Gizle

Geri adım atmadı! Abdullah Gül: Her şey ortada, arkadaşlarla polemiğe girmek istemiyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bazı AK Partililerin eleştirilerde bulunduğu 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Gül, "Bu konularla ilgili polemiğe girmek yakışmaz. Onun için polemiğe girmiyorum arkadaşlarla" dedi. Gül, OHAL için 'Umarım son kez uzatılır' ifadesini kullandı.

Büyütmek için resme tıklayın

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cuma namazı çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Aralık ayında yayınlan 696 sayılı KHK’nın ardından, AKP kurucularından 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında ilk defa bu kadar açık bir biçimde tartışmanın fitilinin ateşlenmesi gündeme damgasına vurmuştu.

İkili arasındaki tartışmanın yankıları devam ederken en son Erdoğan’ın isim vermeden eleştirdiği Gül için, "Geçmişte partimiz çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen hiç kimsenin partimizle, hareketimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Herkes ağzını açmadan önce nerede bulunduğuna, kimlerle aynı safa geçtiğine dikkat etmelidir," ifadeleri kayda geçti.

Bugün Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, bu konu üzerine sorulan bir soruya “Arkadaşlarla polemiğe girmek istemiyorum,” dedi.

Gül, bu konularla ilgili polemiğe girmenin kendisine yakışmayacağını söyleyerek, ‘’her şey ortada zaten,” dedi.

Öte yandan, Anayasa Mahkemesi'nin gazeteciler Mehmet Altan ve Şahin Alpay hakkında verdiği tahliye kararını da ilişkin konuşan Gül, "Ben cumhurbaşkanıyken de ayrıldıktan sonra da gazetecilerin tutuksuz yargılanmasını hem adalet hem de Türkiye’nin imajını açısından doğru olduğunu söylemişimdir," diye konuştu.

Gül, son olarak OHAL’in altıncı kez uzatılmasıyla ilgili olarak “Son kez Meclis’e sevkedildiği kanaatindeyim. OHAL inşallah son kez uzatılır” dedi.

12 Ocak 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

07

Erkan(hollanda) - Yahu ortalik toz dumanken ohal uzutilmasin demek ne demek? Fransada hala suruyor fransada 250 kisimi oldu? devlete darbemi yapildi? Fransada pkk terorumu var?fransanin yani basinda savasmi var?soruyorum size? butun organlarina teror sizmasi oldumu? Aklinizi basiniza alin bu pislikler (feto) devletten temizleninceye kadar pkk teroru bitinceye kadar surmeli akp gitsinde devlete ne olurda olsun oylemi? Hdp den ne farkiniz kaldi ozaman? Yahu biraz devletinizin yaninda durmayi ogrenin yaa . zaman birlik zamani . Bati ulkelerden biraz ders alin derim bu konuda .ulke meselesi oldugunda butun partililer devletin yaninda yer alirlar birlesirler. Ya bizimkiler? Yahu siyasetiniz batsin ulke elden gidiyor siz halaaa??%1 olan oyumuzu nasil artiririz pesindesiniz yaa..? Artmaz kaardesim artmaz giden oylar rahmetli Erbakanin di onla beraber gittiler ...geride gelmez bu kafayla..devlet bahceli den biraz ders alin yaa..ulke elden gidiyor siz halaa..oy pesindesiniz..%1 den fazla cikmaz kaardesim cikmaz bu kafayla ...zor biraz milletin kararina biraz saygi gosterin.

Yanıtla . 3Beğen 16 Ocak 11:35
08

Emre - @Erkan(hollanda) 07 nolu yoruma cevabı: Tabi canım koltuk sevdalisı olmak,kendi sözünün ustune söz soyletmemek,devleti borç batağına sokmak,milleti vergiye boğmak, faize her yıl 50-60 milyar akıtmak,devleti her konuda zarara soktuktan sonra kandirildim demek,dünya 5 ten büyüktür ey amerika diye televizyonlarda tiyatro oynarken amerikan conilerinin bizim ülkemizden harekat yapmalarına izin vermek.(Böyle daha 10 sayfa yanlis yazarım inan.)

Tum bunlari yapanlar ve bunlari destekleyenler vatansever,devletin yaninda.Bunlari ve daha bircok yanlisin karsisinda duranlar vatan haini,devlet dusmani.

Yanıtla . 4Beğen 18 Ocak 00:54
06

Şahin - Eden bulur sayın gül.Erbakan gibi bir şahsiyeti satanların kaderi satılmaktır!!!

Yanıtla . 11Beğen 12 Ocak 22:03
05

Oğuzhan T. - Yüreksizlerin asıl cezası budur; gerçeği, iş işten geçtikten sonra , artık yapabilecek hiçbir şey kalmadıktan sonra görmek, anlamak.

Yanıtla . 8Beğen 12 Ocak 16:32
04

Zeki Maboçzade - sn.gül yerinde ve zamanında konuşur

Yanıtla . 4Beğen 12 Ocak 16:06
03

Halil Aydemir - Sn ABDULLAH GÜL tam bir devlet adamı gibi davranıyor.AKP İÇERİSİNDE SONRADAN GÖRME DEDİĞİMİZ SÖZDE SİYASETÇİLERE KALIRSA BU ÜLKE AFGANİSTAN'A DÖNÜŞÜR.SN.ERDOĞAN bu sözde siyasileri dinlerse kaybeder.

AKP içerisindeki dengeleri sn.GÜL sağlıyorsa bu AKP nin yararınadır.DEMOKRATİK YÖNETİMLERİN PANZEHİRİ ÖZGÜRCE ELEŞTİRİ MEKANİZMASIDIR.Bu gün Sn.ERDOĞAN ve bazı AKP' liler sayın Gül'ün yapıcı eleştirilerine tahammül edemiyor iseler demek-ki yanlış bir şeyler var.

Sayın ERDOĞAN hapis cezasına çarpıldığında O günkü HÜKUMETE en sert tepkiyi biz göstermiştik.Çünkü bir yanlışlık ve mağduriyet vardı.Bu gün de,Sayın GÜL'E karşı bir yanlışlık var ve GÜL'ÜN susturulması AKP yi çok zor duruma sokar hatırlatmakta fayda görüyorum.

Yanıtla . 3Beğen 12 Ocak 14:38
02

Berkant Gizemli - işte tecrübe işte devlet adamlığı,,her kelimesi bütünleştirici sn. gül'ün

Yanıtla . 5Beğen 12 Ocak 14:23
01

Imam - Ak partililer Gülü eleştirirken önce bir düşünmeliler: Kendileri Merhum Erbakanın yol arkadaşı değil miydi? Kendilerini o yetiştirmemiş miydi? darbelerin ve kapatmaların birinci parti olmaktan çıkaramadığı partiyi kendileri çökertirken normal oluyor da Gül ayrılınca neden kötü oluyor? Ak parti eleştirilemez bir parti mi? Ak parti hata yapmaz mı? fetöden tutuklananların kaçı masun çıktı ve daha da çıkacak? bunların vebali kimin omuzunda? Sayın Erdoğan sık sık söylüyor: "men dakka, dukka" bitti.

Yanıtla . 4Beğen 12 Ocak 14:18

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?