Gizle

Kudüs bizimdir

Önder Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, İsrail’in sözde Kudüs’ü başkent ilan etmesi kararına ilişkin olarak bir basın açıklaması yayınladı. Bekiroğlu, yaptığı basın açıklamasında, “Ülkemizin, İslam dünyasının ve dünyanın, insanlığını yitirmemiş her ferdini Kudüs ortak paydasında buluşmaya davet ediyoruz. Kudüs, işgalcilerin ve emperyalistlerin değil, bizimdir. Kudüs hepimizindir” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Önder Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, yok hükmünde olan İsrail’in Kudüs’ü başkent ilan etmesi kararına ve ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmesine ilişkin olarak bir basın açıklaması yaptı. Bekiroğlu, Amerikan Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü, İsrail’in başkenti olarak tanıdıkları beyanın kendileri için hiçbir hükmünün olmadığını ve tarihi bir nokta değerinde bile olmayacağını belirtti. Bekiroğlu, yaptığı açıklamasında tarihi işaret ederek, “Son iki-üç asırda İslam dünyasının yaşamış olduğu sıkıntılar, yüzyıl öncesinde Kudüs üzerinden sembolleşmiş ve 1945’ten itibaren ‘ilk kıblemiz’ Mescid-i Aksâ fiili olarak işgal edilmiştir. Müslümanlar ilk şoktan sonra aşama aşama Filistin meselesine sahip çıkmaya başlamış, önce duygusal, sonra söylem düzeyinde, akabinde ise icracı adımlarla belli mesafeler kat etmişlerdir” ifadelerini kullandı.

TEKRAR MÜSLÜMANLARIN RENGİNİ ALACAK KUDÜS

Bekiroğlu, açıklamalarının devamında, “Siyonistler, hedeflerini gerçekleştirmenin önünde engel olarak sürekli Müslümanları ve bazı duyarlı Hıristiyanları/Yahudileri görmüşlerdir. Engelleri devre dışı bırakmak için Siyonistler, şiddet, hile vb. olmadık yollara başvurmuştur. Tarih ve tüm gelişmeler göstermektedir ki, Kudüs tekrar Müslümanların rengini alacak, Müslümanların öncülüğünde adaletin sembolü olacaktır. Ülkemizin, İslam dünyasının ve dünyanın, insanlığını yitirmemiş her ferdini Kudüs ortak paydasında buluşmaya davet ediyoruz. Kudüs, işgalcilerin ve emperyalistlerin değil, bizimdir. Kudüs hepimizindir” diye konuştu.

08 Aralık 2017 - Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?