Mustafa Yaman: Milli Gazete 10 yıl hapis yatmamı engelledi

“ByLock” iftirasıyla, suçsuz yere 175 gündür tutuklu olarak yargılanan Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Mustafa Yaman tahliye sonrasında Millî Gazete’yi ziyaret etti. Yaman, “Benim hapisten kurtulmamın en önemli ayağı Millî Gazete oldu. Millî Gazete 10 yıl hapis yatmamı engellemiştir. Dava sürecimde biz mağdurları asla yalnız bırakmayan Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’na da özellikle teşekkür ediyorum, Allah ebeden herkesten razı olsun” dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

Bylock kullandığı iftirasıyla 175 gündür tutuklu olarak yargılanan Saadet Partisi İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Av. Mustafa Yaman tahliye sonrasında Milli Gazete’yi ziyaret etti. Zulme sessiz kalmayarak her fırsatta kendisi için manşetleriyle destek sağlayan gazetemize teşekkürlerini sunan Yaman, Milli Gazete Genel Yayın Müdürü Mustafa Kurdaş, ile Yazı İşleri Müdürü Ercan Özcan ve Millî Gazete editörleri ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen ziyarette Av. Mustafa Yaman, tutuklandığı ilk günden itibaren hapishanede geçirdiği günleri ve dava sürecinin arka planını ilk kez Millî Gazete’ye anlattı.

“MİLLÎ GAZETE BENİ BÜYÜTEN AĞABEYİMDİR”

Gazetemize ziyarette bulunan ve Bylock sürecini değerlendiren Av. Mustafa Yaman, “Millî Gazete sadece benim hücre arkadaşım değil, çocukluktan beri beni elimden tutup büyüten ağabeyimdir. Ben de Millî Gazete’nin kardeşi oldum. Ben bu konumlara Millî Gazete dağıtımı yaparak geldim. Ve benim hayatımın temel dönüşümünün müsebbibi Millî Gazete oldu. Ben imam hatipte okurken, altı ay boyunca Millî Gazete’yi noktasından virgülüne kadar okuyacağım diye kendimi şartlandırmıştım. Bu okumamı yaptıktan sonra hakikaten, okudum ve altı ay sonra dünya görüşüm ve bakış açım tüm dünyaya değişmiş olarak gördüm kendimi. Birçok bakımdan Millî Gazete’ye borçluyum. Ancak bu son dönemde yaşadıklarıma da desteğini eksik etmediği için hem başta Mustafa Kurdaş beye hem de çalışanlara ve gazetemize minnet borcum var. Allah hepsinden ebeden razı olsun.” dedi.

“CENAB-I ALLAH RAHMETLİ ERBAKAN HOCAMIZDAN DA RAZI OLSUN”

Rahmetli Erbakan hocamızın kurduğu Millî Görüş davasının büyüklüğüne vurgu yapan Mustafa yaman, “Teşkilattan bir arkadaşımız ilginç bir anekdot anlattı. En son ne zaman bayramlaştığımızı araştırmış. Arkadaşım diyor ki en son 1999’a kadar gidebildi. O sene de sadece yarım bir bayramlaşma yapılmış. Yani kısmen seçimleri kazanmışız. Şimdi senin ve masumların kurtulmasıyla bayram yaptık dedi. Beni çok mutlu etti bu sözler gerçekten ben ne kadar büyük bir davanın içerisinde olduğumu şimdilerde dahi iyi idrak edebildim. Bu süreçte yurtiçi ve yurtdışından desteğini esirgemeden herkesin bir olarak kenetlenmesine vesile oldu. Bu olaylar duygulu ve göz yaşartıcı bir roman konusu oldu. Ben kendi adıma bu hususlarda çok etkilendim. Rabbim katkısı olan herkesten bihakkın razı olsun. Hocamızın kurmuş olduğu bu sistemde doğal olarak, bizleri kenetlenmeye davet ediyordu. Cenab-ı Allah hocamızdan da razı olsun” dedi.

“MİLLÎ GAZETE BENİM 10 YIL HAPİS YATMAMI ENGELLEMİŞTİR”

Dava sürecinde Millî Gazete’nin önemine vurgu yapan Yaman, “Millî Gazete hakikaten benim dava sürecinde belki de 10 yıl hapis yatmamı engellemiştir. Beni bir kenara bırakın bu süreçte on bir bin kişinin kurtulmasına vesile oldu. Burada Millî Gazete’nin kararlı tavrıyla bu davanın çözüldüğüne inanıyorum. Hapis yattığım süreçte daima sizlerin bilmediğiniz konular var diyerek bizlere telkinde bulunuyorlardı. Dava kardeşlerimizin bizlerden emin olması ve kararlılıkla arkamızda durması bizlerin hapisten kurtulmasına ve masum birçok insanın kurtuluşuna vesile oldu” şeklinde konuştu.

GENEL BAŞKANIM TEMEL KARAMOLLAOĞLU’NDAN ALLAH RAZI OLSUN

Tutukluluk sürecinde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan büyük destek gördüğünü ifade eden Yaman,“HUDER (Hukuki Araştırmalar Derneği) mensubu birçok avukat arkadaşımın da davalarda canla başla çalışması ve benim için, masum olduğuma inanmaları sonucu kurtulmama vesile oldular. Her daim birlikte olduğum ve beni tanıyan arkadaşlarıma şunu ifade etmiştim.“ arkadaşlar rahat olun ben sizin başınızı ağrıtacak en ufak bir oluşumun içersinde olmadım” şeklinde onlarla konuştum. Bu altı aylık süreç gerçekten imrenilecek süreç olmuştur. Bir yandan dosta düşmana örnek olacak bir süreç, kardeşliğin ve insan ilişkilerin yabancılaştığı hatta kardeşin kardeşe düştüğü şu zamanlarda birbirlerine ne kan bağı, ne de herhangi bir bağı bulunmayan sadece İslam kardeşliği bulanan insanların ortaya koyduğu bu güzel örnek bizim ümitlenmemize de vesile oldu. Davam sürecinde bizlere desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederken, onların büyüğü, üstadı, ağabeyi, yöneticisi ve yönlendiricisi Temel Karamollaoğlu ağabeyime çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte avukat arkadaşlarımın bana söyledikleri “Temel başkan bizlerin destekçisi ve arkamıza da durmasaydı bizler bu süreci bekli de asla tamamlayamayacaktık” dediler. Temel Ağabey hem sormuş soruşturmuş takip etmiş hem de mücadele etmiş. Allah ondan ve dava arkadaşlarımdan razı olsun” ifadelerini kullandı.


Millî Gazete

02 Ocak 2018 - Gündem

Muhabir Ali Çağlar TınbekYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?