş. Hiç bir müslümanın İslam'dan bihaber bu tip sapıklara oy vermemesi gerekir.

Yanıtla . 42Beğen 06 Mart 12:06
03

Yavusen - Hocanın verdiği cevap şu "‘Kadını dövün’ diyen bir ayet yoktur. Bu soruyu soruşunuzda sıkıntı var. Ayetin son cümlesidir o. Ayette ise, bütün makul çarelerin tükendiği noktada, dağılma ve facianın önlenmesine adına son çare olarak hafifçe vurmayı tercih edin mesajı vardır." Sayın bahçeli konuyu lütfen sapıtmayın.

Yanıtla . 31Beğen 06 Mart 12:03
02

Opolat - "Tebliğde tedricilik esasını" dikkate almayan alimi manşete taşımakla siz de yanlışa düşüyorsunuz. Müslümanların birinci gündeminin dışında konularda edebiyat kürsülerinde, kameraların karşısında açıklama yapılması doğru değil.

"Gündeme gelmenin iyisi kötüsü olmaz" niyetiyle mi yapılıyor bunlar. Siz cihat teşkilatının sözcüsü, yayın organı olarak neden girersiniz bu tartışmalara.

Benzer şahıslar çalışma esaslarını sizden öğrenmeli ya da almalı değil mi?

Yanıtla . 2Beğen 06 Mart 12:01
33

Emre - @Opolat 02 nolu yoruma cevabı: Bu alimin yaptığı iş tebliğ DEĞİL îrşat tır. Tebliğ, gayrı müslime yapılır kardeşim. Önce bu kavramların anlamını öğrenelim sonra bişey bulabilirseniz elestirirsiniz

Yanıtla . 4Beğen 07 Mart 01:21
01

Milli - Bir insanın ağzının ayarı işte böyle kaçtımı tükürük saça saça olayın aslını astarını bilmeden konuşur birde tehtit eder.EEE nede olsa cumhur ittifak ortağı!!!!! cumhurda gereğini yapar artık çünkü kürsüden talimat verilimiştir.Şunu iyi bilinki bu millet değerli alim ve kanaat önderlerini sahip çıkmasını çok iyi bilir.

Yanıtla . 28Beğen 06 Mart 11:53

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?