Başkanlara 2019 markajı!

Cumhurbaşkanlığı, hem kendisi hem de parti tarafından çift yönlü anketlerle belediye başkanlarının çalışmalarını mercek altına aldı. Muhtemel bir seçimde en büyük kaybın bazı belediyelerdeki rant ilişkilerinden gelebileceğini gören iktidar, çıkan sonuçlara göre 2019 mahalli seçimleri öncesi belediye başkan adaylarının üçte ikisini değiştirmeye hazırlanıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, dokuz ay önce partisinin başına geçmesinden sonra özellikle belediye başkanlarına yönelik başlattığı metal yorgunluğu istifalarının esas dalgasını 2019 yerel seçimlerinde yapacağı öğrenildi.

Beştepe ve parti kaynaklarından alınan bilgiye göre, her ne kadar belediye başkanlarından çok az kısmı şu ana kadar istifa ettirilse de, siyasi irade Mart 2019’a yönelik bilimsel araştırmalar sonucu büyük bir değişime hazırlanıyor.

Bilimsel verilere dayanarak hareket etmek isteyen parti yönetimi, belediyelerin çalışmalarına yönelik anketler yaptırıyor. Cumhurbaşkanlığı ise ayrı bir anket yaptırıyor. Hem teşkilatın hem de vatandaşın nabzı tutulmaya çalışılıyor. Alınan sonuçlara göre mevcut başkanların en az beşte üçünün değişeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ DE İSTİFA ETTİRİLECEK

Bu arada İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir, Niğde, Düzce ve Çorum’dan sonra süreç içerisinde anketleri geçemeyen bazı önemli il ve ilçelerin başkanları da metal yorgunluğu kapsamında ara ara istifa ettirilecek. Belediye başkanlarının yanı sıra belediye meclis üyelerinden de görevden almalar gerçekleşecek. Bu süreçte millete tepeden bakan isimlerin de görevi bıraktırılacağı ifade ediliyor. Bu süreç ile de, dikey yapılaşma ile rant ilişkilerine aşırı girmemiş, başarılı olup halkın ilgisini kazanma istidadı bulunan belediye başkanlarının kendisini toparlaması sağlanacak.

Kaynak: Millî Gazete - Ahmet Yavuz

07 Şubat 2018 - Siyaset

Muhabir Ahmet Yavuz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

06

Zonguldakli - Zonguldak Ereğli ilçesi belediyesini iyi incelesin cumhurbaşkanımız...

Yanıtla . 0Beğen 07 Şubat 17:52
05

Nihat - Millet cebini doldurdu yeni seçimlerde seçmeseniz ne olacakki. Hep belli gençlik işe alşındı hak hukuk dinlemeden. Allah var, o yüzden sorun yok.

Yanıtla . 1Beğen 07 Şubat 10:28
04

Tahsin - oy kaybettirecek olmasa ranta devam yani..

Yanıtla . 2Beğen 07 Şubat 09:16
03

Mehmet - Millet artik sizi isTeMiYOR!

Yanıtla . 1Beğen 07 Şubat 06:53
02

Fatihim@hotmail.com - hemen hemen tüm meclis üyeleri ve belediye başkanları hırsızdır hatta hırsızoğlu hırsızdır,rezil ettiler bizi teşkilatı halkı memleketi münafık guruhu hepsini içeri atın sayın cumhurbaşkanım Allah aşkına özellikle hatay dan başlayın

Yanıtla . 0Beğen 07 Şubat 05:10
01

Mustafa - Çok mantıklı ve akılcı bir karar. Bir an önce gereken yapılmalı....

Yanıtla . 2Beğen 07 Şubat 02:14

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?