Halk Özel Harekatı hakkında inceleme başlatıldı

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı, Halk Özel Harekatı Derneği hakkında inceleme başlattı. Halk Özel Hareketi Derneği hakkında da suç duyurusunda bulunuldu

Büyütmek için resme tıklayın

İçişleri Bakanlığınca hukuk dışı oluşum, yapılanma ve faaliyetlerde bulunduğu iddiasıyla "Halk Özel Harekatı Derneği" hakkında inceleme ve araştırma başlatıldı. Ayrıca dernekten farklı olarak kayıtlarda yer almayan ve internet üzerinden yayın yapan "Halk Özel Hareketi Derneği" hakkında da suç duyurusunda bulunuldu.

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle;

Son günlerde hukuk dışı oluşum, yapılanma ve faaliyetlerde bulunduğu yolunda basında haberlere konu olan, "Halk Özel Harekatı Derneği" hakkında, Bakanlığımızca ilgili mevzuat gereğince, gerekli inceleme ve araştırmalar yürütülmektedir.

Yine Bakanlığımıza ulaşan bilgilerden adı geçen dernekten farklı olarak, resmi olarak kurulmayan ve kayıtlarımızda da adı geçmeyen, "Halk Özel Hareketi Derneği" adı ile internet üzerinden yayın yapan bir başka oluşum hakkında suç duyurusunda bulunulmuş, konu ile ilgili merciler nezdinde takip edilmektedir.

Öte yandan derneklerin kuruluşuna İçişleri Bakanlığı bünyesinde faaliyet yürüten dernekler masası izin veriyor.

12 Ocak 2018 - GündemYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Muzaffer - Ozgür Türkiye ordusu mu bu da yoksa! Akp nin uyguladigi hissiyatlara dayali populist politikalar ulkemizi insallah gelecekte sıkıntılara sokmaz. Bu insanlar bu cesareti nereden aliyorlar, tabiyki hukumetin iktidar hirsiyla sadece alacaklari oy oranini düşünerek uyguladigi çocukça söylemler ve siyasetlerinden. Şu görüntuye bakar misiniz biz afrika kabile ulkesimiyiz? Bizim bin küsür yillik koca bir medeniyete sahip güçlü devletimiz var. Devletimizin askeri polisi güvenliğimizi tesis edecek güç ve kuvvettedir elhamdulillah.

Yanıtla . 3Beğen 12 Ocak 14:53

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?