Son Dakika Haberleri

Erdoğan'dan Abdullah Gül'e sert sözler: Hayırdır, bir anda bu hız nereden çıktı?

Abdullah Gül'ün KHK eleştirilerine cevap veren Erdoğan, " Sesleri solukları çıkmayan kişiler bir anda sahaya inmeye, olur olmaz konularda konuşmaya başladı. Hayırdır?" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Düzce 6. Olağan İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün KHK'ya yönelik eleştirileri vardı.

Erdoğan, Gül'ü üzeri kapalı sözlerle eleştirirken; "Bizi asıl üzen, böyle bir zatla, böyle bir parti ile aynı istikamette güya siyaset yapanları görüyor olmamızdır. En küçük tepkilerini görmediğimiz kişiler olur olmaz konularda konuşmaya başladı. Hayırdır bir anda bu hız, bu tepkisellik nereden çıktı? Biz milletimizle muhabbetimizi derinleştirirken bu bozgunculuk merakının sebebi nedir? Bize yakışan birlik olmaktır, beraber olmaktır. Dayanışma içinde hareket etmektir.Siyasi hayatımın her döneminde en önemli desteğin hakkın ve halkın desteği olduğunu bizzat yaşayarak gördüm. Bugün de aynı anlayışla yolumuza devam ediyoruz. En büyük hakem millettir. Bu konuyu daha fazla deşmek, büyütmek, üzerinde konuşmak istemiyorum. Bu konuda nihai kararı milletimiz verecektir." ifadelerini kullandı.


31 Aralık 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

25

Ihsan - bu iş uzamasın gül sende haddini bil otur oturduğun yarde

Yanıtla . 0Beğen 01 Ocak 11:50
22

Samet - Şiiiii rte konuşuyor :))))

Yanıtla . 0Beğen 01 Ocak 00:50
20

Devlet - Nerede hata yapıyoruz! Ve neden sürekli "aldanıyoruz". "Adil olanın içi aydın olur " diyen Taptuk Emre'nin talebesi Yunus Emre'yi bir okuyalım hele...

Müslümanlar zamane kötü oldu,

Helal yetmez, haram kıymetli oldu.

Okunan Kuran’a kulak tutulmaz,

Şeytanlar semirdi, kuvvetli oldu.

Haram ile şarap tuttu cihanı,

Fesat işler eden hürmetli oldu.

Fakirler miskinlikten çekti elin,

Gönüller yıkanlar heybetli oldu.

Toplumsal yapının ve siyasi teşkilatların yakalandıkları hastalıkları nasıl da güzel anlatmış Yunus Emre... Dünyaya doymamak, adaleti gözetmemek, üstte gördüğüne dalkavukluk edip altta gördüğüne zulmetmek, adam kayırmak, işi ehline vermemek, görüşümüze aykırı gördüğümüz zaman ötekileştirmek, bir olmamak, münazara değil, münakaşa etmek... Dikkat edelim bu hususlara, bu hususlar aynı zamanda imanı bozan hallerden bazılarıdır.

Yanıtla . 12Beğen 31 Aralık 23:53
24

Sher-ez - @Devlet 20 nolu yoruma cevabı: Vallahi çook dogru. Buyazıyı en büyük harflerle yazıp RTE gönder belki anlar.

Yanıtla . 2Beğen 01 Ocak 09:55
23

Muhammet Han Gazzeli - @Devlet 20 nolu yoruma cevabı: Degerli Kardesim Devlet ne guzel anlatmissin sesisligimize gomdugumuz meramlarimizi-dertlerimiz,...ne guzel Arifa Tarif yoktur misali.

AKP denen islami kimliginin ardina gizlenmis islam dusmani (akp) partiyi

Yanıtla . 1Beğen 01 Ocak 02:25
19

Servisten Servise - dünya lideri rte kesin bu hızı radarla tespit edip gereken cezayı keser ya da kestirir.

Yanıtla . 2Beğen 31 Aralık 23:08
17

Servisten Servise - levente cevap... biz reis meis tanımayız.bizim için önemli olan Allah(cc) rızası.yapılanların ve söylenenlerin dindeki yeri önemli.Kuranla ve sünnetle bağdaşmayan amel ve söylemleri kim yaparsa yapsın karşı çıkarız.bizim kimseye düşmanlığımız yok.ama abes işlere de taraf olmayız.

Yanıtla . 7Beğen 31 Aralık 23:04
15

Mehmet Sezai Aydıngöz - Sayın C. Başkanı, Fethullah Gülen, Abdullah Gül, Bülent Arınç, A. Latif Şener le bir olup Merhum Er Bakanın kuyusunu kazarken, bunlar yetmiyormuş gibi Abdullah Gül le beraber Mehmet Öz Hasekiyi, Osman Öz beke göndererek beraber çalışma teklifi yaparken: Hiç düşünmedi mi gün gelir bu arkadaşlar ters düşersek halka ne cevap vereceğiz. O zamanlar can dostu olan Fethullah Gülenle can düşmanı olabileceğini acaba h,ç düşün dü mü? Şer işleri hayır eyler, zannetme ki ğayreyler, Abid anı seyreyler, görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler.

Yanıtla . 22Beğen 31 Aralık 20:53
21

Recep - @Mehmet Sezai Aydıngöz 15 nolu yoruma cevabı: size aynen katılıyorum, etme bulma dünyası. acaba Erbakan hocaya bırakıp gidenlerin şimdi vefa duygusundan bahsetmesi acayip

Yanıtla . 5Beğen 01 Ocak 00:33
06

Levent - Bu sayfa neden reis düşmanlarıyla dolu

Yanıtla . 4Beğen 31 Aralık 17:54
27

Şeriatçı - @Levent 06 nolu yoruma cevabı: Sizin gözünüz görmez diliniz konuşmaz olmuş hakkı hakikatı neden görmezsiniz eleştiri hatayı söylemek bile işinize gelmez olmuş. Bu iyi bir alamet değil Allah muhafaza

Yanıtla . 1Beğen 01 Ocak 13:46
18

Mücahid Eren - @Levent 06 nolu yoruma cevabı: İslam Birliğinin olmadığını iyi biliyoruz maalesef de haçlı avrupa birliğinin mi siyonist BOP'un mu reisi?

Yanıtla . 5Beğen 31 Aralık 23:06
16

Mehmet Sezai Aydıngöz - @Levent 06 nolu yoruma cevabı: 06 nolu yoruma cevap:Bana öyle geliyor ki:Adama reis diye diye sonunu getirecek siniz.

Yanıtla . 7Beğen 31 Aralık 21:09
14

Mustafa - @Levent 06 nolu yoruma cevabı: Sabah oku atv izle mutlu ol

Yanıtla . 7Beğen 31 Aralık 19:37
13

Zaza Dayı - @Levent 06 nolu yoruma cevabı: Biz düşman değil dostuz. Düşman; hata da etse hep iyisin der. Dost; iyisine iyi, yanlışına yanlış der. Ama yanlışlarının söylenmesine kızanlar dostu düşman zannedebilir.

Yanıtla . 8Beğen 31 Aralık 18:42
12

Devlet - @Levent 06 nolu yoruma cevabı: Levent kardeşim, biz ne bilelim kim dosttur kim düşmandır. Burada sen ve ben dahil tümümüz şüpheliyiz. Ancak bir farkla bunu anlamak mümkündür. Kimileri yanlışa doğru der hakikati gözetmeden, kimileri doğruya yanlış der ahireti düşünmeden... Bizden sana bir tavsiye, eğer birinin açıklaması İslam Devleti bütünlüğünü hedef alıyor ise, hatta bazen bunun farkında olmadan dahi yapıyor ise, onların karşısında dur. Eğer birleştirmek için fikir beyan ediyor ise saygı duy... Burası yanlı bir yer olsa, senin bu yorumun yayınlanmaz idi, bunu da unutma... Örneğin senin yaptığın bu yorumu, biz haber7 de yapamıyoruz. Birileri maddi çıkarları için Devlet derken, birileri çok şükür ki hakikat için Devlet diyor... İşte fark budur.

Yanıtla . 10Beğen 31 Aralık 18:27
11

Eogur - @Levent 06 nolu yoruma cevabı: "Reisini de al git!"

Burası birlikte her türlü pisliği yapıp sonra "kandırdı bunlar biziiiiii" diye bağıracağınız bir yapının yayın organı değil.

Yanıtla . 7Beğen 31 Aralık 18:25
08

Alibey - @Levent 06 nolu yoruma cevabı: reis dostu olunca sesin çıkmıyor da sevmeyen olunca mı zoruna gidiyor? bu gazete sizinkiler gibi AKP yayın organı değil.

Yanıtla . 21Beğen 31 Aralık 18:13
04

Alibaba - bu dıyorkı,kimse konuşmasın etmesın,herşeye ben karar verırım,yav koskoca cıhan ımparatoru fatıh bıle senın kadar şımarmamıştı,bı karar verırken hocalarına dıvana danışırdı

Yanıtla . 35Beğen 31 Aralık 17:42
03

Ahmet Can - Abdullah Gül eski c.başkanı. yorum da mı yapmayacak. izin mi alacak? ? ?

Yanıtla . 36Beğen 31 Aralık 17:34
02

Devlet - işimize geldi mi "Eski Cumhurbaşkanımız, dava arkadaşımız" diyeceğiz, işimize gelmedi mi "kemalin kayığına bindireceğiz". Böyle bir yaklaşım doğru değildir. Devletimizin bütünlüğünü hedef almayan fikri özgürlükler kısıtlandırılamaz. Bu demokrasi anlayışı değildir. Sayın Cumhurbaşkanı, yine birilerinin eksik yönlendirmesi veya manipülasyon faaliyetleri sebebiyle yanlış açıklamalar yapmaktadır. Hakem eğer biz isek; Biz ve Tebaamız Millet olarak böyle düşünüyoruz.

Yanıtla . 34Beğen 31 Aralık 17:26
01

Eogur - 'En büyük hakem millettir demek' şirktir. Yüce Allah'ın Hakem ismine muhaliftir! Ağzınız açılınca yayvan yayvan nereye gittiği belli olmayan merkep zırıltıları çıkıyor adeta! Hiç kimse konuşamaz güya bunlara karşı.

Yanıtla . 18Beğen 31 Aralık 16:54
10

Jabari - @Eogur 01 nolu yoruma cevabı: Eogur bey çok haklı ancak Aziz beyin tavşan yorumuna katılmıyorum.

Yanıtla . 2Beğen 31 Aralık 18:22
07

Devlet - @Eogur 01 nolu yoruma cevabı: Kardeşim ince düşünme kabiliyetine hayranlıkla bakıyor, fakat bu yorumuna katılmıyorum. Çünkü El-Vali de Allah'ın isimlerindendir. Ve biz Devlet Tarihimizde, şehirlere vali atarız. Bu mantıkla bakar isek bu da şirktir. Biz ne yapmışsak tarihimizde, İslam Sancağı için yapmışızdır. Osmanlı Mahkemelerinde de yine, Allah'ın sıfatlarından El-Adl yani Adaletli Olan tabiri bulunmakta idi. Biz tarihimiz ile acizane bir şekilde Dinimizin temellerini yürürlüğe koymaya çalışmışızdır. Bu bakışla bakar isek daha doğru olur.

Yanıtla . 6Beğen 31 Aralık 18:01
05

Levent - @Eogur 01 nolu yoruma cevabı: Adam gibi konuş terbiyesiz

Yanıtla . 5Beğen 31 Aralık 17:53

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?