Gizle

iPhone X yasaklanacak mı?

Qualcomm ve Apple arasındaki hukuksal savaş tüm şiddetiyle devam ediyor. Qualcomm şimdi de karşı dava dosyasına Palm'ı karıştırarak yanıt verdi.

Büyütmek için resme tıklayınQualcomm ile Apple arasında devam eden patent savaşı, üç yeni dava açan Qualcomm ile yeni bir seviyeye ulaştı.

Qualcomm ile Apple arasında devam etmekte olan patent savaşı, yeni bir boyut kazandı.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, Qualcomm’u 8 farklı pil patentini ihlal etmekle suçlaması üzerine, Qualcomm’dan karşı hamle geldi.

Şirket , iPhone 7’den iPhone X’e kadar olan modellerin satışının durdurulmasını istedi.

Mahkeme bu talebi haklı bulursa iPhone modellerinin satışları ABD'de yasaklanacak.


Zira üç yeni dava açan Qualcomm , iPhone 7, 8 ve X serilerinde toplam 16 farklı patentin ihlal edildiği iddiasında.

Satışa çıktığı tarihte iPhone X için dünya genelinde binlerce kişi uzun kuyruklar oluşturmuş, iPhone X sevdası ilginç haberlerin de ortaya çıkmasına neden olmuştu.

Piyasadaki Bazı iPhone X'ler Daha HızlıApple ve Qualcomm arasındaki anlaşmazlık sonucu bazı iPhone X üniteleri Qualcomm Snapdragon X16 modem çiplerine sahipken, diğerleri Intel XMM7480 çiplerine sahip. Yani Bazı iPhone X'ler daha hızlı.

Apple, son bir yıldır Qualcomm'la olan bağlarını tamamen koparmak için elinden geleni yapıyor. 10 / 20Bu konuda açılan davalar devam ederken, iki şirketin arasındaki anlaşmazlık sonucu olarak bazı iPhone X üniteleri Qualcomm Snapdragon X16 modem çiplerine sahipken, diğerleri Intel XMM7480 çiplerine sahip.


Qualcomm çipler daha hızlıKablosuz indirme konusunda uzmanlaşmış olan Cellular Insights'ın yürüttüğü yeni araştırmaya göre, Qualcomm modem çipli iPhone X üniteleri, Intel modem çipli olanlara kıyasla daha hızlı bağlantı sunuyor.

Bu da Apple ile Qualcomm'un ayrılığının bir sonucu.

Araştırma sonuçlarına göre Qualcomm çipleri tutarlı olarak daha iyi performans gösteriyor, ayrıca iki marka arasındaki fark zayıf sinyal durumlarında iyice fark edilir duruma geliyor.

Örneğin Qualcomm çipi, 120dBm gücünde bir sinyal, Intel'e göre yüzde 67 daha hızlı indirebiliyor.

Eğer henüz iPhone X sahibi değilseniz, mümkünse A1865 modeli aldığınızdan emin olun, bu model Qualcomm'un modem çipine sahip.


iPhone X satışları Apple'ın yüzünü güldürdüRosenblatt Çin Teknoloji analisti Jun Zhang'ın raporuna göre Apple, geçtiğimiz Black Friday hafta sonu kapsamında tam 6 milyon adet iPhone X satmayı başardı.

Geçtiğimiz hafta yaşanan Black Friday çılgınlığı, farklı sektörlerde olduğu gibi teknoloji dünyasında pek çok kişi ve kuruluşun yıldızını parlatmasına sebep oldu. Bunlar arasında belki de en önemli olay, Amazon'un CEO'su Jeff Bezos'un servetini 100 milyar Dolar 'a çıkartarak, dünyanın en zenginliği yarışında Bill Gates'i koltuğundan etmesi sayılabilir. Bir diğeri ise herhande, özellikle ülkemizde 6.000 TL üzeri fiyat etiketiyle dikkat çeken iPhone X'in tam 6 milyon adet satması olsa gerek.

Rosenblatt Çin Teknoloji analisti Jun Zhang'ın raporuna göre Apple, geçtiğimiz Black Friday hafta sonu kapsamında tam 6 milyon adet iPhone X satmayı başarmış. Yine Black Friday kapsamında toplam iPhone satışı ise tam 15 milyon adede ulaşmış.

chip.com.tr'nin haberine göre kullanıcılar daha çok 256 GB'lık modele ilgi duyarken, bir diğer çok satılan model ise 64 GB'lık model olmuş. Özellikle en çok satılan modellerin 256 GB'lık kapasiteye sahip olması Cupertino'lu şirket için iyi haber; zira yalnızca 2 gün içinde büyük bir meblağı kasasına götürmeyi başardı.

05 Aralık 2017 - Teknoloji


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?