Acun'un kanalına rekor ceza kesildi: Ahlaki zarar...

Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı yarışma programında, yaşları 7 ile 11 arasında değişen küçük kızların, şort giyerek yaptıkları dans gösterisi nedeniyle, TV8'e 1 milyon lira para cezası verildi. RTÜK, "...Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” maddesinin ihlal edildiğine karar verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

TV-8'de 14 Aralık'ta yayımlanan Yetenek Sizsiniz Türkiye programında yaşları 7 ile 11 arasında değişen kız çocuklarından oluşan “Queen of The Dans” gurubu sahneye çıkmış, şikayet üzerine hazırlanan RTÜK raporunda da ”Çocukluğun saflık ve masumiyetine tezat görüntüler içinde sahnede arzı endam eden kızlar, yaşlarına uygun olmayan kıyafet ve makyajlarla dans gösterilerini tamamlamışlar. Yayın kuruluşunun en büyüğü 11 yaşında olan çocukların istismar edilmesine aracılık ettiği değerlendirilmiştir” denilmişti.

Kanalın, “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” maddesini ihlal ettiğine karar verildi.

RTÜK ayrıca, Hadise'nin Sıfır tolerans klibi nedeniyle de müzik kanallarına ceza kesti. Raporda ilginç ifadeler yer aldı.

REKLAM GELİRİNİN YÜZDE 2'Sİ...

Kanalın, “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” maddesini ihlal ettiğine karar verildi. Bu program nedeniyle kanala reklam gelirinin yüzde 2’sine denk gelecek bir para cezası verildi. Bu ceza da yaklaşık 1 milyon liraya tekabül ediyor.

HADİSE'YE DE KLİP CEZASI

RTÜK, müzik kanallarında yayınlanan Hadise’nin Sıfır Tolerans klibi nedeniyle; Power Türk, Dream Türk, Viva, Kral Pop kanallarına reklam gelirinin yüzde 2’si kadar para cezası verdi. Kanalın, “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” maddesini ihlal ettiğine karar verildi.

03 Ocak 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

08

Mücahid Eren - Reklamdan kazandığının Yüzde 2 si rekor tazminat cezası olmuş, o da 1 milyon lira... Demek ki herif 50 milyon kazanmış, bunu 2 sini vermiş, 48 milyon cepte. Nasıl, karlı görünüyor değil mi? O halde hiç de caydırıcı değil, yarın yine yapacaktır...

Yanıtla . 1Beğen 05 Ocak 01:45
07

Teknik Yazılım - 1milyon rekor mu oluyor. Demek ki ceza verilmiyor. Verilse 1 rakamı çoktan alınmalıydı. Kaldı ki bizim ülkemiz de yayın yapan tv kanallarının çoğu Müslüman Milletin değerlerine art niyetlidir. Bilinçli bir şekilde saldırmaktadır. Milli Yerli bir Devlet Anlayışı Hakim gelene kadar bu film devam eder. Maalesef. (ismini anmak istemediğim bu rezil şahısın bu Müslüman topraklarında barınamaması gerekiyor) Bu benim düşüncem.

Yanıtla . 2Beğen 04 Ocak 22:36
06

Ilkay Gayretliler - insanların aklının ucundan bile geçmeyen bu çirkin düşünceyi neden zorlana düşünmeye uğraştırırlar anlamış değilim. Demekki bu düşüncedeki insanlar birer canavar....

Yanıtla . 1Beğen 04 Ocak 22:29
04

Yahya - Diyanet İşleri Başkanlığına Mal bulmuş mağribi gibi saldıran Ebu cehil tohumları niye sessiz kalıyorlar.

Yanıtla . 5Beğen 04 Ocak 11:13
03

Mizan - Bu acun denilen Allah düşmanı herife daha çok ceza verilmeli. Verilmeli ki hem kendilerine hem de başkalarına caydırıcı olmalı, necis ve ahlaksız kültürlerini bu milete zerk edemesin.

Yanıtla . 5Beğen 04 Ocak 10:47
02

İla - bu adam tam ahlak erozyonu yapıyor derhal yargılanmalı

Yanıtla . 3Beğen 04 Ocak 10:37
01

Şahin. - Bu adamın yaptığı çocuk tacizi degilmidir.Neden yargılanmıyor bu adam?

Yanıtla . 12Beğen 04 Ocak 02:05
05

Mücahid - @Şahin. 01 nolu yoruma cevabı: burda yargilanmiyorsa elbet bir gün yargılanacak toprağın altıda var

Yanıtla . 2Beğen 04 Ocak 11:51

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?