Samsun'da öğrenciler ve velileri, her gün 20 dakika kitap okuyacak

SAMSUN'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan proje ile evlerde öğrenciler, velileri ile birlikte her akşam saat 20.00'de 20 dakika süresince kitap okuyacak.

Haber albümü için resme tıklayın

Samsun İl MilliEğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Maarif Hareketi' kapsamında hazırlanan 'Samsun için okuma vakti' projesi için kenetteki bir otelde tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıya Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Proje kapsamında öğrencilerin ve velilerinin evlerinde her gün saat 20.00'de 20 dakika süresince kitap okumalarının istendiği ve böylece öğrencilere kitap okuma alışkanılğı kazandırılmasının planlandığı belirtildi.

Toplantıda konuşan Vali Kaymak, kitap okuma alışkanlığının kazandırılması için özellikle okullarda türkçe öğretmenlerinin büyük çaba harcadığınıbelirterek, şunları söyledi:

"Okumanınötesinde diğer alanlarda da bir eğitim veriyorsunuz, ama çocuk eve gidiyor, evde bu eğitimin karşılığını almayınca bocalama yaşıyor. Aslında toplumumuzun sorunlarından birisi de bu arkadaşlar. Tabiri caizse çocuklarımızı okutmaya başlıyoruz, ama ailelerde bunun döngüsünütam alamadığımız için proje yarım kalıyor. Bu noktada bunu bir toplum seferberliğine dönüştürme anlamında çok ciddi bir çalışma yapılıyor. İnşallahbundan sonra elimizdeki bütün aletleri bırakarak hep beraber kitap okuyacağız. Tüm Samsunlulara sesleniyoruz. Lütfenprojeye destek olun. Çocuklarınızla birlikte akşam gerçekten evinizde iftar vakti gibi okuma vakti diyelim, inşallah bütün Samsun'un okuduğunu bütün dünyaya gösterelim."

08 Şubat 2018 Samsun- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?