Son Dakika Haberleri

Halk Tv, İhsan Şenocak'tan özür diledi...

İhsan Şenocak'la ilgili yaptıkları haberden dolayı özür dileyen Halk Tv, özür metnini ilgili haberin altında paylaştı.

Büyütmek için resme tıklayın

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevden alınan İhsan Şenocak'la ilgili yaptığı haberden dolayı tekzip yiyen Halk Tv, yayınladığı haberin altında tekzip metnini yayınladı.

İşte o tekzip metni:

Müftülere nikah yetkisi verilmesinin ardından birçok haber yayınlanmıştır. İhsan Şenocak da müftülere nikah kıyma yetkisinin verilmesine karşı çıkanların isterse başka bir yerde ve kişiye nikah kıydırabileceğini, İslam dininin herkesin inancına saygı duyduğunu kimseyi zorlamadığını beyan etmiştir. Şahis twitter hesabından “İslam Hukuku, inancına göre annesiyle evlenen Mecusiye karışmaz. İslam esas alınsın; isteyen nikahını Müftülük’te, karşı çıkan kilisede kıysın.” Şeklinde bir paylaşımda bulunmuştur.

Paylaştığı mesajında açıkça İslam dininin başka inançlara hoşgörüsünü anlatmasına rağmen HALKTV internet sitesi gerçekdışı bilgileri havi bir haberle kamuoyunu yanıltmış olup bu haberle ilgili olarak kamuoyunun aydınlatılması zarureti hasıl olmuştur. Dr. İhsan ŞENOCAK 29.08.2017’de verdiği bir beyanında “…medyanın fuhşu normalleştirmek adına her şeyi yaptığını belirterek, “Verilen haberlerde, ensest ilişkileri aşk-ı memnu adı altında vermek toplumumuzun temeline dinamit koymaktır. Müslümanların bu konuda dikkatli olmaları gerekir, böyle olaylar asla normal görülmemeli, normalleşmesine izin verilmemelidir. İslam dininde kesinlikle böyle bir olay normal görülmez ve kabul edilemez” ifadelerini kullanmıştır.

Önemle belirtmek gerekir ki Diyanet İşleri Başkanlığı İhtisas Merkezlerinde ders olarak okutulan Muhyiddin Abdülhamid’in telif ettiği “el- Ahvalü Şahsiyye” adlı eserinde belirttiği gibi; İslam Hukukuna göre bir Mecusi annesi ya da kızıyla evlense ve bu durum mahkemeye intikal etse, kadı bunları birbirinden ayıramaz. Başka dinlerin aile hukukuna ve inancına müdahale etmez. Bu İslam’ın her ne kadar tasvip etmese de özgürlükçü bir din olduğunu ifade eder.

Şenocak ensest ilişkinin İslam Dini’nde asla yeri olmadığını belirtmiş, Müslüman olmayanların inançlarına İslam dininin karışmadığını da twitter paylaşımında anlatmıştır. HALKTV internet sitesi ya Mecusileri Müslüman saymış yahut çamur at izi kalsın diyerek bir haber yapmıştır.

www.halktv.com.tr söz konusu haberde İhsan ŞENOCAK hakkında gazetecilikten/medya haberciliğinden beklenmeyecek bir sorumsuzlukla bir takım haksız ithamlarda bulunulmuştur. Bundan dolayı HALK TV İNTERNET SİTESİ olarak kamuoyundan ve adı geçen şahıstan özür diler gerçekleri kamuoyuna ilan ederiz.”

04 Aralık 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

Şahin B. - Asıl olanı görmeyip,göz ardı edip,gizleyip ayrıntılarda(!)boğulmak ne kötü ihsan hoca değilmi?

Yanıtla . 6Beğen 06 Aralık 10:52
07

Muhsi̇n Durak - @Şahin B. 05 nolu yoruma cevabı: NE GİBİ YANİ? AYRINTILARI GİZLEMEK İHSAN ŞEN OCAK BİLİNMEYEN BİRİMİ?

AYRINTI NEDİR?

Yanıtla . 1Beğen 11 Aralık 09:32
04

Kemal - 15temmuzda ön safta yerini alan ihsan hoca akpnin gazabına uğradı.Düşün bakalım nerde yanlış yaptın.

Yanıtla . 10Beğen 05 Aralık 22:17
08

Muhsi̇n Durak - @Kemal 04 nolu yoruma cevabı: BURADA KÖTÜ OLAN NE VAR? YADA YANLIŞ OLAN NE? 15 TEMMUZDA RÜTME MAKAM DEĞİL KİŞİLER DEĞİL VATAN ÖN PLANDA İDİ SANIRIM ŞEN OCAKTA BUNU DOĞRU OLANI YAPTI AKP İLE NE ALAKASI VAR?

Yanıtla . 0Beğen 11 Aralık 09:35
06

Mehmet - @Kemal 04 nolu yoruma cevabı: akp nin gazabı senin gibileri ilgilendirir

Hoca için önemli olan Allah'ın gazabına uğramamak

şimdi sen .Düşün bakalım !!

Yanıtla . 3Beğen 06 Aralık 13:10
02

Alibaba - solcu olcu ama en azından ınkar etmeyip özür dılemişler,ya hukumet ,çatır çatır memleketın,yetımın hakkını yerken,zarrab herkesı satın almış rüşvete boğmuşken,hala bir şey yaptıkları yok

Yanıtla . 5Beğen 05 Aralık 12:30
01

Murat - AİLE BAKANIDA SARF ETTİĞİ SÖZDEN DOLAYI"İTİBAR ETMEYİN" ÖZÜR DİYECEKMİ ?

Yanıtla . 2Beğen 04 Aralık 16:24

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?