ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına Şeker-İş’ten sert tepki!

Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, ABD Başkanı Trump’ın Ortadoğu’yu yangın yerine çevirecek Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kararının psikolojik bir travmanın sonucu olduğunu söyledi.

ABD, BU KARARINDAN BÜYÜK ZARAR GÖRECEKTİR

Gök, “Sözde bölgede barış rüzgârlarını estirmeye çalışanlar, işgalin olduğu yere ne tür barış getirecekler? ABD adeta ölüm vuruşuna hazırlık yapmaktadır ve bundan büyük zarar görecektir.” diye konuştu.

SIRADA KIBRIS, MEKKE VE MEDİNE Mİ VAR?

Savaşı İslâm’ın kalbine taşıyıp, bölgeselleştirip Müslüman coğrafyayı yüz yıl daha ayağa kalkamayacak hale getirmenin hazırlıklarının yapıldığına dikkat çeken Gök, “Belki daha sonra Kıbrıs’ta, aynı planlar devreye sokulacaktır. Arkasından sözde Ermeni meselesi dayatması yapılacak. Tüm meselelerde kilit ülke Türkiye. Türkiye’yi zor duruma düşürmek, itibarsız hale getirmek için her yolu deniyorlar. Kudüs’ün zulüm, savaş, işgal, yağma ve sürgün kelimelerine bitişik bulunan tarihi, biz Müslümanlar için öncelikle çaresizlikten kaynaklanan bir mahcubiyetin değil, bilakis iliklerinde hissetmeye ve yeni nesillere de hissettirmeye yönelik bir çabanın öznesi olmalıdır.” dedi.

08 Aralık 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?