Gizle

Aile şikeyetçi olmuştu! Neşet Ertaş markası mirasçıların

''Bozkırın Tezenesi'' lakaplı Türk halk ozanı Neşet Ertaş’ın ailesinin açtığı marka davasında mahkeme, Osman Paşa Şahin’in Türkiye Patent Marka Kurumu’na (TPMK) geçen yıl kendi adına tescil ettirdiği “Neşet Ertaş” markasının hükümsüzlüğüne ve sicilden silinmesine karar verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

2012 yılında hayatını kaybeden halk ozanı Neşet Ertaş'ın yasal mirasçıları Nigar Leyla, kızları Döne ve Canan ile oğlu Hüseyin'in, geçen yıl Osman Paşa Şahin'in 'Neşet Ertaş' adını kendi adına tescil ettirmesine karşı açtığı davada lehte karar alındı.

Neşet Ertaş'ın yasal mirasçılarının açtığı dava üzerine escil iptal edildi. Markaya ihtiyati tedbir konuldu.

DAVALI ALEYHİNDEKİ DAVAYI KABUL ETTİ

Davalı Osman Paşa Şahin, dava açıldıktan bir ay sonra 20 Kasım 2017 ’de mahkemeye bir dilekçe verdi. Şahin, dava konusu “Neşet Ertaş” markası ile alakalı bütün sınıf ve emtialara ilişkin aleyhine açılan marka hükümsüzlüğü davasını kabul ettiğini bildirdi. Osman Paşa Şahin’in aleyhinde açılan davayı kabul etmesi üzerine mahkeme kararını açıkladı.

Davalının kabulü ile davalıya ait “Neşet Ertaş” markasının hükümsüzlüğüne ve sicilden terkinine karar verildi. Mahkeme ayrıca “Neşet Ertaş” markasının dava sonuçlanıncaya kadar üçüncü kişilere devrinin ihtiyati tedbiren önlenilmesine yönelik verilen ihtiyati tedbir kararının da kaldırılmasına karar verdi.

04 Aralık 2017 - Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?