Son Dakika Haberleri

Saadet’ten İslam ülkelerine öneriler

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Kudüs özel gündemiyle gerçekleştirilecek toplantısına ilişkin Saadet Partisi atılması gereken yaptırım kararlarını açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, önceki gün İstanbul’da düzenlenen tarihi mitingde yaptığı konuşmada, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın 48 yıl önce Mescid-i Aksa’yı korumak için kurulduğunu hatırlatmış, “Yapılacak olan zirveden bildiri değil, yaptırım içeren kararlar bekliyoruz” demişti. Saadet Partisi, üç maddede özetlediği kararlarda, 57 İİT üyesi Müslüman ülkeye çağrıda bulundu ve “Alın bu kararları, boğun şu Siyonizm’i” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesinden sonra İslam dünyasında yükselen haykırışların ve tepkilerin İstanbul’da karşılık bulması bekleniyor. Türkiye’nin dönem başkanlığı sıfatıyla Kudüs özel gündemiyle yaptığı çağrı sonucu İslam İşbirliği Teşkilatı’nın olağanüstü toplantısı İstanbul’da gerçekleştirilecek. Türkiye başta olmak üzere İran ve diğer İslam ülkelerinin liderlerinin katılacağı toplantı sonucunda sadece kınama değil, ciddi yaptırımların yer aldığı kararlar bekleniyor.

KINAMA YETMEZ, YAPTIRIM GEREKİR

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın kuruluşundan bu yana Kudüs meselesinde almış olduğu inisiyatif bugüne kadar hep düşük seviyelerde kaldı. Özellikle toplantılarda bazı ülkelerin ikircikli tavırları ve Siyonist devletin ve koruyucusu ABD’nin yönlendirmelerine maruz kalan ülkelerin yönlendirmeleri kararlarda hep etkili oldu. Alınan kararların sadece deklarasyon seviyesinde kalması ve içeriğinde ise kınamanın ötesine geçilmemesi hep tartışma konusu olmuştu.

BİLDİRİ DEĞİL YAPTIRIM BEKLİYORUZ

Kudüs’ün Siyonistlerce işgal edilmesine gösterilen tepkilerde her daima öncülük eden Milli Görüş Hareketi, her dönem en ciddi önerileri gündeme taşımıştı. 1980 yılında Kudüs’ün Siyonistlerce başkent ilan edilmesine de en büyük tepkiyi gösteren hareket, ABD Başkanı Donald Trump’ın son provokasyonuna karşı da ciddi adımların içinde yer aldığı önemli yaptırım kararları açıkladı.

İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI, 48 YIL ÖNCE MESCİD-İ AKSA’YI KORUMAK İÇİN KURULDU

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun önceki gün İstanbul’da düzenlenen tarihi mitingde yaptığı konuşma sırasında gündeme taşıdığı yaptırım kararları İslam İşbirliği Teşkilatı öncesi önemli görülüyor. Karamollaoğlu, konuşmasında, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın 48 yıl önce Mescid-i Aksa’yı korumak için kurulduğunu hatırlatmış, “Yapılacak olan zirveden bildiri değil, yaptırım içeren kararlar bekliyoruz” demişti. İİT Toplantısı’nda dikkate alınması istenilen yaptırım kararları eğer hayata geçirilirse Siyonist devlet ve destekçisi ABD’nin, alınan kararla geri adımlar atabileceği belirtiliyor.

YAPTIRIM LİSTESİ

*Bütün İslam ülkeleri Kudüs’ü Filistin’in başkenti olarak tanıdıklarını bütün dünyaya ilan etmelidir.

*İslam ülkeleri resmi ve gayri resmi İsrail ile olan askeri, siyasi, ekonomik ve diplomatik ilişkilerini kestiğini bütün dünyaya ilan etmelidir.

*Tüm bölge ülkeleri hava sahalarını İsrail’e ait olan sivil ve askeri bütün uçuşlara kapatmalıdır.

12 Aralık 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Ado - efendim tabiki yaptırımlar bekliyoruz lütfen kardeşlerim türk malının barkotu 869 dur bunun dışında başka mal allmayın kardeşlerim ben yapıyorum sizde yapın

Yanıtla . 0Beğen 12 Aralık 12:37

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?