Türk-Alman Üniversitesine rektör atanacak

Türk - Alman Üniversitesi'ne rektör atanacak. YÖK, bu atamayla ilgili ilan yayımladı. Üniversiteye atanacak rektörde aranan şartların sıralandığı ilanda adayların en az 3 yıllık profesör olmaları gerektiği belirtilerek, her hangi bir üniversitede kadrolu ya da sözleşmeli olarak görev yapmalarının şart olmadığı belirtildi.

Büyütmek için resme tıklayın

YÖK tarafından yapılan Türk-Alman Üniversitesi Rektör adaylığı başvuru ilanı şu şekilde:

"18.06.2008 tarihli ve 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası hükümlerine göre 'Türk-Alman Üniversitesi'ne rektör ataması yapılacaktır.

Başvurular 03.01.2018 tarihinden 12.01.2018 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na yapılacaktır.

Rektör ataması için aday adayı başvurusunda bulunacaklarda; 'Profesör' olarak en az üç yıl görev yapmış olmak, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nu hükümlerine göre devlet memuru olarak istihdam edilebilmek için engel bir hali bulunmamak, Rektör olarak atama işleminin ikmal edildiği tarih itibarıyla 67 yaşını tamamlamamış olmak, şartları aranacaktır.

Rektörlük için aday adayı başvurusunda bulunmak isteyen öğretim üyelerinin, üçüncü fıkrada belirtilen şartları taşıması halinde, herhangi bir Devlet veya Vakıf üniversitelerinde kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapmaları şart değildir.

Başvuru dilekçesi ile birlikte web sayfamızda yayımlanan duyurudaki formata uygun olarak aday adayının akademik özgeçmişi ve yayın listesi yer almalıdır. Başvurular bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi, 'rektoraday@yok.gov.tr' adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilir."

03 Ocak 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?