Millî Gazete'den önemli açıklama!

Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, gazetemizle ilgili sosyal medyada dolaşıma sokulan çirkin bir karikatürle ilgili açıklamada bulundu. 

Büyütmek için resme tıklayın

Sistematik şekilde sosyal medyadan dolaşıma sokulan çirkin bir karikatür üzerinden gazetemize yönelik yürütülen yalan, iftira ve karalama içerikli alçak girişim üzerine Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş sosyal medya hesabından önemli açıklamada bulundu.

Kurdaş yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Aziz milletimize, kamuoyuna ve çok kıymetli okurlarımıza, Milli Gazete ailesine duyurumuzdur… Neredeyse yarım yüzyıldır saygın ve sorumlu yayıncılığıyla takdir edilen; Asparagasa, yalan ve iftiraya tevessül etmeyen, ama her zaman ve her zeminde sözünü de söyleyen Millî Gazete’mize karşı bugün sosyal medyada çirkin bir kampanya yürütüldüğünü üzülerek müşahade ettik.

İnancımız bakımdan bile sorunlu olan bir karikatürün Millî Gazete’mizde yayınlandığı yalanı ve iftirasıyla karşı karşıyayız…

Logosundaki "Hak Geldi Batıl Zail Oldu" düsturuna ve şerefli mazimize yakışmayan söz konusu karikatür gazetemizde asla yayımlanmamıştır.

Bu açıklamayı yapmak zorunda kalırken bile bu karikatürü yayımlamaktan imtina ediyoruz. Bilinmesi gerekir ki; böyle bir iftiranın Millî Gazete’ye ve camiamıza hiçbir zarar veremeyecektir.

Bu çirkin saldırıyı yürütenlerin bu iftiranın vebali altında kalacağını da belirtmek isteriz. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu böyle hassas bir zamanda kim olduğu, neidüğü belli olmayan “trol” hesaplarıyla yürütülen bu yalan ve iftira süreci yakın takibimizdedir.

İftiralar, karalama kampanyaları karşısında hep "bu kadar da olmaz ki" demeyi tercih ettik... Haklı olduğumuzu bildiğimiz halde sustuk.

Bu sefer maalesef sadece İNSAF! diyemeyeceğiz... Söz konusu kişi ve sosyal medya hesaplarıyla hakkında her türlü hukuki yola başvuracağız.

Mustafa Kurdaş
Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni"

Kaynak: Millî Gazete

22 Ocak 2018 - Gündem

Muhabir İnternet Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

30

Abdulkadir - HAK gelince batıl da zâil olur işte bu iftiracılarda pislikleriyle boğulup gidecekler

Yanıtla . 0Beğen 29 Ocak 23:09
29

Turgut - hak geldi batıl zail oldu iyiki varsın güzel gazetem

Yanıtla . 19Beğen 23 Ocak 23:19
28

Adnan Altiparmak -

Milli gazetede yayinlandi denilen karukatur .bir sene once sosyal medyada zaten dolasiyordu ..

Milli gazeteye camur atmak isteyenler once kendilerine baksinlar .

Milli Gazete her zaman temizdir ,Temiz kalacak ....

Yanıtla . 25Beğen 23 Ocak 21:04
27

Adnan Akin - HICBIR ZAMAN ZALIMIN SAFINDA OLMAYAN GAZETEM

SANA LEKE BULAŞTIRAMAZLAR

Yanıtla . 18Beğen 23 Ocak 10:10
26

Resülü Küçük - İftira en büyük günahlardan birisidir, bunu yapanın Allah iki cihanda belasını verecek Allah herşeye kadirdir.

Yanıtla . 16Beğen 23 Ocak 00:48
25

Arif Işik - "Kişiye günah olarak her duyduğunu söylemesi yeter" inancıyla Hucurat Suresine bir tez daha özümseyerek okumalıyız.

Yanıtla . 16Beğen 22 Ocak 22:50
23

Akc75 - milli gazete bu gibi aşşağılık yalan haberleri yapanların takipcisi olup savcılık ile işleri yürütüp buradan da o kişileri ekrana getirmesi şarttır . yoksa isteğiniz kadar yalan haber yalan karikatür diyin ,milli gazete ve milli görüş olarak bağırın ama sesinizi kimse duymaz. yumrukta var masa da vurun artık şu yumruğunuzu masaya

Yanıtla . 15Beğen 22 Ocak 16:18
22

Gerçek - Aynaya baktılar ve KENDİKERİNİ GÖRDÜLER ZALİMLER????????????

Yanıtla . 14Beğen 22 Ocak 15:50
21

Hakkı Ermez - İftiracılara İnansaydın Milli Görüşçü Olmazdık :))

Yanıtla . 18Beğen 22 Ocak 14:49
20

Evren Ünal - 24.11 O ağır iftirayı uyduranlar, sizin içinizden bir güruhtur. Bu iftirayı kendiniz için kötü bir şey sanmayın. Aksine o sizin için bir hayırdır. Onlardan her biri için, işledikleri günahın cezası vardır. İçlerinden o günahın büyüğünü üstlenen için ise ağır bir azap vardır.

Yanıtla . 10Beğen 22 Ocak 13:05
19

Şaban Atali - ALLAH (CC)'HU RAZI OLSUN HERKES KENDİSİNE YAKIŞANI YAPIYOR

Yanıtla . 11Beğen 22 Ocak 12:53
18

Keko - ak troller kım olacak,bunlar ıktıdar için herşeyi yapar namussuzluk da dahıl

Yanıtla . 7Beğen 22 Ocak 12:34
24

Beşir - @Keko 18 nolu yoruma cevabı: ahlaksız.müfteri.

Yanıtla . 2Beğen 22 Ocak 19:19
17

Melih - Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın.(Hucurat-6) Hep bu ayeti hatırlatıyorlar, maalesef bunu yapanların hatırına hiç gelmiyor heralde ki insafsızca bunu paylaşıyorlar. Rabbim fasıklardan eylemesin.

Yanıtla . 8Beğen 22 Ocak 12:14
16

Şahin Bitiş - Herkes"Fıtratına uygun olanı yapar"!Milli Gazetenin bir karikatür paylaştığını iddia edip iftira atan,bununla da yetinmeyip;Milli Gazeteyi ve onun şahsında tüm Milli Görüş camiasına hakaretler edip,"Vatan hainliği"ikle suçlayacak kadar ileri giden ve insanları tahrik ederek "Nefret suçu" işleyen bu alçaklara haddi kanun önünde en ağır şekilde ödetilmeli,siteleri tamamen kapatılmalıdır!!!

Yanıtla . 12Beğen 22 Ocak 12:02
15

Milli - AKp nin sosyal medya trolleri son khk lar ve mazlum ve madurların sesi olunca çirkin iftiralarla yıldırmak istiyorlar.

Yanıtla . 11Beğen 22 Ocak 11:40
14

Cihan - Milli Gazete her zaman "gercek gazetecilik" ilkesi ile ve tutarli, mantikli yayin yapiyor. Hakkini vermek lazim, gercek bir ekol ve nadir parlayan isiklardan biri basinimizda.

Yanıtla . 11Beğen 22 Ocak 11:35
13

Ömer Yılmaz - Milli Görüş ile ilgili iftira ve karalama kampanyalarının bu ne ilki ve nede sonu olmayacak ancak edenler bir gün attıkları iftiralarında boğulacaklar inşaallah. Milli Gazetemiz bizim değil ümmetin yüz akı bir yayın kuruluşu olarak ümmeti bilgilendirmeye devam edecektir. Rabbım hain ve zalimlere fırsat vermesin.

Yanıtla . 13Beğen 22 Ocak 11:13
12

Nihat - Milli gazetenin doğrularından kimse korkmasın doğrular Allahın emridir, kandırmaca ve yanılmacalarla bu gazete iş yapsa zaten okumayız.

Yanıtla . 9Beğen 22 Ocak 11:12
11

Seyit Ahmet Bayram - Millî gazete her zaman ki gibi dik durdu bundan sonra da dik duracak güneş balçıkla sıvanmaz eninde sonunda getirip anahtarları bize teslim edecekler

Yanıtla . 8Beğen 22 Ocak 10:51
10

Yusuf Diyin - RABB im yalan haber oluşturan trollerden korusun.

Yanıtla . 9Beğen 22 Ocak 09:15
09

Seckin - Bende böyle bir açıklama bekliyordum .karikatürü gördüğümden beri elimdeki bir haftalık milli gazeteleri inceledim karikatürü bulamadım.Bunu yapanları Allaha havale ediyorum.İyiki varsın Milli gaxrte

Yanıtla . 10Beğen 22 Ocak 09:02
08

Osman - Önce İncirlik kapatılsın düşüncemiz bazılarına ağır geldi galiba.biran önce bu şahıslar deşifre edilirse iyi olur kanaatindeyim.

Yanıtla . 13Beğen 22 Ocak 08:54
07

Ilhan - Size güveniyor ve seviyoruz.

Kıskananlar ÇATLASIN!

Yanıtla . 11Beğen 22 Ocak 08:47
06

M.gariban - Rabbim yar ve yardimcimiz olsun zira ortalik Şeref yoksunuyla doldu malesef

Yanıtla . 10Beğen 22 Ocak 08:23
05

Milli Görüşcü - İhsan Kaya:Bunlar Ancak İftira atar başkada bir şey yapamazlar ALLAHIN İzniyle Vesselam ALLAHIM Yar ve Yardımcınız Olsun Milli Gazete Camiası.

Yanıtla . 11Beğen 22 Ocak 08:12
04

Semih Karel - Terbiyesiz edepsizler. Sizi Allah'a havale ediyoruz. İnanıyorsanız öte tarafta bunun hesabını nasıl vereceksiniz? Hakikaten inanıyor musunuz!

Yanıtla . 77Beğen 22 Ocak 00:40
03

Samet - Elhamdülillah milli gazeteye güveniyoruz biz

Yanıtla . 97Beğen 22 Ocak 00:38
02

Imam - Bunlara alışkınız, bağışıklığımız var. Yıllar önce Merhum Erbakan için yaydıkları montaj resimleri unutmadık. bunların şanı-şerefi bu kadar işte... Hem milli gazete bilinmeyen bir gazete değil, türeme bir gazete de değil. bir ömürdür biliniyor. kimse ihtimal bile vermez o pisliklere!

Yanıtla . 47Beğen 22 Ocak 00:30
01

Barış Cenğiz - İnancımız tam ve sadakatlidir gereken cevap verilecektir kendini bilmez soytarıkara

Yanıtla . 46Beğen 22 Ocak 00:28

Anket Son dönemde TL'nin yabancı paralar karşısındaki değer kaybının asıl nedeni sizce hangisidir?