Son Dakika Haberleri

Zarrab'a ödül verirken çekilen fotoğraf unutulmadı!

ABD'de görülen Hakan Atilla davasında tanık olarak ifade veren Reza Zarrab'a ilişkin bugün hükümet kanadından sert açıklamalar gelse de geçmişte kalan açıklamalar ve fotoğraf kareleri kendilerini zor durumda bırakıyor. Zarrab'la ilgili en akılda kalan fotoğraf karesi ise Numan Kurtulmuş ve Nihat Zeybekci'ye ait...

Büyütmek için resme tıklayın

Bugün milat olarak kaabul edilen 17-25 Aralık sürecinde gözaltına alınıp, tutuklanan Zarrab, iktidar ve medyası tarafından desteklenmiş ve hakkında "yardımsever işadamı" bile denilmişti. Türkiye'nin cari açığını kapatan kişi olarak da lanse edilen Zarrab için bugün iktidar kanadında büyük bir öfke var. New York'taki davada tanık olarak ifade veren Reza Zarrab'ın yaptığı açıklamalar "operasyon" olarak yorumlanıyor.

CARİ AÇIĞI O KAPATMIŞTI!

Hükümete yakın medyaya röportajlar veren Zarrab, 19 Nisan 2014 tarihinde şu cümleleriyle manşet olmuştu: “200 ton altın ihraç edip Türkiye'ye 25 milyar TL gelir sağladım. Cari açığın yüzde 15'ini ben kapattım.” Reza Zarrab yine 18 Nisan 2014'te iktidara yakın bir haber kanalına çıkmış Türk Bayrağı'nın altında röportaj vermişti.

AKILDA KALAN O FOTOĞRAF

22 Haziran 2015'te Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 22. Olağan Genel Kurulu ve ihracatın şampiyonları ödül töreninde ‘mücevher' sektöründeki ödül Volgam Gıda Dış Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Reza Zarrab'a verilmişti. Zarrab ödülünü, dönemin Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin elinden almıştı.

O FOTOĞRAFTA YER ALMAK İSTEMEZDİM

Dönemin Başbakan Yardımcısı, şimdi ise Kültür ve Turizm Bakanı olan Numan Kurtulmuş da Rıza Sarraf'a verilen ödülle ilgili konuştu. Kurtulmuş, şunları söyledi:

"Kime ödül vereceğimizi bilmiyorduk. Hayatımda hiç görmediğim yolda görsem tanır mıyım tanımaz mıyım bilmediğim isimle orada oldu bitti ile karşılaştık. Keşke töreni düzenleyenler bize daha önceden kime ödül vereceğimizi söyleselerdi Önceden bu isme ödül vereceğimi biliyor olsaydım o karenin içerisinde yer almak istemezdim. Bu fotoğrafın ortaya çıkması herhalde en çok bana rahatsızlık vermiştir. Keşke bu karenin içerisinde yer almasaydım."

04 Aralık 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

07

Kalbikırık - e napalım inandık ne istide vermediniz de sizi ABD ye sattı bu pislik ...

Yanıtla . 0Beğen 04 Aralık 17:38
06

Garip - Kime ödül verileceğini bilseydi ne olacaktı?

İktidar tarafından kabul görmüş cari açığı kapatan bir kahramana!!! ben ödül vermem diyebilecekmiydi? Dün cemaatle iyi ilişkiler kurulurken hepsi aynı fotoğraf karesine girebilmek için yarış içinde değilmiydiler.

Yanıtla . 0Beğen 04 Aralık 17:04
05

Mustafa Zügül - O Günlerde, İKTİDARA Göre En Büyük VATAN HAİNLERİ, Benzer İcraatları Nedeniyle KENDİLERİNİ UYARANLAR Değil Miydi?

Yanıtla . 0Beğen 04 Aralık 15:52
04

Exper - Bir bakan Kime ödül vereceğini bilmiyormuş.

Yanıtla . 0Beğen 04 Aralık 15:03
03

Attila - zaten hep öyle dersiniz.

Yanıtla . 7Beğen 04 Aralık 14:29
02

Exper - İki Bakan arasında kalmışam,

Ellerinden,Paye, Plaket almışam,

Türkiyeye milli damat olmuşam,

Bütçedeki, açığı kapatmışam,

Acem Uşaklarının kahramanı olmuşam.

Yanıtla . 0Beğen 04 Aralık 14:22
01

Hüseyin - Zarrap da kandırmış....

Yanıtla . 8Beğen 04 Aralık 13:44

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?