Gizle

ÖĞ-DER’den 7’nci kısa film senaryo yarışması

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) herkese açık ‘Bağımlılıkla Mücadele’ konulu kısa film senaryo yarışması düzenliyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Her sene farklı konularda kısa film senaryosu yarışması düzenleyen ÖĞ-DER, bu sene düzenlediği 7. Kısa Film senaryo yarışmasının konusunu ‘Bağımlılıkla Mücadele’ olarak belirledi. Yarışmaya amatör ya da profesyonel eli kalem tutan herkesin katılabileceği belirtildi.

Dernek Genel Başkanı Hamdi Sürücü, yaptığı açıklamayla toplumları ve insanları ifsad eden çalışmalar karşı ıslah edici faaliyetlerin çoğalması gerektiğini belirterek ülkemizde ve dünyada ciddi bir problem olan bağımlılığın her türlüsüyle mücadeleyi ve özellikle bu mücadelede eğitimin önemini vurgulayacak filmler oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Hamdi Sürücü bu konuda şunları söyledi:

“Bağımlılıkla mücadele derken, sosyal medya bağımlılığından tutun da şans oyunlarının her türlüsüne uyuşturucu ve keyif verici maddelere, spor fanatizminden sanal oyun bağımlılığına her türlü bağımlılık yarışmanın kapsamına girmektedir.” 5 Şubat 2018 günü başlayacak yarışmaya son katılım tarihinin 15 Mayıs 2018 günü olduğu açıklanırken yarışma jürisinin son katılım tarihinden sonra açıklanacağı belirtildi. Yarışmada dereceye girenlerden; birinciye 3 000 TL, ikinciye 2 000 TL, üçüncüye 1000 TL ile 2 Mansiyon ödülü alana 500’er TL verileceği, ayrıca ödül alan herkesin 1 yıllık Millî Şuur Dergisine ücretsiz abone olabileceği açıklandı.

Millî Gazete

04 Şubat 2018 - Kültür-Sanat

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?