Erdoğan: Ey Trump sen ne yapmak istiyorsun?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kudüs Müslümanların, Hıristiyanların ve kısmi olarak da Musevilerin adeta ibadetgahı olarak görülmüştür bugüne kadar. Ağırlıklı olarak tabii Müslümanların ilk kıblesidir Mescid-i Aksa. Böyle bir adımı atmak dünyada özellikle bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktadır. Ey Trump sen ne yapmak istiyorsun?" dedi

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atina ziyareti öncesi yaptığı konuşmada Donald Trump 'ın Kudüs'ü İsrail 'in başkenti olarak tanıma kararını eleştirdi.

" ABD BAŞKANI KUDÜS'LE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI"

"Bugün malum Atina'ya gidiyorum. Görüşmelerimiz var. Oradan da yarın Gümülcine'ye geçecek oradaki kardeşlerimizle bir arada olacağız.

En önemlisi şu: TSİ ile dün gece Amerika başkanı Kudüs'le ilgili açıklama yaptı. Amerika başkanı, aslında BM 1980 kararını falan adeta hiçe saymıştır. Bugüne kadar Amerika ve İsrail'den başka dünyada hiçbir ülkenin 1980 BM kararının dışında, ona aykırı bir adımı olmamıştır. Sadece bu iki ülke burada bu şekilde direnmiştir. Sayın Trump'ın neye yaranmak istediğini anlamak mümkün değil.

"EY TRUMP SEN NE YAPMAK İSTİYORSUN"

Kudüs, Müslümanların, Hıristiyanların ve kısmi olarak da Musevilerin adeta ibadetgahı olarak görülmüştür bugüne kadar. Ağırlıklı olarak Müslümanların ilk kıblegahıdır. İlk kıblemizdir bizim Mescid-i Aksa. Böyle bir adımı atmak dünyada özellikle bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktır. Ey Trump sen ne yapmak istiyorsun? Kime yaranmak istiyorsun? Siyasi liderler karıştırmak için değil, barıştırmak için olurlar.

Şu anda sayın Trump'ın bu açıklamaları mikser görevi görmeye yöneliktir. Karıştırmaya yöneliktir, barıştırmaya değil. Çarşamba günü İİT dönem başkanı olarak tüm üyeleri İstanbul 'da toparlayacağız. Bunun yanında telefonlarla görüşmelerimi sürdürüyorum.

Papa ile de görüşme talebim oldu, onunla da bu akşam ya da yarın sabah görüşeceğim. Onunla da bu konuyu görüşmem lazım. Sayın Putin ile de görüşmemi yapacağım."

07 Aralık 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

08

Kalbikırık - Türkiye İsrail ile gemilerle yaptığı ticaretten vaz geçecekmi , manavgattan giden suyun vanasını kesecekmi ..... suç ne ABD de Ne İsrailde şuc müslüman görünüp abd ve israille kapalı kapılar ardında sarmaş dolaş ticaretin alasını yapan müslümanzedelerde......

Yanıtla . 0Beğen 07 Aralık 19:37
07

Recep - keşke iktidar, Büyük Ortadoğu projesi eş başkanlığı görevini kabul etmeseydi. keşke iktidar ABD ve İsrail ile olan stratejik ortaklığı hayatın gerçeği olarak kabul etmeseydi, keşke İktidar yıllarca Avrupa Birliğinin peşinden koşmasaydı... Avrupa Birliği ve ABD peşinde harcadığı enerjinin yarısını İSLAM BİRLİĞİ VEYA MÜSLÜMANLARIN ORTAK HAREKET ETMESİ KONUSUNDA HARCASAYDI

Yanıtla . 0Beğen 07 Aralık 18:12
05

Mücahi̇t - Eğer Mısır Suudlarla beraber bu işi kotardıysa yazıklar olsun ( İsrail haberleri var okey verdiler diyor Medya )

Yanıtla . 1Beğen 07 Aralık 15:14
04

Enes Ahmet - Her zamanki gibi yine müslümanlar şehit olacak (ölecek). Biz müslümanlar ne yazık ki Ku'an ve sünnet merkezli bir hayat yaşamadığımız müddetçe İslam dünyamızda savaş ve kaos devam edecek. RABBİM, gözü yaşlı gönülden dua eden ALLAH Dostları hürmetine ecdadımızın hürmetine, yaşlılar, masum günahsız olan çocuklar hürmetine, bize yardım eder İNŞAALLAH.

Yanıtla . 1Beğen 07 Aralık 12:26
03

Yusuf Kenan - kafir, kafirliğinin gereğini yapacak elbet de, Müslüman olduğunu söyleyenler ne yapıyor ve nereye hizmet ediyor?

Yanıtla . 3Beğen 07 Aralık 11:53
02

Abdullah - Mesele kudüs tek küdüs mü acaba? Sayın ERDOĞAN da çok iyi biliyor ki! mesele sadece kudüs değildir.Mesele Lübnan,Irak,Süriye,Türkiyenin doğusu yani ırkçı yahudilerin "Kutsal Kitabı" tanah ta vad edilmiş topraklara adım adım ilerlemek istemesidir.Adamların imanlarının şartları gibi önemsedikleri bir durumdur bu.İsrailde bu topraklarla ilgili ta ilkokuldan başlayarak eğitim verilmektedir.Müslüman ülkelerde ise hiç önemsenmez,hatta aydınlar bu konular dile getirilirken bilinçli yada bilinsiz bir şekilde alay ediyordular.Bunların emmellerini öğrenmek için kaynaklarına bakmak yeterlidir.

Yanıtla . 0Beğen 07 Aralık 10:33
06

Mücahi̇t - @Abdullah 02 nolu yoruma cevabı: YAHUDİ ÜSTÜN HİZMET MADALYASINI ALAN DEVLET BÜYÜĞÜMÜZ KİMDİR

Yanıtla . 0Beğen 07 Aralık 15:15
01

Selim - 11 Milyarlık uçak alımından vazgeçiyoruz değil mi?

Yanıtla . 3Beğen 07 Aralık 10:15

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?