Öz taşıma-iş’ten ABD’ye Kudüs tepkisi! Siyonistlerin başkenti olamaz

Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, “İlk kıblemiz ve yeryüzünün ikinci mabedi olan kadim şehrimiz Kudüs’ün, Siyonist İsrail’in başkenti yapılmasına asla ve kati surette göz yummayacağız” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını açıklayan ABD’ye sert tepki gösterdi. Toruntay, açıklamasında şunları kaydetti: “Kudüs; Müslümanların ilk kıblesi, Peygamberimizin Miraç’a çıktığı yer ve yeryüzünün ikinci mabedidir. Kudüs; kırmızıçizgimiz, hassasiyetimiz, emanetimiz, onurumuz, namusumuz, izzetimizdir. Kadim şehrimiz Kudüs üzerinden yürütülen bu provokasyona asla sessiz kalmayacağız. Aşkımızın başkenti olan Kudüs, Siyonistlerin başkenti olamaz. İslam dünyasının kutsal emaneti, üç dinin uyum içinde yaşadığı kadim şehrimiz Kudüs, yalnız ve kimsesiz değildir. Türkiye Cumhuriyeti, devleti ve milletiyle ilk kıblesini asla yalnız bırakmaz, Siyonizm’e teslim etmez. Dün Siyonistlere boyun eğmeyerek dik duran ülkemiz, bugün de bu dik duruşu sergileyecek, kendine umut bağlayan kardeşlerini asla yalnız bırakmayacaktır. İlk kıblemiz ve yeryüzünün ikinci mabedi olan kadim şehrimiz Kudüs’ün, Siyonist İsrail’in başkenti yapılmasına asla ve kati surette göz yummayacağız.”

08 Aralık 2017 - Gündem

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?