Gizle

Temel Karamollaoğlu: Müslümanlar da Kudüs’ü Filistin’in başkenti ilan etsin!

ABD Başkanı Trump’ın, Kudüs’ü işgalci İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını ilan etmesinin ardından Saadet Partisi Başkanlık Divanı olağanüstü gündemle toplandı. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu İslam dünyasına çağrı yaparak, “Bütün İslam ülkeleri Kudüs’ü Filistin’in başkenti olarak ilan etmelidir” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

İSRAİL KINAMADAN DEĞİL GÜÇTEN ANLAR

MillÎ Gazete’ye konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “ABD Başkanı Trump bu provokatif kararla yangına benzin dökmüştür. Bundan sonra akan her damla kanın, her damla gözyaşının sorumlusu bu kararı alanlar olacaktır. İsrail kınamadan, bildiriden değil, sadece güçten ve yaptırımdan anlar. Bütün İslam ülkelerine çağrıda bulunuyoruz: ABD’ye ve İsrail’e tepkinizi ortaya koyun” dedi.

ABD Başkanı Trump’ın, Kudüs’ü işgalci İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını ilan etmesinin ardından Saadet Partisi Başkanlık Divanı olağanüstü gündemle toplandı. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu İslam dünyasına çağrı yaparak, “Bütün İslam ülkeleri Kudüs’ü Filistin’in başkenti olarak ilan etmelidir” dedi.

BUGÜN DEĞİLSE NE ZAMAN?

Karamollaoğlu şu değerlendirmeyi yaptı: “Kudüs, İslam dünyasının onur ve namusudur. Bugün değilse ne zaman. İslam Ülkeleri, mevcut bütün ihtilaf ve ayrılıkları bir kenara bırakıp, Kudüs davası etrafında birleşmelidir. İslam İşbirliği Teşkilatı derhal toplanmalıdır. Karşı bir adım olarak bütün İslam ülkeleri Kudüs’ü Filistin’in başkenti olarak ilan etmelidir.”

BU PERVASIZLIĞA SESSİZ KALAN TARİH ÖNÜNDE MAHKUM OLACAKTIR

İslam ülkelerinin İsrail ile olan ilişkilerini askıya almaları gerektiğini vurgulayan Karamollaoğlu, “İslam Ülkeleri, İsrail ile olan bütün siyasi, ekonomik ve varsa askeri ilişkilerini askıya almalıdır. İslam ülkeleri hava sahalarını İsrail’e ait bütün uçuşlara kapatmalıdır. ABD’nin bu pervasız kararına sessiz ve kayıtsız kalanlar tarih önünde mahkum olacaklarıdır. İslam dünyası bu oldubittiyi asla kabul etmeyecektir. Bu coğrafya Moğol istilalarının üstesinden gelmiş, 19 Haçlı seferini boşa çıkarmıştır. Bu sinsi ve tehlikeli çabayı da mutlaka tarihin çöplüğüne atacaktır” şeklinde konuştu.

08 Aralık 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Cahit - Hazır avrupada bu olaya sıcak bakmazken komple kudüsü değilsede doğu kudüsü filistinin başkenti ilan etsinler. fakat onlarda o yürek yok.

Yanıtla . 1Beğen 08 Aralık 11:35
03

Ammar Erdem - Amerika'nın Müslümanların ilk kıblesi kutsal Kudüs'ü olanca küstahlıkla Siyonist İsraile hediye ederek İslam Alemi karşısında güç gösterisi yapması, İslam ülkeleri için büyük bir utançtır. Kudüs ve Filistin'in bir türlü özgürlüğüne kavuşturulamaması aslında İslam ülkelerinin ABD ve Siyonist İsraile esir olduğunun alametidir. Artık Onur ve Şerefimizi kurtarmak için acilen ve etkili karşılık verilmelidir. Allah kendisinden razı olsun sayın Temel beyin teklifleri son derece makul ve zaruridir. Boş ve hiçbir etkisi olmayan beyanatların zamanı çoktan geçmiştir. Zaman amel ve hareket zamanıdır.

Yanıtla . 1Beğen 08 Aralık 10:31
02

Mahmut - çok doğru yerinde tespit

Yanıtla . 6Beğen 08 Aralık 09:18
01

Hayati Otyakmaz - Allah razı olsun sizden saygıdeğer insan, Bilge Başkanım. Hislerimize tercüman oluyorsunuz. Saygılarımla.

Yanıtla . 7Beğen 08 Aralık 01:53

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?