Veliaht prenslerin Kudüs'e ihaneti

Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı ile Veliaht Prensler Selman ile Zayed’in, Jared Kushner ve Yahudi lobisi ile yakın ilişkileri yeniden gündeme geldi.

Büyütmek için resme tıklayın

Her ne kadar Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, ABD Başkanı Donald Trump ’la yaptığı telefon görüşmesinde, “ABD’nin Kudüs’ü İsrail ’in başkenti olarak tanımasının, barış müzakerelerine zarar vereceği ve bölgede gerginliği tırmandıracağı” uyarısında bulunduğu söylense de oğlu Muhammed bin Selman’ın kapalı kapılar ardında Kudüs pazarlığı yaptığı ortaya çıkmıştı.

VELİAHT PRENSLER ABD VE İSRAİL'E ÇALIŞIYOR

Ekim ayı sonunda Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner ile biraraya gelen Veliaht Prens, bir hafta sonra Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ı Riyad’a çağırarak yeni "Barış planı"nı sunmuştu. Plana göre Kudüs tamamen İsrail’e bırakılırken, Kudüs’ün doğusundaki Abu Dis kenti, Filistin'in başkenti olarak teklif ediliyordu. Selman’ın teklife dair, Abbas'a “ya kabul et ya da istifa et” baskısında bulunduğu da konuya yakın kişilerce dile getirilmişti. BAE Veliaht Prensi Zayed’in de İsrail ve Washington’daki Yahudi lobisi ile derin ilişkileri bulunuyor. Zayed, Tel-Aviv’in bölgedeki çıkarlarına paralel uyguladığı politikalar ile dikkat çekiyor. Bu politikaların başında da Filistin meselesinin İsrail çıkarlarına uygun şekilde çözülmesi bulunuyor. BAE’nin Trump’ın Kudüs kararına ilişkin sessizliği de bu politika ile ilişkilendiriliyor.(Haber 7)

07 Aralık 2017 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Mücahi̇t - SUUD LAR YAŞAMLARI BOYUNCA EFENDİMİZE HİÇ LAYIK OLMAYI BECEREMİŞLERDİR Hep Yabancılara biat etmişlerdir İSRAİL e Petrol vermeseler hayat durur ama hainlik kanlarında var Trump isimli manyak Yahudi lobisini yanına çekmek için Orta doğuya Dinamit attı Müslümanlar akıllı olun başınızdaki idareciler kime fayda sağlıyor açın gözünüz.Selamlar

Yanıtla . 0Beğen 07 Aralık 14:54

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?