İsrail’le “normalleşmeyi” eleştirdi, 35 gündür gözaltında

Son dönemde tarihi “reform”larla gündeme gelen Suudi Arabistan’ın İsrail’le ilişkilerinin normalleşmesini tenkit eden bir video yayınlayan Suudi Arabistan vatandaşı bir kadın aktivistin 35 gündür gözaltında tutulduğu bildirildi. 

Teröristlerle “normalleşmeyi” tenkit eden videonun sosyal medya hesabından yayınlanması üzerine soruşturma için 23 Ocak’ta bir güvenlik merkezine çağrılan aktivist Noha el-Belevi, o günden beri gözaltında bulunuyor. El-Belevi, Twitter hesabında yayınlanan peçe giyerek yaptığı konuşmada, İsrail ile ilişkilerin normalleşmesinin yalnızca Siyonist İsrail’e hizmet edeceğini, Arap ülkelerinin menfaatlerine zarar vereceğini söyledi. El Belevi özetle konuşmasında şunları söyledi: “İsrail ile normalleşme arenasında neler olduğuna dair bazı yorumlarım var. İsrail Filistin topraklarını işgal eden işgalcidir. Normalleşme İsrail’in işgalci olmasını değiştirmez. İsrail işgalci ve saldırgan bir devlettir. İsrail düşmandır ve öyle de kalacaktır.” El Belevi, normalleşme diye bir şeyin olamayacağını, normalleşmenin İsrail’i tanımak anlamına geleceğini, bunun da Müslüman Arap halkı tarafından kabul edilemeyeceğini belirtti. El Belevi, İsrail’in Arapların arasında yeri olamayacağını vurguladı.

09 Şubat 2018 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?