Papa ile Erdoğan görüşmesindeki koltuk krizinin aslı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Papa Françesko'nun bir masaya karşılıklı olarak oturmaları sırasında çekilen fotoğraf karesi manipülasyonu sosyal medyaya damga vurdu. Fotoğrafta görünen alçak koltuğun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verilmek istendiği ancak Erdoğan'ın reddettiği algısı sosyal medyada hızla yayıldı. Ancak işin gerçeği öyle değildi. Papa Françesko'nun oturduğu koltuktan daha küçük olan koltuğun Erdoğan için değil tercüman için hazırlandığı ortaya çıktı.

Video için play'e tıklayın

milligazete.com.tr- Özel Haber

59 yıl sonra Cumhurbaşkanlığı düzeyinde Vatikan'a yapılan ilk olma özelliği taşıyan ziyaret bugün gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Vatikan ziyareti ve Papa ile görüşmesi sosyal medyada bugün gündem oldu. 59 yıl sonra Cumhurbaşkanlığı düzeyinde gerçekleşen ilk ziyaret olması görüşmenin önemini gösterirken, diğer yandan sosyal medyada "koltuk krizi" şeklinde bir algı operasyonu başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Papa Françesko'nun görüşmesi sırasında bir masa etrafında karşılıklı oturdukları sırada çekilen bir fotoğraf tartışma konusu oldu. Fotoğraf karesinde arka kısımda bulunan bir görevlinin elinde tutttuğu sandalyeye dikkat çekilerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan için hazırlandığı iddia edildi. Ancak sandalye görüşmede tercümanlık yapacak kişi için hazırlanmıştı.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Papa'ya: 'Sizden dua bekliyorum'" haberini okumak için tıklayınız...

Aynı kare daha önce Papa'yı ziyaret eden ABD Başkanı Donald Trump görüşmesinde de çekilmişti. Görüşmede çekilen videoda da bahsedilen koltuğun tercüman için Papa'nın yanına konulduğu görülüyor.

İşte sosyal medya üzerinde paylaşılan bazı mesajlar:

- Papa Franciscus'un kendisine verilen düşük boydaki sandalyeyi değiştiren Adamdır Reis!

Papa ile “denk koltuk” isteyince küçük sandalye ellerinde kaldı. Dünyanın gözü önğnde küçük düşüreceklerdi, Sayın Erdoğan’ın idari ve siyasi dehası bir kez daha oyunlarını bozdu!..

- Papa ile “denk koltuk” isteyince küçük sandalye ellerinde kaldı.. Dünya’nın gözü önünde aklı sıra küçük düşüreceklerdi bu basit olan malzemeyi ağızlarına sakız ellerine oyuncak edeceklerdi, Reis'in idarî ve siyasî dehası bir kez daha oyunlarını bozdu.!

- Papa ile “denk koltuk” isteyince küçük sandalye ellerinde kaldı..
Dünya’nın gözü önünde küçük düşüreceklerdi. Sayın Erdoğan’ın idarî ve siyasî dehası bir kez daha oyunlarını bozdu.

- Reis Kendisine Tahsis Edilen, Küçük Sandalye'yi Red Edip" Papa ile “Denk Koltuk” İsteyince Küçük Sandalye Ellerinde Patladı..

Amaç Reis'in şahsında İslamı Dünya’nın Gözü Önünde Küçük Düşürmekti, Lakin Unuttukları Birşey Vardı Reis Siyasi Deha Abdulhamit Han'ın Torunu'ydu...

- cumhurbaşkanı erdoğan hristiyan dünyasının lideri Papa Franciscus hazretleri ile görüşmesi sırasında kendisine oturması için ayrılan koltuk papanınkinden küçük olduğundan oturmayı reddetti. alalacele denk bir koltuk getirildi. işte bu işte buu

tekbir!!! Allahu akbar

- Dünya’nın gözü önünde küçük düşüreceklerdi,
Papa ile “denk koltuk” isteyince küçük sandalye ellerinde kaldı :)

Yer mi Osmanlı Torunu len

Kaynak: www.milligazete.com.tr- Özel Haber

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Papa'ya: 'Sizden dua bekliyorum'" haberini okumak için tıklayınız...

05 Şubat 2018 - Gündem

Muhabir İnternet Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

24

Ideals - Bence bu çok ilginç bir bilgi! Teşekkürler!

Yanıtla . 0Beğen 07 Mayıs 12:44
13

Hakan - Tercüman oturacağı belli değil mi sonradan niye geliyor sandalye kahvehane masası mı bu

Yanıtla . 4Beğen 07 Şubat 08:16
12

Ali - Allah cumhurbaşkanımıza uzun ömür versin onu başımızdan eksik etmesin

Yanıtla . 5Beğen 07 Şubat 03:55
10

Mustafa Zügül - AKIL TUTULMASI OLUR DA, BASİRET TUTULMASI OLMAZ MI?

Yanıtla . 7Beğen 06 Şubat 20:48
08

Bir Müslüman - "Abd üslerini kapattı" "İslâm Birliğini kurdu" "Faizi bitirdi" "Fabrikalar Kurdu" "İşçiye memura %50 zam verdi" "Vatandaşını bankalara muhtaç etmedi" vb. gibi gerçek kahramanlıkları olmadığı için basit ucuz ("küçük sandalyeye oturmadı" "Trump havaya bakarken o yere baktı" "trump merkelin elini sıkmadı ama Reisin elini sıktı" vb.) hareketleri kahramanlık diye yutturmaya çalışıyorlar. Düşünmekten aciz zavallı vatandaşta yutuyor ne yazık ki. Allah c.c. akıl fikir versin.

Yanıtla . 30Beğen 06 Şubat 18:34
07

Herşey İyi̇ Olacak... - Diyecek hiç bir sözüm yok yarab sen herşeyi görüyor biliyor ve duyuyorsun duymayanların duyusunu görmeyenlerin gözünü aç ve göster....

Yanıtla . 14Beğen 06 Şubat 17:29
05

Bir Müslüman - "Abd üslerini kapattı" "İslâm Birliğini kurdu" "Faizi bitirdi" "Fabrikalar Kurdu" "İşçiye memura %50 zam verdi" "Vatandaşını bankalara muhtaç etmedi" vb. gibi gerçek kahramanlıkları olmadığı için basit ucuz ("küçük sandalyeye oturmadı" "Trump havaya bakarken o yere baktı" "trump merkelin elini sıkmadı ama Reisin elini sıktı" vb.) hareketleri kahramanlık diye yutturmaya çalışıyorlar. Düşünmekten aciz zavallı vatandaşta yutuyor ne yazık ki. Allah c.c. akıl fikir versin.

Yanıtla . 8Beğen 06 Şubat 14:46
03

- Hayret doğrusu!! Dün bu konuyu yazıp çizdiniz. O kadar önemli ki tekrar bu gün manşet attınız. Tüm kurgular Tayyip Erdoğan üzerine..Eskiden size yaptıkları algı operasyonunu siz de Erdoğan'a yapıyorsunuz.Mesela; Dua konusu..Başlıkta :'' Erdoğan Papa'dan dua istedi'' yazdınız..Devamında Papa'nın geleneği böyle, ziyarete gelen tüm liderlere ayrılırken dua eder ve ister. Papanın ilk sözü duyulmadı ama, Erdoğanın'ki duyuldu..bunları da siz yazdınız devamında.Bu nasıl bir nefret ki her şeyi yakmaya razısınız..Tamamen açık arama siyaseti.Oysa müslümana tecessüs haram.Yorumcularınız ya da paylaşımcılarınız o kadar aşırı gidiyorlar ki , tekfir etmek bedava, saptırmak bedava, kara çalmak hakeza.Sizi de şöyle sorgularım: Buralarda yorum yapanlara, yapmayın, tekfir etmeyin, iftira atmayın, saldırmayın, hizipçilik yapmayın diye ikaz ve uyarılarınız olmuyor maalesef.Ağır bir hakaretçiye; Bravo, aferin, ağzının payını iyi verdin, diline sağlık sözleriyle destek de neyin nesi oluyor.. Her konuda itikadi meselere atıf yapıyorsunuz.Keşke bu konuları birilerinin açığını bulmak için değil de , müslüana ve kendinize hizmet için yapsanız. Takipçileinizin, eleştiriye hiç tahammülü yok. Siz zaten uzaklaşıyorusunuz ve sevgi bağlarını kopartıyorsunuz.Sayfanıza erişimim ortak arkadaşlarımın paylaşımı sonucu oluyor. Verilen cevaplar kalıplaşmış ve matbu hale gelmiş adeta. Okurlarınızla tartışırken, adeta cephede kafirle savaşır gibi saldırganlaşıyorlar.Senin söylediğin değil de,Sana ne cevap yapıştırıyım, onun cümlesini kurmakla meşgul oluyorlar. Yani savaşın bile bir etik kuralı var, ama tartışmalarda tüm sınırlar ortadan kalkıyor maalesef. sonuç olarak ; hizmet edecekseniz, ilimle, akılla, akl-ı selimle ve usülüne göre tartışma yapmalısınız. yoksa küfür etmek, hakaret etmek seviyesiz kişilerin işi..kin, inat ve nefret nefsi devreye koyar ki, mazallah ....

Yanıtla . 9Beğen 06 Şubat 11:43
21

Zafer Çalışkan - @ 03 nolu yoruma cevabı: Yazmak Kolay şaşaa içinde yaşamak her hafta binlerce korumayla İstanbul a gitmek Parti kongrelerini Örtülü ödenekten karşılamak bir dediğini ertesi gün inkar etmek Dolmabahçe mutabakatından haberi yok lafını yutalım mı ( Ona sormadan danışmanları WC ye bile gidemez ) dolar 4 tl oldu o danışmanlara servet veriyor 13 tane uçak var Merkel Alman Hava kuvvetlerinin uçağı ile gidiyor ne yatak odası nede yağcılara dinlenme odası var RTE çok iyi bir siyasetçi ama Devlet adamı değil

Yanıtla . 0Beğen 24 Mart 17:03
20

Zxvvx - @ 03 nolu yoruma cevabı: yani sahtekarlığa ses çıkarmayalım sesszi kalalım bizde trollülk yapalım mı diyorsunuz...milli gazete her zaman haktan yana olmuşltur kendisini tebrik ediyoruz

Yanıtla . 0Beğen 08 Şubat 15:17
18

Nihat - @ 03 nolu yoruma cevabı: Yazdıklarının bazılarında haklısın galiba fakat diğer gazetelerde yorum bile yaptırmıyorlar, yani doğru olan ama işlerine gelmeyen yorumlar hiç yayınlanmıyor, müslüman doğruyu söyle doğru söyleyenide dinler, onlarada bir yorum yap kardeşim. Allaha emanet olun.

Yanıtla . 0Beğen 08 Şubat 12:50
16

Fatih Hacıoğlu - @ 03 nolu yoruma cevabı: Kardeşim senin bu yazdıklarının kat kat fazlasını yandaş medyada Akp militanları(AK Partililer değil) Milli Görüşçülere yazıyor.Hatta Milli Görüşçüleri kafir ilan edenlerini bile gördüm.Bir çift laf onlara da söyle de samimiyetine inanalım.

Yanıtla . 6Beğen 07 Şubat 11:15
14

Bir Müslüman - @ 03 nolu yoruma cevabı: Gözünüz gerçekten kör. Şu yorumlar içinde bir tane küfür ve hakaret göster bakalım. Hepsi haklı eleştiriler. Küfür, hakaret ve iftira görmek istiyorsan akp'nin müfteri yandaş medyasının haberlerini ve yorumları okumalısın. Hadi ordan!

Yanıtla . 6Beğen 07 Şubat 09:54
09

Mehmet - @ 03 nolu yoruma cevabı: sizin gibi Erdoğan aşkının gözlerini büyülemiş birine ne söylesek boşuna. Önce o büyüyü kaldırmak lazım. Referandumda şaibeli olarak % 2-3'lik farkla öne geçenler, 2019'da İnşaallah o büyü bozulacak, o fark eksilere inip millet uyanacaktır inşaallah.

Yanıtla . 9Beğen 06 Şubat 20:24
02

Bop - El adamı sandalyeyle falan küçük düşürmez. Çocuk oyunlarıyla değil

adamı BOP un EŞBAŞKANI yapar öyle rezil ederler

Yanıtla . 30Beğen 06 Şubat 08:52
06

Kocareis - @Bop 02 nolu yoruma cevabı: Allah kalplerden insafı vicdanı alınca rezil bir çekemezlik oluyor demek ki. Elin oğlu örnek alır, gururlanır, bizim bağnazlar yazar da yazar. Esfeli safilin olmak yada olmamak.

Yanıtla . 0Beğen 06 Şubat 16:27
01

Mehmet - Papa ile görüşmeyi, ondan dua istemeyi Erdoğan'dan başka biri yapsaydı, Allah aşkına ne derdik? o yaptığında devlet içindir. başkası yaparsa haindir. Ne insaf, ne vicdan kalmıştır.

Yanıtla . 33Beğen 06 Şubat 02:34
04

Yalçın Basar - @Mehmet 01 nolu yoruma cevabı: yahu şu memleketde ne dallamalar var takıldıgı yere bakın papadan dua isdemiş ne isdeseydi küfürmü sonuşda oda bir din adamı takınldıkları yere bakın yaa

Yanıtla . 3Beğen 06 Şubat 12:07

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?