Gizle

Zina konusunda yanlışımız oldu

İktidar medyası ve sözcülerinin ısrarla ve kasıtlı olarak “Ecevit dönemi” dediği “zinanın suç olmaktan çıkarılmasının” kendi dönemlerinde gerçekleştiği dün bizzat cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından teyit edildi…

Haber albümü için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün tarihi bir itirafta bulundu. Bir gazetecinin, çocuk istismarına dair düzenlemelerle ilgili sorusu üzerine Erdoğan, “Çocuk tacizleri, bunlar tabii asla bağışlanabilir, görmezden gelinebilir konular değil. Şu anda 6 arkadaşımız bu konuyla ilgili çalışmalarını başlattılar. Zina konusunun da yeniden ele alınmasının çok çok isabetli olacağı düşüncesindeyim, çünkü bu toplumun manevi değerler noktasında farklı bir konumu var. Biz AB sürecinde, bu bir öz eleştiridir, onu söylemek zorundayım, bu konuda bir yanlışımız oldu, ki zina ile ilgili düzenlemeyi de yapmak suretiyle tacizler, vesaireler, bunları belki de aynı kapsam içerisinde değerlendirmemiz lazım” dedi.

Millî Gazete “Zina ateşi”ne karşı defalarca uyarmıştı.

AB REST ÇEKTİ ZİNA SUÇ OLMAKTAN ÇIKTI

Zina, yani toplumun temel yapı taşı olan aileye yönelik en büyük tehlike ve ahlaksızlığın önü, kendisini “muhafazakar” olarak tanımlayan bir iktidar döneminde açıldı. Avrupa Birliği’nin “Müzakereleri başlatmayız” tehdidine boyun eğen AKP, 26 Eylül 2004’te Meclis’te kabul edilen yasayla zinayı suç kapsamından çıkardı. O dönemde tıkanan görüşmeler ve AB’nin tehdidiyle birlikte harekete geçen iktidar, AB’nin zina konusundaki diretmesine boyun eğmiş oldu. Böylelikle zina, Cumhuriyet tarihinde ilk defa suç kapsamından çıkarıldı. AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Günter Verheugen, bu durumu, “Başbakan zina cezasının kaldırılması konusunda güvence verdi. Türkiye’nin önünde artık hiçbir engel kalmadı” diye özetlemişti.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis’teki grup toplantısında yaptığı konuşmada, bugün 33’uncu gününe giren Zeytin Dalı Harekâtı hakkında konuştu. Erdoğan, harekâtın hem güvenlik güçlerinin hayatını riske atmamak hem sivillere hassasiyetle hareket edildiği için yavaş ilerlediğinin görülebildiğini söyledi. Erdoğan, “Biz oraya önümüze geleni yakıp yıkmak için gitmedik” değerlendirmesinde bulundu. Adım atılan her yerin bundan sonra güvenli olarak kalmasının çok önemli olduğunun altını çizen Erdoğan, “Önümüzdeki günlerde çok daha hızlı bir şekilde Afrin şehir merkezinin kuşatmasına geçilecektir.” diye konuştu.

HAREKETE GEÇMEKTEN BAŞKA ÇARE GÖRMEDİK

Erdoğan, “Türkiye, askeri operasyonları daima en son ihtimal olarak, adeta mücbir sebep olarak, görmüş ve kullanmıştır. Baktık ki bu tehditler azalacağı yerde sürekli artıyor ve sınırlarımızı aşıp, topraklarımızın içinde bize zarar veriyor. Artık harekete geçmekten başka çare görmedik, göremedik” diye konuştu.

TERÖR ÖRGÜTLERİNE SİLAH VERMİYORUZ DEDİKLERİ ANDA BİLE SİLAH VERDİLER

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçmişte ülkemize ne kadar yalan söylenmiş, verilen sözler ne kadar tutulmamış olsa da muhataplarımızla diyaloğu hiçbir zaman kesmemeye özen gösterdik. Bize, ‘Terör örgütlerine silah vermiyoruz’ dedikleri anda bile silah teslimatlarının yapıldığını belgelediğimiz halde, büyük bir pişkinlikle iddialarını sürdürdüklerini görmekten elbette üzüntü duyuyoruz. Onun için de madem ki stratejik ortağız, sizi de uyarıyoruz. Bunları tespit edip yüzlerine vurduğumuz yanlışları karşısında bize, ‘Üç, beş gün içinde çözeceğiz. Üç, beş hafta içinde çözeceğiz’ dedikleri halde hâlâ aynı işleri yaptıklarını görmekten dolayı üzüntünün ötesinde öfkeliyiz.”

“DİYALOG YOLLARINI KAPATMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ”

Erdoğan, Türkiye’nin diyalog yollarını açık tuttuğunu ve muhataplarıyla görüşmeleri sürdürdüğünü belirterek, “Diyalog yollarını kapatmayı da asla düşünmüyoruz. Geçtiğimiz günlerde pek çok muhatapla, çeşitli seviyelerde görüşmeler yapıldı, yapılıyor. Önümüzdeki dönemde de bu görüşmeler sürecektir. Öte yandan sadece belli bir kesimle değil, Suriye meselesinin tüm taraflarıyla kesintisiz iletişim halinde olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“ZİNA KONUSU YENİDEN ELE ALINMALI”

Erdoğan, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, çocuk istismarıyla ilgili yapılacak düzenlemelerle ilgili sorusu üzerine, Erdoğan, şu yanıtı verdi: “Çocuk tacizleri, bunlar tabii asla bağışlanabilir, görmezden gelinebilir konular değil. Şu anda 6 arkadaşımız bu konuyla ilgili çalışmalarını başlattılar ve süratle bu konuda bir neticeye varıp, ardından da inşallah hemen hemen yasal düzenlemesini yapıp bunu parlamentoya taşıyacağız. Zina konusunun da yeniden ele alınmasının çok çok isabetli olacağı düşüncesindeyim çünkü bu toplumun manevi değerler noktasında farklı bir konumu var. Biz AB sürecinde, bu bir özeleştiridir, onu söylemek zorundayım, bu konuda bir yanlışımız oldu ki zina ile ilgili düzenlemeyi de yapmak suretiyle tacizler, vesaireler, bunları belki de aynı kapsam içerisinde değerlendirmemiz lazım. Bu Türkiye’nin bir defa batı ülkelerinin bir çoğundan farklı konumda olduğunu gündeme getirmesi bakımından önemli.”

21 Şubat 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

07

Ali46 - akp seçmeni görmezden geldi kraldan kralcı oldu.bir konuyu araştırmadan savunucusu oldu iftira atıyorsunuz diye terslendiğimiz oldu.samimi arkadaşlardan bir kaçı gerçekten utanıyor vaziyette bundadamı kandırıldın hata ettin diye söylendiği oldu

Yanıtla . 1Beğen 22 Şubat 03:29
06

Mustafa Zügül - Sn.Cumhurbaşkanım; “ZİNA KONUSU YENİDEN ELE ALINMALI” diyorsunuz ama, lütfen ZAHMET Buyurmayın. Bizde böylesi bir AVRUPA AŞKI Olduğu Sürece, ZİNA KONUSU, YENİDEN ELE ALINIRSA, Ulaşılacak Sonuç, ZİNA MECBURİYETİ OLUR; Allah(c.c.), Muhafaza.. http://www.milligazete.com.tr/haber/1505445/omer-celik-ab-perspektifini-surdurecegiz

Yanıtla . 1Beğen 22 Şubat 01:00
05

Bülent Özpolat - şu dolandırıcı ve hırsızlarada acil çözüm bulunursa çok iyi olacak çünkü bu suçlarada bir düzenleme gelirse çok iyi olacak saygılarımla...

Yanıtla . 0Beğen 21 Şubat 19:51
04

Fmechul - bunda damı kandırıldın?????

Yanıtla . 3Beğen 21 Şubat 16:00
03

Emİn Öztel - DOMUZ TİNE NEDEMELİ

Yanıtla . 4Beğen 21 Şubat 15:36
02

Wolfalon - sadece zina konusu mu yanlış olan ab uyum yasaları ile vakıflar yasası, tohum yasası domuz etinin kasaplık hayvan sınıfına sokulması.bunların hangisinin doğru olduğunu kamu oyuna bırakıyorum.

Yanıtla . 5Beğen 21 Şubat 13:54
01

Oğuzhan T. - Israrla ve kasıtlı olarak “Ecevit dönemi” diyen medya yeni şafAK gazetesi. RTE'nin zina itirafını da haber metininden çıkarmış. Bunlarda artık, yanlışın üstünü örte örte, görmezden gele gele ne edep kalmış ne haya. Elhamdülillah, Milli Gazete var. Hak geldi batıl zail oldu ayetimiz yeter.

Yanıtla . 9Beğen 21 Şubat 08:54

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?