Gizle

AGD, Kudüs için meydanda!

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi, katil ABD’nin ümmetin izzeti Kudüs’e yönelik attığı sinsi adımın ardından ABD Başkonsolosluğu’nda eylem düzenledi. Eylemde konuşan AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, “Kudüs’e sahip çıkmayana sahip çıkılmayacaktır. Kudüs’ü Siyonist İsrail’e terk eden kendisini de terk edilmiş bulacaktır. Kudüs için adım atan, kendi onurunu, iffetini, izzetini koruyacaktır. Kudüs, İslam’ındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır” dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

Büyük şeytan Amerika’nın, ümmetin namusu Kudüs hakkında attığı küstah adım sonrasında Anadolu Gençlik Derneği meydanlara inme kararı aldı. Türkiye’nin her köşesinde meydanları doldurarak katil ABD ve siyonist İsrail ’e tepki gösteren Anadolu Gençlik Derneği’nin, İstanbul Şubesi de ABD Başkonsolosluğu önünde bir eylem düzenledi. Yüzlerce Kudüs sevdalısı vatandaşın katıldığı eylemde konuşan AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, “Roma ve Bizans’ın akıbeti ne olduysa Amerika ve İsrail’in akıbeti de o olacaktır” dedi ve İslam ülkesi liderlerine D-8’i harekete geçirme çağrısında bulundu.

“ABD, İSLAM COĞRAFYASINI KANA BOYAYAN SERİ KATİLDİR”

AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut yaptığı basın açıklamasında Amerika ve İsrail’in kanlı ortaklığının, işgal planlarının devam ettiğini belirterek, “Siyonizm’in yeni kuklası Trump , Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarına ve Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacaklarına dair açıklamalarda bulunuyor. Kudüs’le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD’yi de İsrail’i de hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır. ABD, Afganistan’dan Irak ’a, Suriye ’den Libya’ya İslam coğrafyasını kana boyayan seri bir katildir” diye konuştu.

“ABD DÜNYADAKİ TERÖR OLAYLARININ MÜSEBBİBİDİR”

Bulut, “ABD’nin, Siyonist işgalin ilk günlerinden beri terör şebekesi İsrail’i kanatları altına aldığını herkes görüyor. Elindeki kirli propaganda gücü ile İslam’ı ve Müslümanları terörle özdeşleştirmeye çalışan ABD’nin gerçekte kendisi tüm dünyadaki terör olaylarının müsebbibidir. Bir yerde masum sivillerin hedef alındığı saldırılar varsa, tetiği çeken hangi örgüt olursa olsun, arkasındaki azmettiriciler ABD ve İsrail’dir” dediği konuşmasında “Biz her zaman söyledik ve söylemeye devam edeceğiz: ABD’nin ipi ile kuyuya inilmez ve Siyonist İsrail ancak güçten anlar” diyerek uyarıda bulundu.

“BU COĞRAFYADA AMERİKAN ÜSSÜ GÖRMEK İSTEMİYORUZ”

Ali Uğur Bulut konuşmasının devamında, “Kadim bir İslam şehri olan Kudüs’ü, ilk kıblemiz olan Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak nitelendirmek ABD’nin bu coğrafyadaki tüm varlığının ve ilişkilerinin ciddi bir biçimde sorgulanacağı yeni bir süreci başlatacaktır. Biz bu coğrafyada Amerikan üssü görmek istemiyoruz. Biz bu coğrafyada Amerikan askeri görmek istemiyoruz. Biz bu coğrafyada Amerikan bayrağı görmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

“ÖFKE SELİNİN İLK MUHATABI AMERİKA OLMALIDIR”

“Kudüs bizim onurumuzdur, iffetimizdir” diyen Ali Uğur Bulut, İslam ülkelerinin hükümetlerinden sahici yaptırım beklediklerini söyledi. Bulut, “Kudüs’ü başkent olarak tanıyacağını ve büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını beyan eden Amerika’dır. O zaman yaptırımların da öfke selinin de ilk muhatabı Amerika olmalıdır. Yapmamız gereken tüm İslam ülkeleri ve tüm mazlum halklar olarak birlikte hareket etmektir. Yapmamız gereken İslam Birliği bir an evvel kurmaktır. Yapmamız gereken D-8’i aslına ve amacına uygun olarak canlandırmaktır. Yapmamız gereken Avrupa Birliği kapısında beklemekten vazgeçmektir” dedi.

“KUDÜS’E SAHİP ÇIKMAYANA SAHİP ÇIKILMAYACAKTIR”

Bulut, “Kimse kendi teslimiyetine bahaneler bulmasın, bundan sonra bulamaz da. Kudüs’e sahip çıkmayana sahip çıkılmayacaktır. Kudüs’ü Siyonist İsrail’e terk eden kendisini de terk edilmiş bulacaktır. Kudüs için adım atan kendi onurunu, iffetini, izzetini koruyacaktır. Kudüs, İslam’ındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır. Kudüs, Müslümanlarındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır” şeklinde konuştu.

“ZAFER İNANANLARINDIR VE ZAFER YAKINDIR”

“Siyonist İsrail, Tel Aviv’de dahil işgal ettiği her karış topraktan sökülüp atılacaktır” ifadelerini kullanan Ali Uğur Bulut, “Bu coğrafyada barışın iki şartı vardır: Bir. Amerika mutlaka evine geri dönecektir. İki. İsrail mutlaka işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacaktır. Bunlar hamaset değildir. Biz Allah’a ve ahiret gününe inanıyoruz. Roma ve Bizans’ın akıbeti ne olduysa Amerika ve İsrail’in akıbeti de o olacaktır. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır” diyerek konuşmasına son verdi.

“TRUMP’UN SÖZLERİ AYAKLARIMIZIN ALTINDA”

Trump’un, “Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma zamanı gelmiştir" açıklamasının ardından bir açıklama daha yapan AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, “Trump’un sözleri ayaklarımızın altındadır. Hiçbir gerçekliliği yoktur. Boş laftır. Allah büyüktür” diye konuştu. Eylem yapılan duanın ardından son buldu.

06 Aralık 2017 - Gündem

Muhabir Furkan Erten


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

12

Ahmet Çolak - Bu gün muslumanlar olarak bır arada bulunmayacaksak daha ne zaman bir arada bulunacağımızı bilmiyorum. Biz KUDÜS gibi önemli bir mabet içimn de birbirimize bize ne ? beni ne ilgilendir? Dersek yarın geleceğimiz durumu kısaca özetlemek isriyorum

Bana ne benim ülkemde olmadı

Bana ne benim şehrimde olması

Bana ne benim mahallemde olmadı

Bana ne benim sokağımda olmadı

Bana ne benim apartmanımda olmadı

Bana ne benim evimde olmadı

BANA NE BENİM ODAMDA OLMADI....

Biz bu kadar birbimizden ne zaman koptuk biz bu kadar mı kötü bir millet olduk.

Yani demek istediğim şu ki bu gün kalkıp Kudüs için tepki vermezsek tarın ulkemizde obur gun sehrımızde ertesı gun mahallemizde bir sonraki gun de evimizde olanlara gözümüzü kapatmış oluruz.

Ve bu da hani o dış güçler var ya onların çok işine gelir ve bizi zaten yıllardır değerlerimizden uzaklaştırmayı başardılar. Eski bayramlar örnek verilir hep. Eski bayramlarda şimdikinden eksik çok şey vardı belki ama en önemlilerinden biri olan sıla-ı Rahim akraba ziyareti yoktur. Biz akrabamızı unutursak yarın onlar da bizi unutur ve bir aman dediğimizde yanımızda sadece bizi bir kaşık suda boğmayı bekleyen amerika ve avrupa askerlerinin postalları ile bizi nasıl oezmeye çalıştığını görürüz.

UYUYAN MİLLET İSTEMİYORUZ

UYUYAN ÜMMET İSTEMİYORUZ

UYUYAN GENÇLİK İSTEMİYORUZ

KUDÜS’Ü VERMEK İSTEMİYORUZ

UYANIN EY KARDEŞLERİM ABİLERİM ABLALARIM

UYANIN Kİ ŞU ZALİMLER KURDUKLARI TUZAKLARDA BOĞULSUNLAR

#KUDÜSİSLAMINDIR

Ahmet ÇOLAK

Yanıtla . 0Beğen 08 Aralık 00:56
11

Ibarhim Topcu - Ümmetin bir avuc mücahidlerisiniz allah razi olsun

Yanıtla . 1Beğen 07 Aralık 11:06
10

Abdullah - Allah (c.c.) Rahmet etsin mekanı cennet olsun; Merhum Prf.Dr.Necmettin ERBAKAN Vadedilmiş toprakları anlattığında onu ciddiye olmaylan sözüm ona aydınlar bir zahmete kapılıp yahidilerin kutsal kaynaklarını araştırsaydılar.Cehaletliklerinin farkına varırlardı. Bakın Yahudilerin kutsal kitabı ; [17] Tanah/ Yeşu, Bölüm 1:1/9.ne diyor; "Kulum Musa öldü. Şimdi kalk, bütün halkla birlikte Şeria Irmağı’nı geç. Size, İsrail halkına vereceğim ülkeye girin. Musa’ya söylediğim gibi, ayak basacağınız her yeri size veriyorum. Sınırlarınız çölden Lübnan’a, büyük Fırat Irmağı’ndan –bütün Hitit ülkesi dahil– batıdaki Akdeniz’e kadar uzanacak. Yaşamın boyunca hiç kimse sana karşı koyamayacak; nasıl Musa ile birlikte oldumsa, seninle de birlikte olacağım" Peki bunları bilmemiz bir şeyi değiştirirmiydi.Evet elbette değiştirirdi.En azından İslam toplumu olarak siyonizmin ve batılıların ne yapmak istediklerini bilir ona göre tedbirimizi alırdık.

Yanıtla . 1Beğen 07 Aralık 10:11
09

Emre - Bütün anlaşmalari iptal edelim

Yanıtla . 2Beğen 07 Aralık 09:31
08

Emrah - Sonuna kadar Kudüs'e sahip çıkmalıyız

Yanıtla . 2Beğen 07 Aralık 08:54
07

Yusuf - Adamlar bizi Nato saçmalığı altında süzgeçe çevirmiș neredeyse her șehrimizde coniler var

Yanıtla . 2Beğen 07 Aralık 08:37
06

Bülent Altun - Esselemualeykum kardeşlerim (siyonist israil güçten ANLAR...!)

Yanıtla . 6Beğen 06 Aralık 23:24
05

Zeki Birbilen - yorumları zamanında niçin yazamıyorsunuz..

Yanıtla . 3Beğen 06 Aralık 23:18
04

Muhammet Han Gazzeli - Kudusun-halkinin iyiligini bizlerden (Milli Gorus) daha cok istiyen varmi?

n

Yanıtla . 3Beğen 06 Aralık 23:04
03

Zeki Birbilen - meydanları titretmeyen milyonlar olmadan yapılan mitingler fazla tesir uyandırmaz.7 den yetmişe haydı meydanlara..bugün yosan başka zamanlarda seni istemiyoruz..

Yanıtla . 7Beğen 06 Aralık 22:49
02

Hayati Otyakmaz - Soğuk havaya rağmen; duyarlı, heyecanlı, çoğunluğu gençlerden oluşan bir kalabalık vardı..

Ümmet olarak sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalıştık. Tüm katılımcı kardeşlerimizden Allah razı olsun.

İslâm Âlemi uyanışa geçip ayağa kalktığı gün, bütün bu haksızlıklar ve zulümler ortadan kalkacaktır .

Asla ümitsizlik ve yeis yok..! Allah yâr ve yardımcımcımız olsun (âmin)!

Yanıtla . 7Beğen 06 Aralık 22:46
01

Zeki Birbilen - bu iğrenç kararla kurulan tezgah şudur; İsrail devleti,ABD başkanının sonunu getirmek istiyor.başkanlıktan azledilebilir.yakında bunu göreceğiz..

Yanıtla . 4Beğen 06 Aralık 22:42

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?