Mehmet Ali Şahin'den olay sözler: Abdullah Gül şimdi adeta bir yezitbaşı gibi

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı görevi bittikten sonra partiye üye olması gerektiğini söyledi. Şahin, "Şimdi adeta bir yezitbaşı gibi ortada olması böyle bir görüntü verdiğini söylemek istemiyorum ama böyle bir izlenim var kamuoyunda, dolayısıyla davamızın liderinin talimatıyla bir takım görevlere gelmiş olan kişilerin bir hizip içerisinde olmaması, eğer böyle bir görüntü var ise bunun derhal üzerinden atması gerekir" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük'ün Safranbolu ilçesinde partisinin ilçe danışma meclisi toplantısına katıldı. Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda partililere seslenen Şahin, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı görevinden sonra partiye üye olması gerektiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Bu teşkilat içerisinden 2 tane cumhurbaşkanı, 4 meclis başkanı çıkmıştır, belki de 5'tir. Bakanlar çıkmıştır ama yezidbaşı olalım diye bu teşkilat bize bu görevleri vermemiştir. Meclis başkanı yaptık, yezitbaşı olun diye bize bu görevleri vermemiştir. Seni cumhurbaşkanı yaptık, yezitbaşı olun diye bu görevleri vermemiştir. Bir gece o zaman sayın genel başkanımız başbakanımızdı beni aradı, gecenin 2'si dedi ki 'Mehmet Ali Bey istişareler yaptık. Meclis başkanlığı için seni aday göstermeyi düşünüyoruz', 'Emriniz olur sayın genel başkanım başbakanım' dedim. Abdullah Gül Bey'in cumhurbaşkanlığı seçilmesi olayını hatırlayın lütfen, bir grup toplantısıydı. Ak Parti'den kim cumhurbaşkanı adayı olacak soruldu, genel başkanımız başbakanımız çıktı, 'Cumhurbaşkanı adayımız Abdullah Gül kardeşimiz' dedi, değil mi? Kendisini gösteremez miydi? Genel başkandı, belki de en fazla ona layık bir görev ama bir kardeşini kendi nefsine tercih etti. Biz böyle bir terbiyeyle, ahlakla, misyonla yetişmiş olan insanlarız ve Abdullah Gül beyi grup olarak hep destekledik, onun aday olması partimiz hakkında kapatılma davası açılmasına neden oldu hatırlayınız."

ŞİMDİ ADETA BİR YEZİTBAŞI GİBİ...

Şahin, Abdullah Gül'ün 'yezitbaşı' gibi izlenim verdiğini ifade ederken konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bütün bunları göğüsledik, eksik olmasın Sayın Gül de görevini yaptı. Partimizin kurucularındandır, ilk başbakanımızdır, sonra dışişleri bakanlığı yapmıştır. Doğrusu benim gönlümden geçen cumhurbaşkanlığı görevi sona erdikten sonra gelip partimize üye olmasıydı. Gelip, 'Bu hareketin ben kurucularındanım. Artık görevim sona ermiştir. Artık ben de partimizin emrindeyim. Üye olarak partiye kaydoluyorum' demesi lazımdı. Şimdi adeta bir yezitbaşı gibi görüntü ortada olması, böyle bir görüntü verdiğini söylemek istemiyorum ama böyle bir izlenim var kamuoyunda. Basında böyle bir izlenim var. Kendisi benim dava arkadaşımdır, birlikte siyaset yaptık, başbakanken ben yardımcılarından biriydim, o cumhurbaşkanıyken ben meclis başkanıydım, dolayısıyla ülkemize birlikte hizmet ettik. Dolayısıyla bu teşkilatın, bu milletin, özellikle genel başkanımızın, davamızın liderinin talimatıyla bir takım görevlere gelmiş olan kişilerin bir hizip içerisinde olmaması, eğer böyle bir görüntü var ise bunun derhal üzerinden atması gerekir. Siz Safranbolulu kardeşlerimizin Sayın Gül'den böyle bir beklenti içerisinde olduğunu biliyorum. Sizin hissiyatınıza da tercüman olmak için bu ifadeleri kullanıyorum. Dolayısıyla biz bir davaya inanmış o dava içerisinde üzerimize ne görev düşerse onu en iyi şekilde yapmanın gayreti ve çabası içerisinde olmuşuz. Bundan sonra da öyle olacağız."

20 Ocak 2018 Karabük- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

26

Veysi İrdam - Nizam Elektronikten Veysi İrdam,Sayın M.Ali Şahin kardeşim, bu yezit kelimesinin kullanılması çok yanlış inanın İslam adına üzüldüm. İslamda da iftira atmak veya zan yapmak haramdır. Abdullah Gülü savunmuyorum çünkü o ve çokları Erbakan Hocama ihanet ettiler edenler de kendilerini bilirler. ama bir Müslümana yezit demek çok yanlış, Allah adildir bu ihaneti yapanlar, birbirlerini suçlayıp ektiklerini biçecekler, vesselam.

Yanıtla . 5Beğen 25 Ocak 11:07
25

Muhammed Muhsin Duali - Sn. Abdullah Gül beyi savunmak bana düşmez. O kendisini çok iyi savunur.

Lakin eğer bir Yezitler aranacak ise , Fazilet Partisinin Cenazesi olduğu gün ( Parti kapatıldığı gün) kapalı kapılar arkasında fetoş ve abd ve israilli ajanlar ile gömlek değiştirme operasyonu gerçekleştirilen operasyonu yönetenler yez- it'dirler.ebu cehil dirler.Neecmeddin Erbakan hocaya kayıp trilyon davası ile hırsızlık etiketi yapıştıran kumaşa dahil olan ve avukatlarını satın alan sahsiyetsizlerde tez- it ' dirler. Şimdilik isim vermiyorum.

Kurbanın bütün emirlerini ayaklar altında çiğneyen akp ve şahin gibi ihl mezunu yöneticileri tez- it dir ler.

Hikaye okumayı bıraksınlar.

Yanıtla . 9Beğen 24 Ocak 19:03
24

Oğuz Sedat - hiç yakışmıyor yalakalığında bir sınırı olmalı değilmi

Yanıtla . 1Beğen 24 Ocak 15:04
23

Zubeyde - İşte akpliler bu dediklerini ERBAKAN HOCALARINA YAPTILAR

Yanıtla . 3Beğen 24 Ocak 08:54
22

Necmettin - Abdullah Gül kasti görmemezlikten gelmişti mehöet ali şahin i,hüseyin çelikle konuştu sonra da mehöet ali şahin e yalandan oooo çekmişti

Yanıtla . 0Beğen 23 Ocak 14:25
20

Hüseyin Yılmaz - Beylerin itaati,davalarına olan sadakati ancak kendi çevresinden ibaret.

Bu ümmete olan sorumluluğunuz nerede?

Yanıtla . 10Beğen 22 Ocak 15:25
19

Iyildiz - "Biz böyle bir terbiyeyle, ahlakla, misyonla yetişmiş olan insanlarız"... diyor bir de... Milli Görüş'e ihanet etmek nasıl bir terbiye imiş acaba...

Yanıtla . 10Beğen 22 Ocak 11:05
18

Saadetli - Mehmet Ali Şahin bey Abdullah Gül hakkında konuşurken bir terbiyeden bahsediyor ve yezit diyor bende M.Ali Şahin beye hatırlatmak AKP kurulmadan yani bölünme olmadan önce Paşabahçe Mutlu dügün salonunda Beykoz un İlçe divanında söylediği sözlerde bizi kimse bölemez biz bütünüz hocamızın yolundan bizi çeviremez gibi söylemlerde bulunurken aradan 1 ay geçmeden AKP nin kurucuları arasında olan kişi esas yezit degilmidir.Bahsettiği terbiye o zaman kendinde yokmuydu.Demekki terbiye değil koltuk ve menfaat varmış.

Yanıtla . 8Beğen 22 Ocak 10:01
17

A.hamit2 - sen hangi terbiye ve misyondan bahsediyorsun.Erbakan Hocama bayrak açanların içinde sen yokmuydun.Lider sultasına karşı çıkıp ortak aklın ürünü olan bir parti kuracağız dediniz şimdi reisinin haberi olmadan tuvalete bile gidemiyorsunuz.Yazıklar olsun size , yazıklar olsun,yazıklar olsun

Yanıtla . 8Beğen 22 Ocak 08:06
16

Sabandincel - Sn şahin gül Erdoğan siz daha kimler kimler hangi partiden geldiniz ne oldu rahatsız mı oldunuz sizler parti değiştirirken iyisidir şimdi ne oldu acaba kendinize özeleştiri yapsbilecekmisiniz

Yanıtla . 14Beğen 21 Ocak 03:10
15

Osman - Ey zavallı akp liler sizin Erbakan hocamıza yaptıklarınız başınıza gelmeden ölmeyeceksiniz ihanetin bedelii ihanet tir .buda böyle biline.

Yanıtla . 20Beğen 21 Ocak 00:43
21

U Mustafa - @Osman 15 nolu yoruma cevabı: Bu kadar ağır eleştirdiğinize göre belli ki ak parti

Yanıtla . 0Beğen 22 Ocak 16:27
14

Keko - yav bunlar kafayı yemiş,tayyıp erdogan da bir beşer,bir secde etmedıklerı kaldı.nedır bu.yanlışı olduğunda yanlışını söyleyebilecek bir delıkanlı çıkar mı acaba?

Yanıtla . 19Beğen 20 Ocak 23:06
13

Ahmet - İnsan içindekini çıkarır. Bu çirkin sözler, çirkin. Görev almak için kelimeleri silah olarak kullanmak ta öyle...

Yanıtla . 11Beğen 20 Ocak 22:53
12

Murat Altıparmak - Yezid görmek istiyorsanız aynaya bakın!

Yanıtla . 15Beğen 20 Ocak 22:20
11

Dr. Abdullah - Yezitbaşı diyen de denilen de yukarıda ismini saydığı tüm zatlar da, islam'ı temel almış hakkı hakim kılıp hakkaniyeti üstün tutma yolu olan Adil Düzen ufkunu terkedip gitmiş dünyalık menfaatlere meftun olmuş kişilerdir. Fert fert samimane olarak dinimize dönmeli ve Adil Düzen için gayret etmeliyiz. Allah'ın mülkünde Allah'ın hükümleri ile hükmedilmezse zulüm çıkar,fesat çıkar,kaos çıkar; aynen şimdi olduğu gibi. Allah Teala bizleri de idarecilerimizi de ıslah etsin.

Yanıtla . 15Beğen 20 Ocak 21:48
10

Ayna - Sayın Şahin Yezid görmek istiyorsanız AKP'nin içine bakın niceleri var orada

Yanıtla . 14Beğen 20 Ocak 21:28
09

Fuat - Hiç yakışmadı.Eski dava arkadaşına böyle demesi hoş olmamış.Bunlar böyle konuştukça sanırım Gül aday olursa kazanır.

Yanıtla . 18Beğen 20 Ocak 20:33
08

Adnan Altiparmak - Ettiginizi bulacaksiniz...

Yanıtla . 21Beğen 20 Ocak 19:49
07

Herşey İyi̇ Olacak... - Geçen lerde hocam seni soruyordu nerde bu gömlek değiştirenlerin başındaki hainler, hesap sorup hakkını alacakmış .. Hey Allahım dinime söven müslüman olsa bari diye bir söz var, söz var kim söyledi diye söyleyene bak ne söyledi diye ...

Yanıtla . 15Beğen 20 Ocak 19:25
06

Servisten Servise - acaba kendileri ne başı?

Yanıtla . 18Beğen 20 Ocak 18:52
05

Umut - sen Abdullah GÜL'e kurban olasın Mehmet Alişahin.yaptın benzetme çok alçakça ve saygısızca.ben bir AKP li yim ve Abdullah güle yapılan hainlik ve saygısızlıktır.demokrasiye önem verdiğini düşünüyordum.Abdullah gül e yapılan demokrasiyle hiç bir alakası yok bu yapılan diktatörlüktür.

Yanıtla . 13Beğen 20 Ocak 18:50
04

Osman - YEZİTBAŞI...Aleni söylenen..Birde kapalı kapılar ardında edilen küfürler var .Merhum hocam..Sen ne kadar asil ne kadar ahlaklı imişsin.SEN GERÇEK BİR UYARICISIN BİZ ANLADIK AMA İSRAİLOĞULLARINDAN FARKSIZ MÜSLÜMAN TOPLULUK ANLAMADI.....

Yanıtla . 19Beğen 20 Ocak 17:37
03

Tunay - Senin meclis başkalığını da gördü bu millet; etkisiz ve yetkisiz bir ucubeydin

.

Yanıtla . 19Beğen 20 Ocak 17:17
02

Orhan - Sayın şahin böyle uslubu size hiç yakıştıramadım.sayîn abdullah gūl doğru yolda bendensen iyisin benden değilsen yezidsin.

Yanıtla . 14Beğen 20 Ocak 17:03
01

Devlet - ya yezitbaşı sizler iseniz? bunlar nasıl ithamlardır... dün "kardeşim" dediğiniz adamı bugün işinize gelmediği için nasıl "hain" ilan edersiniz... biraz ahlaklı ve onurlu olun... Rahmetli Erbakan Hocamız ile yürüdüğünüz ve davanızda ki duruşunuzu üç pula sattığınız zamanları düşünün... Milli Görüş gömleğini çıkarttığınız zamanları düşünün... toplumda oluşturduğunuz kutuplaşmayı düşünün... "nasıl aldatıldınız, nasıl kandırıldınız ve neleri nasıl teslim ettiniz" bunları düşünün...

Yanıtla . 28Beğen 20 Ocak 16:58

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?