Gizle

Karamollaoğlu'ndan satılacak '14 şeker fabrikası' için tepki: Beyaz Ak Partili adam beton ve asfaltın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP hükümetinin 14 şeker fabrikasını satışa çıkarmasına sert tepki gösterdi. Hükümete satışın durdurulması için çağrıda bulunan Karamollaoğlu, "Son fabrika satıldığında, son üretici toprağını terk ettiğinde, 'Beyaz AK Partili Adam,' beton ve asfaltın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak!" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

milligazete.com.tr | Detay Haber

AKP hükümeti eliyle 14 şeker fabrikasının yangından mal kaçırırcasına satışa çıkarılmasını 6 gündür kamuoyuna taşıyan Millî Gazete'nin haberlerinden sonra söz konusu büyük satışa tepkiler dinmiyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu haftalık basın toplantısında AKP hükümetinin 14 şeker fabrikasını satışa çıkarmasına sert tepki gösterdi.

BU FABRİKALAR AFRİN KADAR MİLLİ VE ÖNEMLİDİR

Özelleştirmelerin tek sebebinin rant olduğunu vurgulayan Saadet lideri Karamollaoğlu, "Bu fabrikalar en az Afrin kadar milli ve Afrin kadar önemlidir. Bu ülkede tütün üretiminden 300 bin aile ekmek yiyordu. Tekel’i özelleştirip tütün üretimini bitirdiler. Milleti Amerikan sigarasına mahkum ettiler. Şimdi aynı şeyi şekerde yapıyorlar. Şeker fabrikalarını özelleştirip pancar üreticisini de bitirecekler" dedi.

Karamollaoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Türkiye’de adalet yaralı; dış politika yaralı; eğitim sistemi yaralı; ekonomi yaralı. Peki bu yaraları sarması gereken iktidar ne yapıyor? Yangından mal kaçırır gibi elde kalan son fabrikaları da satışa çıkarıyor. Mirasyedi evlat gibi Milli Görüş’ün yaptığı fabrikaları teker teker elden çıkarıyor. Bilindiği gibi; Afyon, Alpullu, Bor, Çorum, Elbistan, Erzincan, Burdur, Erzurum, Ilgın, Kastamonu, Kırşehir, Turhal, Yozgat ve Muş şeker fabrikaları satılacak. Peki bunları niçin satıyorlar? Daha fazla pancar ekilsin, daha fazla şeker üretilsin diye mi? Fabrikaları yenileyip ülke ekonomisine daha fazla katkısı olsun diye mi? Hayır! Bunların özelleştirilmesinin tek bir sebebi var: Rant. Afrin, Türkiye’nin millî meselesidir. Ama bu fabrikalar en az Afrin kadar milli ve Afrin kadar önemlidir. Bu ülkede tütün üretiminden 300 bin aile ekmek yiyordu. Tekel’i özelleştirip tütün üretimini bitirdiler. Milleti Amerikan sigarasına mahkum ettiler. Şimdi aynı şeyi şekerde yapıyorlar. Şeker fabrikalarını özelleştirip pancar üreticisini de bitirecekler.

'Beyaz Ak Partili adam beton asfaltın yenmeyen bir şey olduğu anlayacak'

Nakliyecisini, çapacısını, mevsimlik işçisini, küspecisini, gübrecisini, hayvancısını, fabrika da çalışanını da kattığınızda doğrudan ve dolaylı olarak yaklaşık 10 milyon kişiyi ilgilendiren bir sektör. Bir Kızılderili değişiyle bu arkadaşlara seslenmek istiyorum: “Son fabrika satıldığında, son üretici toprağını terk ettiğinde, 'beyaz Ak Partili adam,' beton ve asfaltın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak!”"

Kaynak: www.milligazete.com.tr

21 Şubat 2018 - Siyaset

Muhabir İnternet Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

09

Adnan - Beyaz adam testiyi doldurmakla meşgul....

Yanıtla . 10Beğen 21 Şubat 23:41
08

Vatandas - borsanın %65 e yakını da yabancıların %35 milliyiz demek ki!

Yanıtla . 4Beğen 21 Şubat 22:26
06

Cemal - Hocam harikasın ya keşke bu millet saadete gelsede yüzde 20 alsak mecliste sizi görsek. Yaapıcı muhalefet sizinki yağcı yada bozguncu değilsiniz.

Yanıtla . 10Beğen 21 Şubat 21:49
05

Zeki Birbilen - duyun bu hakikatleri ey sağırlar!... bilge başkan görevini yapıyor..

Yanıtla . 7Beğen 21 Şubat 18:51
04

Doğrudan - rte nin 5 sene sonra ki yaygarası herhalde şöyle olur 'bizi kandırdılar yanlış yaptık.medya ve kanaat önderleri bizi uyarmalıydı.bu vebalde bunlarında payı var.

Yanıtla . 3Beğen 21 Şubat 17:54
03

Halit - para; insan hayatından, Milli duygulardan, her şeyden önce gelir oldu sata sata hiç bir şey kalmayacak. korkarım kalmayınca insan ticareti veya daha çok yabancıya arazi arsa satışı yapılacak peki kardeşler bu yolun sonu nereye?

Yanıtla . 35Beğen 21 Şubat 16:53
10

Emre Dönmez - @Halit 03 nolu yoruma cevabı: Sadece bunlarla sınırlı değil . Aile bakanlığını aile bakanlığı olmaktan çıkardılar

feminist cinsiyetçi yapı ve grupları aile bakanlığına yerleştirdiler aile bakanlığı

kadınlar kulübüne dönüştü. Kadınları erkeklerle çatıştırıyor .İslamın erkeklere verdiği hak ve yetkileri erkeklerin ellerinden alıp kadınlara veriyorlar .Bu süreç hala devam ediyor malesef.

Bunlar yetmezmiş gibi birde zinayı ve fuhuşu meşru görüyorlar ve yayıyorlar.

böyle devam ederse ülkemizde namuslu ve sâliha bir kadınla evlenmek imkansıza yakın bir hale gelebilir. Allah cümlemizi bu felaketlerden korusun.

Yanıtla . 5Beğen 22 Şubat 09:42
07

Cemal - @Halit 03 nolu yoruma cevabı: Madem topraklar fabrikalar satılacak niye bu gariban anadolu insanı kurtuluş savaşı verdi.

Yanıtla . 4Beğen 21 Şubat 21:50
02

Mustafa Doğan.anamur - Gayet doğru bir başkaldiri. Sonuna kadar arkandayiz sayın Ağabeyim. Aksi taktirde bu fabrikalar satılığa kargir gibi yahudi sermayeli şirketler alıp kapısına kilit vurulacak. Arsalarıni da rant için satacaklar. Sonra GDO'lu mısır şekeri ile toplumumuzun daha da kanserle yine yahudi sermayeli ilaç fabrikalarına mahkum edilmesi sağlanacak. Lütfen toplum olarak uyanık olalım. Selam ve dua ile. ...

Yanıtla . 45Beğen 21 Şubat 15:53
01

Yusuf Kenan - 'beyaz Ak Partili adam,' beton ve asfaltın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak!”" ifadesi de mi ses getirmez?

Yanıtla . 29Beğen 21 Şubat 15:33
11

Ömer Osman Ayaz - @Yusuf Kenan 01 nolu yoruma cevabı: Getirmez Üstadım, Henüz Narkoz Etkisini Yitirmemiş.

Yanıtla . 4Beğen 22 Şubat 10:28

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?