Gizle

Sosyal güvenlik uzmanından uyarı: Emekli maaşı 350 TL'ye düşecek

Sosyal güvenlik alanında yaşanan değişiklikler vatandaşın canını yakacak gibi görünüyor. Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel, son değişikliklere dikkat çekerek çarpıcı açıklamalar yaptı. Tezel, emekli maaşlarının hesaplamasının 2008 yılında değiştirildiğini söyledi ve emekli maaşının şu an 614 TL’ye düştüğünü ifade etti. Tezel'e göre, emekli maaşları 350 TL’ye kadar düşecek.

Büyütmek için resme tıklayın

Gazeteci Serdar Akinan’ın ve Adnan Bulut'un Cem TV’deki programına konuk olan Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel, son dönemde Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) yapılan değişiklikleri anlattı.

ÖZEL HASTANELERİN ALDIĞI FARK YÜZDE 30'DAN 200'E ÇIKTI

Acil süresinin artık 24 saat ile sınırlandırıldığını ve 24 saat sonra hastadan para alınabileceğini ifade eden Ali Tezel, yapılan değişiklikle artık hastanelerin hastalarına ayrıntılı fatura vermek zorunda olmadığını söyledi. Vatandaşın aydınlanmasıyla birlikte bunun gibi düzenlemelerin çıktığını ifade eden Ali Tezel, “Hastaneye gittik. Doktor dedi ki; apandisit. Sosyal Güvenlik Kurumu benim adıma o hastaneye 400 TL gönderiyor. O hastaneden Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kendisine gönderdiğinin iki katını, yani 800 TL’yi benden isteyebilir. Ama gidiyorsunuz, 10 bin istiyor. Fatura, o zaman 800 TL’ye düşüyor. Ama bu düzenleme ile 10 bin isteyebilecek. Çünkü ayrıntılı fatura yok. Niçin istediğini bilmeyeceğiz” dedi. Özel hastanelerin aldığı farkın yüzde 30’dan yüzde 200’e çıkarıldığını söyleyen Ali Tezel, özel hastanelerin şimdi bu sınırın "sınırsız" olmasını istediğini söyledi ve bunun da yakında çıkacağını ifade etti.

HASTANEDE KUYRUK BİTTİ AMA EVDE TELEFON BAŞINDA BAŞLADI

Hastanelerdeki kuyrukların bittiğini ancak, evde telefon başında kuyrukların başladığını ifade eden Ali Tezel’in, ilaç alımlarına ilişkin anlattıkları ise duyanları şoke etti. 1992 yılında milli gelirden emeğin aldığı payın yüzde 39 olduğunu, ancak şimdi ise oranın yüzde 17 olduğuna dikkat çeken Ali Tezel, emekli maaşlarının hesaplamasının 2008 yılında değiştirildiğini söyledi ve emekli maaşının şu an 614 TL’ye düştüğünü ifade etti. Emekli maaşının 350 TL’ye kadar düşeceğini ifade eden Ali Tezel, bu değişikliği anlattı.

22 Şubat 2018 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Orhan alkoç - Çok iyi yapiyorlar bu Millet hâlâ ayrilmasin peslerinden

Yanıtla . 1Beğen 25 Şubat 12:56
03

Serdar - neden bu kadar uğraşıyorlar ki elimizde avucumuzda ne varsa verelim onlarda kurtulsun biz de

Yanıtla . 1Beğen 23 Şubat 10:09
02

Cemal - Okumayan araştırmayan insanlara bir Osmanlıyız dersin bir bizi kıskanıyorlar dersin tamam. Eskiden yoktu dersin. Dahada iyi bu millet hakediyo eskiden yokmuş herşey vardı bazen dış ve iç oyunla kısa süre zorluk olurdu ama herşeyimizde boldu temizdi organikti. Şimdi asgari ücretlinin yediği ucuz ürünler tümü zararlı. Allah bu millete akıl versin.

Yanıtla . 7Beğen 23 Şubat 07:14

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?